DVD Player ORAVA

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

DVD Player ORAVA

#1 Příspěvek od MaTTo »

Presny typ este neviem lebo ho nemam doma , len znamy volal ze mal SCART v TV ktora bola zapnuta a vytiahol ho zo satelitu a strcil ho do DVD Playera ktory este doobeda isiel cez ten isty kabel a ze odvtedy je SCART na DVD nefunkcny po opetovnom pripojeni na satelit vsetko ide na DVD sa to chova tak akoby nebol SCART vôbec zapojeny .
On je trochu elektrikar a tak premeral konektor aj kable atd. a hovoril ze v pripojeni vnutri v prehravaci chyba nieje len viac uz on s tmy nevie spravit tak mam taky pocit ze ci sa ten SCART nemohol odpalit ked to zapajal pri zapnutej TV aj zapnutom prehravaci ,, prehravac cez VGA na monitore ide bezproblemov , aj prehrava DVD atd. len ten SCART skoncil .
No v pondelok/utorok mi ho donese tak sa len chcem spytat na co sa zamerat a ci sa s tym uz niekdo stretol .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Takova klasika ktera je psana v kazdem navodu. Zarizeni se pripojuje jen vypnute. Asi se vyrovnaly potencialy a neco odeslo. To se stava.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#3 Příspěvek od MaTTo »

rezis píše:Takova klasika ktera je psana v kazdem navodu. Zarizeni se pripojuje jen vypnute. Asi se vyrovnaly potencialy a neco odeslo. To se stava.
No zrovna tu vetu som v navode hladal ale som ju tam nenasiel ... ovsem to mi je uz ajtak nanic kedze player neije v zaruke .
Je tato chyba opravitelna ??

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

MaTTo : Ja len otazocku ten prehravac ma klasicky VGA vystup? Pomocou ktoreho mozes pripojit obycajny PC monitor? Lebo daco take by som chcel kupit? Je to bezne ze DVD playre maju taketo vystupy?

A k problemu. Ak ten prehravac ide len je odpaleny scart skus to napojit pomocou ineho vystupu. Dakedy su dva scarty alebo kompozitny video vystup na chici. Tiez samotny scart ma v sebe niekolko vystupovych modov. RGB, Komponent (S-Video) a Kompozit Video skus toto....
Pripadne ak by to neslo rozober to. Muselo sa odpalit daco na vystupe. Mozno to zozenies a preletujes.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Zkus to tahat z jinych vystupu. Mam pocit ze oprava bude drazsi nez novy prehravac.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

Takze este je tu taka moznost ze v menu DVD prehravaca je vypnuty scart ... pretoze som pozeral v menu cez VGA som ho mal pripojeny prehodil som z VGA na RGB a vypol sa mi VGA vystup na monitor ... tak aspon asi nieje nic odpalene len je tu este problem ako nejako resetnut nastavenia toho prehravaca ...
Poslepu to v menu takto urobit neviem a RGB tak to z neho fakt nemam kam pripojit
No a nie vsetky DVD prehravace maju VGA vystup ale tento ma .. to si musis pozriet modely ktore ponukaje ake tie vystupy a podla toho sa zariadit .

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “