Kompaktní záøivky OSRAM apod.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
mzama

Kompaktní záøivky OSRAM apod.

#1 Příspěvek od mzama »

Životnost mnohých tìchto záøivek se žárovkovou paticí není zdaleka taková jak se obecnì, pøedevším v reklamách, uvádí.
Nezkoušel nìkdo nefunkèní kus opravit, pøípadnì vypátrat co je hlavní pøíèinou poruch? Nemá nìkdo schéma zapojení?
Je vcelku jasné, že za nìjakých cca 40 až 80,-Kè co stojí nový kus nìkde v marketech nemá cenu ztrácet èas s opravou, ale možná, že staèí málo a vadná záøivka by mohla jìštì nìjaký èas sloužit.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Ja mam opravu žiarivky uspešne za sebou.
Buď odpali žhaviace vlakno v žiarivke ,alebo prerazi zvitkovy kondezator v napajacej časti.Je napojeny do serie od napajania /ten v serii zo žiarivkou/.Mne aj odyšiel ten elektrolyt.Po oprave žiarivka zas funguje normalne :).Aby odpalilo tranzistor,alebo niečo ine neviem o tom :) A je tam aj taka miniaturna poistka keď si dobre všimneš.
Naposledy upravil(a) mety dne 08 úno 2006, 11:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
akummo
Příspěvky: 1
Registrován: 07 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od akummo »

S životností zářivek zkušenosz nemám, schemata zapojení různých druhů zářivek jsou na adrese http://pavouk.comp.cz/hw/lamp/index.html#osram21w

mzama

#4 Příspěvek od mzama »

Zatím díky. Mám jich doma nìkolik, takže pokud získám nìjaké poznatky dám vìdìt.

Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

zářivka

#5 Příspěvek od tal »

hlavní závada vadné c. to má cenu opravit pkud vadné t tak neopravuji. zdravim.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

oprava

#6 Příspěvek od jasin »

Právě ty levnější kusy se vyznačují tím, že se špatně chladí. Některé výrobky nevydrží provoz objímkou nahoru, protože se i skleněná část hřeje a to teplo stoupá k objímce s elektronikou, která se pak už nedokáže uchladit a odejde. Přitom tatáž zářivka sklem nahoru svítí rok bez problémů (ale patice je dost horká).
Zkoušel jsem vyvrtat do patice řady otvorů, ale situace se zlepšila jen částečně. Patrně horší zapojení nebo levnější součástky mají menší účinnost a ztráty se mění na teplo.
Asi by to chtělo při nákupu nechat chvíli svítit a když se patice hřeje - nebrat. :idea:

Uživatelský avatar
lebkoun
Příspěvky: 7
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od lebkoun »

Už jsem to taky zkoušel, koupil jsem kdysi stejné kusy a jeden loni dosvítil a druhý letos tak jsem se na to mrknul a vzájemně to stačilo prohodit u jedné byla fuč zářivka a tu druhé elektronika a ted jede dál aspon ten 1 kus mimo jiné již 9rokem :)

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#8 Příspěvek od milin »

Zkoušel jsem pravít2ks. vždy byl vadný kondik elektrolit

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od Nagant »

Nedávno jsem si koupil do stahovací lampy do kuchyně kompaktní zářivku OSRAM Duluxstar 17W. Svítí pěkně, ale co mi vadí je štiplavý zápach vypalujícího se předřadníku. :( Lze očekávat, že to časem pomine?

Zářivku mám v provozu asi 14 dní. A začínám uvažovat o návratu k žárovce.

Chtěl jsem dát zářivky i do svítidla v obýváku, ale teď jsem v rozpacích. Elektřinu bych šetřil rád, ale nechci si ničit pokojové prostředí (v tomto pokoji i spím).

Případně, jsou nějaké kompaktní zářivky, co nepáchnou?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Nemalo by to smrdiet. Smrdel mi raz velky kruhovy OSRAM (tusim MADE IN ITALY), az zacal zhasinat. Tak som ho rozobral a bol tam studenak ako prasa, plosak okolo cierny. Oskrabal som, prispajkoval a odvtedy funguje a bez smradu.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Takle zapachala jedna, koupena ve specializovanem obchode, na trznici. Ho*no svitila a jeste smrdela.
Kdyz me 100Watova zarovka svym teplem 🤐 plast. material, tac na 3 cd jedne veze, tak jsem koupil usporku. Stala cca 350. Sviti prijemnou teplou barvou. A nehreje. Tedy hreje ale je to unosne. Pak jsem koupil druhou od stejne firmy. Tvar ma jak klasicka zarovka. Samotna trubice je ukryta v nejake plastove bance, ci co to je. Obe jsou zavitem nahoru. Mam je tak 2 roky. A v poho.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#12 Příspěvek od Nagant »

Tak jsem to ještě zkoumal a podle mne to jde od součástek předřadníku, skleněné trubice nejsou zalité po celém obvodu a tamtudy to páchne. Samotný kryt je také cítit, ale to není zas tak hrozné.

Asi zkusím vyreklamovat, uvidím, co mi na to řeknou.

Pozn. Do pokoje bych chtěl právě ty ve tvaru klasické žárovky.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#13 Příspěvek od Nagant »

Tak jsem pořídil to uzavřené provedení (zářivku uzavřenou v baňce) a ta zas po zahřátí silně bliká. :roll: Snad už se ani značce OSRAM nedá dnes kdovíjak věřit, asi kluci v Číně nějak nestíhají a odbývají to. :evil:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Ta samotná značka "OSRAM" mi něco připomíná :ignore: ,no raději to nebudu rozvádět.Jó časy se mění,dobře už bylo. :?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Ted nevim znacku. Zitra ji sem napisu. Kupoval jsem ji v Bauhausu. Sviti prijemnym teplim svetlem a neblika.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“