Grundig ST 70-2103/8 Dolby

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Grundig ST 70-2103/8 Dolby

#1 Příspěvek od vamservis »

Nejde , scháním schema

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#2 Příspěvek od vamservis »

Kdybych mašel CUC tak ho napíšu, ale na desce nic není.
VKS je osazen STV9306 zároveň řídí poduškovitost- je tam navíc deska kde jsou modulační diody a pár R-TC jeden odpor je zhořelý rovněž na základní desce je jeden odpor KO. Závada ve studeném spoji na desce s modulač. diodami a v ELYTU.

Uživatelský avatar
pepper
Příspěvky: 551
Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Bydliště: Sokolov

#3 Příspěvek od pepper »

Ani na štítku na zadním krytu není CUC?

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#4 Příspěvek od vamservis »

Štítek na zadní straně je čitelný jen z části je tam číslo 2130 co je předtím nevím.
Čitelný je typ, který je uveden v názvu tématu.
Dík za snahu.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

Tak se podařilo sehnat schema, vyhořelé odpory jsem nahradil studenák na desce E-W zaletoval.
Po zapnutí se objeví svislá čára, nikdy jsem podobnou závadu neměl, tlumivka ,diody, TC v obvodu HV jsem prolez, je možné ,že ten student na kondu, který je v serii s vych.cívkou odprásknul obvod řízení, vertikálního vychylováni a E-W (STV9306) ?
Při odpojeném řízení E-W by měl naběhnout obraz, který bude díky poduškovitosti jako vysátý sud.
Dokumentace je CUC 2130 našel jsem na /eserviceinfo.com

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#6 Příspěvek od bumpkin »

Jestli je tam obrazovka philips,tak se podívej na destičku plošných spojů přímo na vychylovačkách,jestli tam nějaká teda je. Bývá tam studeňák.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#7 Příspěvek od vamservis »

Obrazovka je Tesla. Telku jsem odložil k ledu čekám na STV9306.
Zatím dík všem za názor.

Uživatelský avatar
matko23
Příspěvky: 335
Registrován: 16 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od matko23 »

zdravim, nechcem zakladat nove vlakno zbytocne, tak pisem sem. Mam TV Grundig ST63-702/8 DOLBY, chassis CUC2130. Ked som ju asi pred rokom priniesol domov a zapnul, tak obraz bol velmi tmavy a nekontrastny, inak telka fungovala. Z casovych dovodov a z nechuti rypat sa v tejto TV som to odlozil do pivnice. Teraz som to asi po roku vytiahol a telka nejde uz ani tak ako isla. Zdroj funguje, Napatia su v poriadku, az na +E , kde bolo 0,2 V - to som zistil ze je niekde skrat , lebo po odpojeni prepojky co je za LM317-kou tak napatie pekne stupne na 8V a odpor medzi zemou a tou prepojkou je cca 0 ohm. Neviete mi poradit, kde by sa mohol samovolne za ten rok odpocivania telky v pivnici vytvorit skrat ? Aspon keby ma niekto nasmeroval, ktorym smerom sa mam vybrat, pretoze grundig-y su pre mna spania dolina a nemam chut travit pri tom niekolko dni od rana do vecera a vysledok nijaky ... Za vsetky rady vopred dik :)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

Budeš muset postupně projít celou větev +E, odpojovat jednotlivé sekce které napájí a vylučovací metodou hledat zkrat. Pokud čekáš že ti někdo napíše kde je, anebo která součástka může být vadná, tak to asi nevyjde..

Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Z casovych dovodov a z nechuti rypat sa v tejto TV som to odlozil do pivnice. Teraz som to asi po roku vytiahol a telka nejde
Jak je v té pivnici vlhko,mohlo se stát cokoliv(třeba i myši dovedou nadělat pěknou kalamitu).
Postupuj tak jak Ti radí "Killroy",jedině takovýmto zpúsobem se dopátráš ke zmíněnému zkratu.

Uživatelský avatar
matko23
Příspěvky: 335
Registrován: 16 zář 2008, 02:00

#11 Příspěvek od matko23 »

takze skrat bol na doske obrazovky, po jeho odstraneni TV nabehla. Tmavy obraz bol pretoze ta zenerka co je niekde v horizontali (nepamatam si presne cislo teraz) 6,8V bola skratnuta, po vymene a doladeni Ug2 a ostrosti obraz na 100%. Ale ako bol zapnuty tak sa mi stala taka vec, ze obraz parkrat naskocil, aj v reprakoch trochu puklo a potom nabehol cely obraz sivy s hocijakymi ciarami. Som to resetol a zase fungoval dalej, sem tam nadskoci obraz ale ide .... Moze to byt porucha VN ? alebo ... ?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

matko23 píše:takze skrat bol na doske obrazovky, po jeho odstraneni TV nabehla. Tmavy obraz bol pretoze ta zenerka co je niekde v horizontali (nepamatam si presne cislo teraz) 6,8V bola skratnuta, po vymene a doladeni Ug2 a ostrosti obraz na 100%. Ale ako bol zapnuty tak sa mi stala taka vec, ze obraz parkrat naskocil, aj v reprakoch trochu puklo a potom nabehol cely obraz sivy s hocijakymi ciarami. Som to resetol a zase fungoval dalej, sem tam nadskoci obraz ale ide .... Moze to byt porucha VN ? alebo ... ?
Zenerka D54005 (ZPY 6,8V) :o - začínáš se lepšit 8O - vzhledem k tomu, kolik toho tady najednou opravuješ, to aby sis už založil živnost :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
matko23
Příspěvky: 335
Registrován: 16 zář 2008, 02:00

#13 Příspěvek od matko23 »

kokun píše:
matko23 píše:takze skrat bol na doske obrazovky, po jeho odstraneni TV nabehla. Tmavy obraz bol pretoze ta zenerka co je niekde v horizontali (nepamatam si presne cislo teraz) 6,8V bola skratnuta, po vymene a doladeni Ug2 a ostrosti obraz na 100%. Ale ako bol zapnuty tak sa mi stala taka vec, ze obraz parkrat naskocil, aj v reprakoch trochu puklo a potom nabehol cely obraz sivy s hocijakymi ciarami. Som to resetol a zase fungoval dalej, sem tam nadskoci obraz ale ide .... Moze to byt porucha VN ? alebo ... ?
Zenerka D54005 (ZPY 6,8V) :o - začínáš se lepšit 8O - vzhledem k tomu, kolik toho tady najednou opravuješ, to aby sis už založil živnost :roll:
heh. dik za kompliment :lol: to com som tu spominal je aj tak len nepatrna cast z toho co opravujem :? ale zivnost sa nevyplati, aspon zatial nie

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#14 Příspěvek od rolandt »

na slovensku sa fakt zivnost nevyplaca.

Uživatelský avatar
matko23
Příspěvky: 335
Registrován: 16 zář 2008, 02:00

#15 Příspěvek od matko23 »

este mam otazocku, trimer na ostrenie je uz v krajnej polohe a este sa mi to zda dost neostre. Da sa s tym nieco spravit ? Inak uz TV fici, ako ma :wink:

:arrow: **uprava: celkom na kraji to nebolo a nejak sa mi to podarilo nastavit, je to celkom pozeratelne, iba v teletexte je to trochu vidiet, ze to nie je celkom ostre.

:arrow: A zistil som este taku drobnost ze obraz je trochu sudkovity, ale to iba tak trochu tak sa na to asi vykaslem ale co ma viac trapi - pri niektorych scenach su jasne okraje sfarbene nejakymi obrysmi, napr. pri bielom obraze je zeleny obrys a tak ...
Prosim vas, poradte ako by sa to dalo odstranit. Vopred vdaka

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“