OVP CTV2166S Neide obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinvalus
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2009, 01:00

OVP CTV2166S Neide obraz

#1 Příspěvek od martinvalus »

Zdravim vsetkych mam doma CTV2166 na ktorom vypadol obraz zvuk ide vsetko vyzera byt dobre napetia zo zdroja mam, VN trafo bezi ale obrazovka je iba cierna zhavenie obrazovky tiez ide.
Obraz mi nabehne az vtedy ked na VN trafe zdvihnem napetie trimrom UG2/Screen na uroven az kym sa zobrazia na obrazovke ciary spetneho behu, po cca 1-2 sekundach pocut na hrdle obrazovky na kratku chvilu akoby staticky vyboj a potom uz dostanem aj zrnenie resp. obraz ked mam zapojenu antenu. Telka ide ok aj po ubrati UG2 az kym ju nevypnem po zapnuty musim postup opakovat ak chcem pozerat tv...

Ja som meral na hrdle obrazovky a jediny rozdiel som nasiel na IO TDA6107JF na vyvode 5 mam cca 1,5V ked nieje obraz a ked pridam a potom naspet uberiem UG2 a obraz mi nabehne mam tam stabilnych 5V.

Dakujem za rady
Martin


Prikladam aj schemu
Přílohy
2166.pdf
Schema OVP CTV2166S
(360.77 KiB) Staženo 129 x
Naposledy upravil(a) martinvalus dne 26 led 2009, 18:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Obraz mi nabehne az vtedy ked na VN trafe zdvihnem napetie trimrom UG2/Screen na uroven az kym nevidno na obrazovke ciary spetneho behu, po cca 1-2 sekundach pocut na hrdle obrazovky na kratku chvilu akoby staticky vyboj a potom uz dostanem aj zrnenie resp. obraz ked mam zapojenu antenu. Telka ide ok aj po ubrati UG2 az kym ju nevypnem po zapnuty musim postup opakovat ak chcem pozerat tv...
Když přidáš trimrem pro UG2 napětí,tak se Ti zpětné běhy objeví a né že Ti zmizí.
Ten "výboj"jak píšeš,není náhodou vidět uvnitř baňky(hrdla obrazovky?),nebo na desce obrazového zesilovače?Nejlíp to vyzkoušej za šera,né však za úplné tmy,viz:
Jak ti radil - nejlépe za "šera" (ne v úplné tmě - ať někam nestrčíš prsty!!) - sleduj, zda někde neuvidíš "přeskok"!
Mimochodem to schéma mi nejde stáhnout. :?:

Uživatelský avatar
martinvalus
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2009, 01:00

#3 Příspěvek od martinvalus »

Prepac zle som sa vyjadril musim pridavat ug2 a ked uz vydno ciary spetneho behu, comu predchadza ten spominany vyboj statiky, az potom dostanem zrnenie na obrazovke.
Ten vyboj nieje na doske ani ho nevidno v banke je to vyboj skor ako ked zapnes televizor a ked je obrazovka nabita statikov tak to ma taky isty zvuk mam pocit akoby sa az vtedy rozbehla obrazovka. Ale VN mi ide ihned po zapnuty tv. Vraj tam treba vymenit nejaky rezistor ale aky a kde? /To mi poradil znamy ktory opravuje aj niekolko kusov tv denne on to vraj nasiel na nejakom fore ale si uz nevie spomenut aky rezistor a kde vraj je to bezna vec u OVP/

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

martinvalus píše:...Vraj tam treba vymenit nejaky rezistor ale aky a kde? /To mi poradil znamy ktory opravuje aj niekolko kusov tv denne on to vraj nasiel na nejakom fore ale si uz nevie spomenut aky rezistor a kde vraj je to bezna vec u OVP/
Divný, opravář který opravuje několik TV denně a neví který odpor a ještě to musel hledat na netu?
Jinak máš tam slabou obrazovku, proto ta úprava.

Uživatelský avatar
martinvalus
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2009, 01:00

#5 Příspěvek od martinvalus »

Tak to vies ten opravar ma uz cca 50 rokov starsi clovek vsetci starneme aj ja sam mam niekedy problem spomenut si na nieco a to mam 26 rokov, hold vies ak si blby kup si notes niekedy sa clovek nestretne s tou istou chybou aj rok. Obrazovka neviem ci moze uz byt slaba v servisnom menu pocitadlo ukazuje 995 Hodin to sa mi vidi dost malo ja som uz opravoval telky ovp co maly nabehane aj 24000 hodin a po vymene BU a Kondika 220mikro na budeni BU slapaly dalej.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#6 Příspěvek od BIPOLAR »

Podobnou závadu jsem měl kdysi na 445. Nakonec jsem zjistil, že je vadný trimr screen na VN trafu. To jsem vyměnil a bylo vše v pořádku.

fero2

#7 Příspěvek od fero2 »

Je to klasicky problem starsich OVP.
C445 sa to netyka.
Ak ten opravar robi niekolko TV denne, tak Ti to musi povedat "z voleja".
To sa neda zabudnut.
(A nebude to jeden odpor.)
Ak nechas TV dlhsie zapnutu 10,20,30minut, nenabehne obraz sam?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

fero2 píše:Je to klasicky problem starsich OVP.
C445 sa to netyka.
Ak ten opravar robi niekolko TV denne, tak Ti to musi povedat "z voleja".
To sa neda zabudnut.
(A nebude to jeden odpor.)
Ak nechas TV dlhsie zapnutu 10,20,30minut, nenabehne obraz sam?
Tady se jedná o VN trafo a ne o typ TV. Tato závada se může stát na jakémkoliv VN trafu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

BIPOLAR píše:
fero2 píše:Je to klasicky problem starsich OVP.
C445 sa to netyka.
Ak ten opravar robi niekolko TV denne, tak Ti to musi povedat "z voleja".
To sa neda zabudnut.
(A nebude to jeden odpor.)
Ak nechas TV dlhsie zapnutu 10,20,30minut, nenabehne obraz sam?
Tady se jedná o VN trafo a ne o typ TV. Tato závada se může stát na jakémkoliv VN trafu.
Co to meleš o VN trafu, to s tím nemá nic společného.

Uživatelský avatar
paca123
Příspěvky: 274
Registrován: 29 lis 2008, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#10 Příspěvek od paca123 »

Zdravím všechny.G2 u starších tv je mrcha.Trafa šli do háje,tedy potáky.
220V má,předpokládejme,že má v pořádku RGB i když o tom nemluvil.Co se na to zaměřit?

Uživatelský avatar
paca123
Příspěvky: 274
Registrován: 29 lis 2008, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#11 Příspěvek od paca123 »

Ještěš bacha na D12,22,32 jsou to ochrany.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#12 Příspěvek od BIPOLAR »

jezevec píše:
BIPOLAR píše:
fero2 píše:Je to klasicky problem starsich OVP.
C445 sa to netyka.
Ak ten opravar robi niekolko TV denne, tak Ti to musi povedat "z voleja".
To sa neda zabudnut.
(A nebude to jeden odpor.)
Ak nechas TV dlhsie zapnutu 10,20,30minut, nenabehne obraz sam?
Tady se jedná o VN trafo a ne o typ TV. Tato závada se může stát na jakémkoliv VN trafu.
Co to meleš o VN trafu, to s tím nemá nic společného.
Nemyslel jsem VN trafo jako takové, ale trimr screen.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“