Zvýšení napětí svářecího trafa.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od zdenoeddie »

otakarv píše: Pro takovéto spojování existoval plátovaný hliník s mědi.Tyto dva materiály byly k sobě slisovány vysokým tlakem,čímž mezi ně se nedostal vzduch,vlhkost.Byla to prakticky speciální podložka.Na měď se dal vodič z mědi,na hliník hliníkový a řádně se to stáhlo.
robili sa z toho aj tkzv. cupalove podlozky, ale videl som aj pasiky a ine

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Mám plech v "metráži" .

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Marcelto »

zdenoeddie píše:
otakarv píše: Pro takovéto spojování existoval plátovaný hliník s mědi.Tyto dva materiály byly k sobě slisovány vysokým tlakem,čímž mezi ně se nedostal vzduch,vlhkost.Byla to prakticky speciální podložka.Na měď se dal vodič z mědi,na hliník hliníkový a řádně se to stáhlo.
robili sa z toho aj tkzv. cupalove podlozky, ale videl som aj pasiky a ine
Môžem len potvrdiť, používali sme to v rozvazačoch kde boli hliníkové zbernice a pripájali sa na ne medené drôty, aj samotný revízny technik kontroloval či sme na tom prechode hliník – meď použili cupálovú podložku a či je aj správne otočená.
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Uživatelský avatar
Eduardo
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2009, 01:00

#19 Příspěvek od Eduardo »

Ahoj, kúpil som si tú paj. kvapalinu na hliník a ide to vcelku fajn.
Len by som ešte potreboval vedieť aký priemer Cu drôtu mám použiť keď ten originál je Al 4mm. Ten medený by mohol byť hádam aj o niečo tenší. Mám doma 3.5mm a 2mm ale ten by už bol asi málo.

Štve ma že tá 3.5 má hodne hrubú izoláciu.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od varok »

Je to malý průřez, ale dnešní výrobci se dnes snaží ušetřit a proto trafa hoodně poddimenzovávají. Já bych ten sekundár převinul celý měděným drátem. Možná by se trafo tolik nehřálo.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#21 Příspěvek od stasek »

Jenže on je docela problém to rozdělat. Mě se to nepodařilo.

Uživatelský avatar
Eduardo
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2009, 01:00

#22 Příspěvek od Eduardo »

Nie, cele to prevíjať už nebudem. Išlo by to už dosť do peňazí a to by som skôr kúpil nejaký bazárový invertor. Ten plánujem, ale trochu neskor (po kríze :D ) Takže ten priemer 2mm Cu drôt je málo, že?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#23 Příspěvek od Atlan »

no horko tazko to bude odpovedat tomu hliniku...

Uživatelský avatar
Eduardo
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2009, 01:00

#24 Příspěvek od Eduardo »

Hm, tak tam dám radšej tú 3,5. Odizolujem ju a skúsim to s tou páskou na koberce a potom to prelakujem.
Ale teraz neviem aký lak a odkiaľ.

tak už som to našiel:

S 1901 ISOBAL
S 1903 ISOBAL
S 1924 ISOBAL
S 1942 ISOBAL
http://www.vseprobydleni.cz/produkt.php ... 2=1&pust=1

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

S tím lakem si nedělej velkou hlavu a pokud máš tu měď opředenou , tak to ani nelakuj . Ani ten spoj , pokud je jak Ty říkáš perfekt , tak si s tím nedělej hlavu . Ideální neplacená verze je stará syntetika , co stála několik let a pigmenty sedly ke dnu a máš lak .

Uživatelský avatar
Eduardo
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2009, 01:00

#26 Příspěvek od Eduardo »

A tak to aj urobím. Zohnať totižto tento lak je snáď úplne nad ľudské sily. Takže to idem obaliť tou páskou a trochu pretriem obyčajným priesvitným lakom a nech to aj zhorí už mi to bude úplne jedno :( Všetko aby človek zháňal jak o život a nikde nič nemajú. Aby mi majiteľka špecializovanej predajne povedala že ak také niečo zoženiem aby som jej to nezabudol povedal keď sa tam niekedy zastavím, tak o čom to je?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Víš , musíš upřít snahu správným směrem . Prosím Tě neber to špatně , ale těžko dosahuješ poloviny mého věku a my jsme za bolševika museli všechno obcházet , hledat náhrady , tahat ze součástek nepředpokládané výkony atd. Takže lak na trafo si nepůjdu koupit do barvy-laky , ale navštívím nejbližší převíjárnu motorů , vezmu s sebou flašku nebo 100 a flašku na lak a jdu .

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“