Pomoc,schema zesilovače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

Pomoc,schema zesilovače

#1 Příspěvek od Rostik »

Mám tady zesilovač Technics SU-V85A a má komplet kaput konec,tišťák vše KO! Zůstastal mě tady a je mi ho líto vyhodit.
Korekce ,logika ,trafo je ok! Jediné co se mi nedaří sehnat je schéma na nějakej solidní tranzistorovej konec o výkonu 100-150W do 4 ohmů napajecí napětí +/- 60v (symetricky).
Pokud možno i s tištákem.Děkuji

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »


Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Rostik »

Díky za odkaz,ale schéma od toho zesilovače mám.Bohužel to neřeší můj problém.Spousta polovodičů už nebylo tenkrát k sehnání a s náhradama světe div se,už to mělo úplně jinej zvuk.
Díky za každej jinej nápad

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#4 Příspěvek od gino »

Rostik píše:Díky za odkaz,ale schéma od toho zesilovače mám.Bohužel to neřeší můj problém.Spousta polovodičů už nebylo tenkrát k sehnání a s náhradama světe div se,už to mělo úplně jinej zvuk.
Díky za každej jinej nápad
To do tej krabice chceš napojiť iný zosilňovač? brrrr :oops:

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Rostik »

Já bych to zase tak dramaticky neviděl.Znám lepší konce než byl zrovna v tomto kousku. A-502 od Pioneeru by mu natrhla zadek jako nic.
V každým případě ten konec už nedá nikdo dohromady a to z toho důvodu,že ten tišták lehl popelem. A důvod, nějakej magor na jevišti zapojil nové zásuvky a místo nuly tam poslal dvě fáze.
Něco takového jsem ještě nezažil!!
Ale zesilovač to takto prej vydržel 15min. Pak výbuch kondy nakašu a zbytek si můžete domyslet sami,hotová spoušť!
A po basových reproduktorech zbyla v bedně jen konstrukce repra. Hotovo!! Ale schořel opravdu jen konec jinak nic.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Vy jste home-hifi zesilovač používali v kapele, když mluvíš o jevišti ???

Mimojiné to znamená, že v tom zesilovači byl místo primární pojistky kus drátu, protože kdyby tam příslušná předepsaná pojistka byla, vylítla by už jenom magnetizačním proudem přesyceného trafa a proudem napěťově přetížených elytů, 400V místo 230V není jen tak. Dobře vám tak.

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#7 Příspěvek od gino »

Rostik píše:A důvod, nějakej magor na jevišti zapojil nové zásuvky a místo nuly tam poslal dvě fáze.
Tak to musel byť naozaj dobrý ko.ot.
Ten zosilňovač chceš aký? Ako pôvodný AA?

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Rostik »

Ne já v kapele hraju na 10KW PAčko.To nevyčudilo mě já jsem to měl opravit,já jsem následně viděl tu zkázu.
Pořádně čtete co píšu.Psal jsem ,prej to vydrželo 15minut. Bohužel co je zajímavý tak pojístka tam byla původní,akorát ten zesilovač nebyl ničím buzenej,prej teda.Prostě hon jen zapnul a šel si sednout.
Jinak ten zesilovač byl paní Idy Kelarové měla na něho puštěný klavesy,že to není moc dobře jsem jí říkal už před osmi lety. Ale je fakt že to zvládal bravurně a to tomu pěkně nakládala.
Kluci prostě nějakej solidní hifi konec,ty korekce hrajou docela slušně já si ho dám doma do obyváku a budu spokojenej.Ten můj Technics SU-VZ 220 už mě moc nevyhovuje

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

No tak na napájení +/-60V asi nejspíš 2xLeach, s tím budeš mít nejmíň starostí, je to slušný konec a materiál do něj je dostupný. Tedy pokud tam je dost místa.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Rostik »

Pokud myslíte toto,tak jsme se shodli
Přílohy
leachamp_schema.png
(21.71 KiB) Staženo 137 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Ano, toto. Vyšlo to i v PE v české verzi /Vojta Voráček/ včetně desky, pokud se nechceš zdržovat sháněním, tak Aldax má v nabídce set součástek právě na toto zapojení, set neobsahuje pouze koncové tranzistory a desku. Konec lze osadit plastem i TO3, proto je tam nedáváme a desku udělá za pár korun např. firma Spoj bří Kohoutů.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Rostik »

Jestli můžu ještě poprosit tak co tam dáváte za plasťáky?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

MJL21195/MJL21196. Prakticky nejvýkonnější komerčně vyráběný plastový pár. K dispozici tamtéž.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

zdravím Vás ! Přilepím se na tohle vlákno. Někde jsem kdysi stahoval jednoduchý plánek stavebnice na koncový zesilovač s KD 503 a teť ho ne a ne najít. Mám totiž zbytky z AUJ637 a rád bych je využil. Zdroj na +-40V a chladič se čtyřmi KD 503. Nemáte prosím někdo nějaký takový návopd na stavbu ? Děkuji

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Rostik »

Nedávno jsem taky na něco narazil na netu.Možná to mám uložené v práci,podívám se.Ve starých amárech toho bylo taky dost.
Doma toho mám taky spoustu,ale stěhoval jsem se a nemůžu to najít.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“