CTV 2124FS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

CTV 2124FS

#1 Příspěvek od juracak »

Ta to TV byla majitelem polita vodou, takže prý po nějaké době zmodral obraz a zhasla. Po výměně VT141 BU508DF,C151, C145, L144, opět šlape ale má ještě jeden problém. Při přepínaní mezi programy nekdy při zvětšeném jasu TV se přepne do standby a opět najede, to se děje také když zvednu jas na max. Vyzkoušel jsem vše co jsem věděl a výsledek nula. Může někdo poradit?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Když byla ta TV zalitá vodou,vysušil jsi vše dokonale?Někde múže být ještě zbytek vody a ta múže zpúsobovat ten problém.Podle popisu bych tipoval patici obrazovky nebo pod VN trafem.Třeba pořádně prohlédnout,popřípadě vypajkovat a vysušit,nebo fénem na vlasy.

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#3 Příspěvek od juracak »

Byla polita vodou podle majitele tak před 3 měsíci a stále šla až do teď. Na desce byly rezavé a zoxidované skvrny ty jsem už vyčistil. Ale budu muset asi VN trafo vypájet a očistit to pod ním. A i tu patici. Napětí všechny sedí dle schématu a vše se tváří OK.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Podobné problémy jsme tady řešili po záplavách a nejhorší je když se na to čumí dokud to nechcípne.. Pokud se to vyčistí a vysuší hned, hodně se dá zachránit. Ale i tak se časem začnou projevovat takovéhle neřesti. Můžou tam být svody na DPS, v tlačítkách, na patici a všude možně. Mnohdy pronikne oxidace nebo rez po vývodu součástky až do jejího systému.

Killroy

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#5 Příspěvek od juracak »

Změřil jsem Ug2 a je tam 850V a ostatní napětí sedí. Ve schématu není uvedena jeho velikost ale vždy bylo nižší.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

juracak píše:Změřil jsem Ug2 a je tam 850V a ostatní napětí sedí. Ve schématu není uvedena jeho velikost ale vždy bylo nižší.
Nastavování Ug2 má svoje zákonitosti - v žádném schématu se neuvádí jeho velikost.

Pokud jsi naměřil to, co píšeš, tak je to na horní hranici nastavovacích možností - tj. je buď na úplném maximu, nebo těsně před ním. V každém případě je to příliš moc, nemělo by to pro tento typ být více než nějakých 500V :!: (Myslím, že se ale ten trimr sám "nepřenastavil" - ani jako "důsledek" zalití vodou - bude to spíše "neodborný zásah").
To vypínání do ST-BY je důsledek "reakce ochran"!

P.S. - A nemáš přes ten přejasený obraz viditelné "výrazné zpětné běhy" :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#7 Příspěvek od juracak »

Zpětné běhy nemám, to mně právě zarazilo že UG2 je velké a zpětné běhy nejsou vidět. Měřil jsem to dvakrát osciloskopem jestli se nepletu a stále tak vysoké 850V. TV zákazník donesl s porušenými pečetmi takže ráz už byl do něj určitě proveden zásah. Už jsem se stím několikrát setkal všichni vždy tvrdili že oni nic.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“