Orava color 452- slabý jas

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
michalmistek

Orava color 452- slabý jas

#1 Příspěvek od michalmistek »

Televizor má strašnì slabou uroveò jasu, pøi pøepnutí se obraz ztratí uplnì, i pøi zvýšení nebo zeslabení zvuku, ztratí se vždy po vyvolání jakýchkoli motyvù na obrazovce jako je èíslo programu nebo zesílovací lišta, po jejich zmizení obraz opìt najede na svou velmi slabou uroveò jasu. Doèetl jsem se tu že tyto televizory se potýkají s velmi èaslou poruchou VN. Proto bych se chtìl zeptat jestli je tato závada zpùsobená odcházejícím VN trafem. Vypájel jsem a zkontrolova asi polovinu kondenzátorù v televizoru. zaèal jsem na patici televizoru, pokraèovam jsem kolem VN trafa. Dìkuji za odpovìdi.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#2 Příspěvek od stevo59 »

Môžeš vymeniť aj druhú polovicu elytov, ale ešte predtým si zmeraj napätie na G2, alebo ho zvýš a uvidíš.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#3 Příspěvek od Pesko »

Keď nepomôže zvýšenie Ug2 ,tak pomôže iba iná obrazovka.

michalmistek

#4 Příspěvek od michalmistek »

Ug2 už jsem zvýšil na plno jas se zvýšil z velmi stabou uroven na slabou. a myslím že šly vidìt i zpìtné pruhy ale byly špatnì vidìt. Ty kondenzátory jsem nevymìòoval jen vypájel a zmìøil kapacitu ale nevím možná se mùže ten kondenzátor jinak chovat pøi zatížení. Zaráží mì ten fakt že ten jas se plynule ztratí pøi zobrazení motyvu na obrazovce a zase plynule najede pøi jeho zmizení.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#5 Příspěvek od Pesko »

michalmistek píše:Zaráží mě ten fakt že ten jas se plynule ztratí při zobrazení motyvu na obrazovce a zase plynule najede při jeho zmizení.
Tu nieje nič zarážajúce ,je to bežný jav pri slabej obrazovke.

michalmistek

#6 Příspěvek od michalmistek »

OK dneska se pokusím zregenerovat obrazovku a napíšu jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

Pro jistotu změř filtrační kondík pro napájení konce RGB. Neuvědomuji si jestli je utéhle telky +180 nebo 200V,ale v papírech to najdeš.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od zajemce »

Nemám od tohoto typu schema,ale jestli je od desky obrazovky vývod RZB,tak proměř diody (KA265 nebo 1N4008)na zákl. desce v tomto obvodu.Obrazovka vypadá absolutně slabá a stačí vyměnit diodu (svod) a vše je O.K.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

To může dělat obvod omezení proudu obrazovky, který ubírá jas a kontrast při překročení určitého odběru, reaguje už na příliš malý proud. Rozsvítí se číslo, zhasne obraz.
Proměř, jak se ten obvod chová.

michalmistek

#10 Příspěvek od michalmistek »

Tak ted jsem zregeneroval obrazovku. Po zapnutí obrazovka záøila modøe s pruhy a blika bylo to docela zmatené, pak jsem si uvìdomil že mam jas na VN na plno tak jsem televizor vypnul a snížil jas a po opìtovném zapnutí už obraz nejede vùbec. Doufám že nic s obrazovkou není, že to jen nevydržela nìjaká souèástka. Pokusím se apelovat na poslední rady promìøím vše co mi bylo doporuèeno ,ale podle chování pøi regeneraci byla obrazovka ještì v dobrém stavu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Lukas-Peca »

Aby se ti nestalo to co mně, že při regeneraci OTF 473 odešel RGB konec a v obrazovce došlo ke zkratu. :roll:

michalmistek

#12 Příspěvek od michalmistek »

No žhavení funguje. Dostal jsem typ že mohl odejít potenciometr ve VN trafu pomìøím ještì napìtí na G2 a uvidím.

michalmistek

#13 Příspěvek od michalmistek »

Tak a je to hotovo televize je opravená ani nevím jak ktomu došlo nakonec po té regeneraci obraz naskoèil a je nádherný možná za to mohl trochu potenciometr jasu ve VN který jsem prostøíkal kontaktolem. Snad ten obraz nìjakou dobu vydrží. Dìkuji všem za jejich návrhy nápady a rady, všechny vedly ke zdárnemu konci. Pøeji pìkný veèer.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Ve vn je potenciometr jasu?
Ale, jak říkal Shakespeare: co do jména...

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#15 Příspěvek od Chris18 »

...
Naposledy upravil(a) Chris18 dne 12 čer 2009, 13:03, celkem upraveno 7 x.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“