Ako s kondenzatormi?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#16 Příspěvek od petrikstr »

rolandt píše:pozri sa sem, je tam ponuka, sleduj v popise to C.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=620

dakujem vidim ze ceny niesu az tak vysoke ale aka bude ich presnost pri tej cene dakujem

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Bernard »

petrikstr píše:....ked chcem ziztit ci je dobry kondenzator 8.2nf 1600v dalo by sa to bez meraca dakujem vsetkym co pomahaju
Bez merača kapacít v tomto prípade áno, ak je ten kondík ozaj na 1600 V a inak zdravý. Stačí merať prúd pri striedavom napájaní, napr. 230 V 50 Hz:
i = 314 * 230 * C
Každý mikroampér je asi 14 pF, tak by si mal namerať okolo 0,59 mA. Ak nemáš elektrotechnickú kvalifikáciu alebo skúsenosti, tak to sám nerob, zdravie alebo život je v ohrození :!:

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od echinus »

Jde to špatně přečíst, ale odhadem ten největší rozsah frekvence je 97Hz.
No idealni to nebude kupříkladu takto. reaktance je pro tuto frekvenci cca 200kohm. pokud použiješ realý odpor taky takový (cca),seriove zapojeni, a budeš měřit napětí na kondu musí být poloviční ku napájecímu napětí.

Teď jsem se znova podival na ten generator je to doufám na střídavý signál (sinus), a ne na něco pochybného pulsního prúběhu(vzhledem k označení svorek +/-)????
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#19 Příspěvek od petrikstr »

dakujem vsetkym co mi pomahaju uz musim ist spat rano o 4 00 musim do prace tak ahojte ten generator ma oznacenie typ G01.3

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Podívej se, z hovna bič neupleteš. Pokud ano, bude se s ním blbě práskat. Čili - buď to bude něco stát, nebo omez svoje požadavky, nebo budeš muset vsadit na notnou dávku štěstí při nákupu, či to někde ukrást.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#21 Příspěvek od SMITH »

Konštrukcia meraèa ESR kondenzátorov bol napr v KE 1/2004 s35-37
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od cyberspy »

no ja mam na meranie kapaciti Peacktech 3705
AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#23 Příspěvek od petrikstr »

ahojte tak som si kupil merac na kondiki MASTECH MS8221C nebolo to az take hrozne stal 36eur a hned mi aj pomohol som spokojni aspon zatial
Přílohy
merac.pdf
(186.15 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#24 Příspěvek od SMITH »

No nižšie kapacity stým asi nezmeriaš ale inak to staèi￾ bude .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od zajemce »

Kromě dost drahého přístroje na měření kapacit jsem si zvykl na tento jednoduchý přípravek na měření jakosti a kapacity elytů,které se měří přímo v zapojení-bez nutnosti vypájení.Asi ho mnozí znají,ale při častém používání jsem se naučil rozpoznávat kapacitu nevypájených C od 10n výše.Je pravdou,že elyty nad 1000uF a 1-10uF/160-a výše se nedají spolehlivě měřit,ale stejně je tento přípravek (vzhledem k času a nutnosti vypájet součástku) k nezaplacení.V provedení v krabičce od zubní pasty je prostě vynikající,alespoň pro mně,při tom množství oprav.
Přílohy
Tester 1.jpg
(100.43 KiB) Staženo 71 x
Tester.jpg
(100.45 KiB) Staženo 115 x

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od zajemce »

Opravuji-ne pasty,ale kartáčku!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“