OvisLink Airlive WL-1120AP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

OvisLink Airlive WL-1120AP

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Ahojte,
Ukončil jsem smlouvu s AB-net, která mi poskytovala připojení přes WI-FI.
Zbylo mi zde wi-fi zařízení + anténe. (bylo dv podstatě prodáno do osobního vlastnictví, žádný pronájem).
Jde mi o to, zda by bylo nějakým způsobem možný ten AP provozovat po svým (nějak odstranit jejich nastavení a třebas si tím šířit svoji síť třeba z DSL), nebo, zda je to už jen kandidát na sběrný středisko odpadů?

(hard reset nepomůže, mají svý nastavení jako "default")

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

V user manuale by si mal mat postup ako nudzovo nahodit FW toho routra pri SW havarii. Pri tejto cinnosti by som mu skusil podhodit niektory z FW ktore su na tejto stranke. http://www.ovislinkcorp.co.uk/download.htm#manual

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

Stačí udělat "tvrdý" reset. Vzadu máš dirku na kancelářskou sponku a v ní je tlačítko reset. Podrž jej alespoň 10 vteřin a ovis přejde do továrního nastavení. Po něm se do něj dostaneš přes IP adresu 192.168.100.252 a můžeš začít zkoumat.
EDIT
Jestli nepomůže ani tvrdý reset, pak jedině přehrát firmware. Jestli se dostaneš do Ovisu abys ho mohl přehrát. Je to ale dost divný, tvrdý reset maže vše, jedině, že by měli svůj upravený firmware.
Naposledy upravil(a) hafca dne 26 led 2009, 21:16, celkem upraveno 1 x.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od oscilos »

Tak v prví řadě by bylo asi třeba říci že to neni router :-) router ma jinou funkci a vypadá trošičku jinak. Tohle je access point a do výchozího nastavení se dostaneš jednoduše, prostě podržíš resetovací tlačítko cca 10sec. Pro zalogovani musis najet na výchozí adresu 192.168.100.252 heslo admin jmeno admin. Pro provoz doporučuji soft APpro jsou tam verze zadara a je to velice odladěný soft! používal jsem ho na nejméně 50 AP v modu klient.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

APpro firmware se ale po resetu hlasi na jine defaultni adrese, jestli se nepletu.
Jinak tohle byly ve sve dobe celkem spolehlive krabicky, jako APcko pro pokryti baraku muze poslouzit. Vzhledem k cenam novych je to dnes prakticky neprodejne.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od rudoex »


Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

firmware bude nejspíše upraven firmou AB-net. Reset nepomohl. Počítač nedokáže přiřadit síťovou adresu. Provozuju tu ještě jeden novější Ovis, který mi tu běží v režimu repeater (dělá mi prodloužení kabelu z dsl modemu na bezdrát). Ten šel nastavit přesně tak, jak popisujete výše.
Tady ten od toho providera nelze zresetovat.
Lze ten FW tam nacpat jinou cestou, než je LAN kabel?
(nebo nějak vydolovat heslo - teda pokud to není nějakej firmware, kterej nelze nějak nastavovat)

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#8 Příspěvek od oscilos »

ale on ti zadnou ip nepriradi!! to ty musis sam nastavit ip!nakonci nastav IP treba 253 do kompu a upraveny soft nejakou firmou aby nesel nastavit do tovarniho nastaveni je blbost. nikdo vnem na 100% nic neupravoval vsadim se klidne o lahev rumu :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

třebas je tan jejich verze FW s jejich hodnotama. Připojil jsem ho na zdroj, nechal nabootovat. Opsal jsem si z AB-netu IP nastavení sítě a normálně jsem se připojil (běží mi ještě výpovědní doba asi 14 dní). Vzal jsem hřebík, stiskl jsem na 60 vteřin reset a po nabootování se připojil znova. SSID, kterým se hlásí v bezdrátu je furt AP. Normálně se hlásí jako název modelu..
Nadruhou stranu:

Nastavím 192.168.100.252
maska 255.255.255.0
Dole v liště to vyhodí omezené, nebo žádné připojení. Když se dívám na IP config, tak to furt má nějakou svoji IP, který se to nechce vzdát. Má to zakázaný dynamický IP.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Ale Ty nemůžeš dávat do síťové karty tuhle adresu. Ta je Ovise! Ty musíš dát poslední trojčíslí jiné, jinak se tam nedostaneš.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

hafca píše:Ale Ty nemůžeš dávat do síťové karty tuhle adresu. Ta je Ovise! Ty musíš dát poslední trojčíslí jiné, jinak se tam nedostaneš.
Aha, tak už vím, kde jsem dělal chybu, tak jsem tam napsal 254 a už se v tom hrabu.. :-)

Byl tam FW App pro. Flashl jsem ho za FW z Ovislinku, protože ten App pro vyhazoval okno pro registraci..

Takže do koša ještě nepůjde.

Všem dík za rady a dobrou noc

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od riker »

No to APpro jsi flashovat nemusel, je to docela dobrý FW který toho dost umí. Ta registrace je jen takové otravovací blablabla, nemá to na funkci žádný vliv.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Na ten originální fw Ovisu si dej pozor. Ten má nejméně jednu nevýhodu. Oproti tomu APpro má tak zvaný superheslo. To znamená, že i když si to zahesluješ jak chceš, přes tohle superheslo se Ti tam kdokoliv dostane a může změnit co chce.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#14 Příspěvek od oscilos »

To nechápu nahrát naprosto mrdkoizní soft! za kvalitní APPro. Je to volneě šiřitelná verze a ta nepotřebuje pro svůj provoz nic. Ten original se ti bude zasekávat to vim na 100% však jsem jich provozoval pár kousků...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

To Oscilos:

Nejsem v těchto věcech příliš kovanej, rád si tedy nechám poradit. Každopádně s tím FW jsi měl nejspíš pravdu. Dal jsem tedy na Tvý doporučení a naloudoval jsem tam APP pro. Chvílu mi trvalo, než jsem našel pro ten svůj model.
Přílohy
App pro.JPG
(116.29 KiB) Staženo 266 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“