Color oravan 4332

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Color oravan 4332

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Kluci potřeboval bych nakopnout správným směrem.U této telky byl vadný tyristor Ty2,nahradil jsem ho KT 206/600V a nyní zdroj cykluje v cca 5ti vteřinových intervalech.Diody v můstku OK,taktéž Filtrační elyt.Měřil jsem zkraty v sekundární větvi,ale nic jsem nenašel.Potřeboval bych vědět který pin na modulu R je jako vazba pro proudovou pojistku. Napětí pro tento modul je 10V bez zvlnění,takže ten stab trand je OK. Nemáte někdo fintu jak ověřit funkčnost modulu R ? Měl jsem odpojen modul V,modul Z a žádná změna.Na kolektoruT33 při náběhu impulsy podle dokumentace cca 15uS.Pod trafem studeňáky nejsou.Předem díky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od zajemce »

Posílám ti pár rad,jak odzkoušet modur R,když není náhradní.Nezapomeň zkotrolovat C43,někdy i podložka pod SU.Jinak trpělivost.
Přílohy
oravan.jpg
(99.59 KiB) Staženo 242 x

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Tak jsem znovu prošel sekundár a nikde není zkrat,takže prověřím tan modul R a uvidím,ale vidím to blbě.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
misumi
Příspěvky: 153
Registrován: 14 říj 2006, 02:00

#4 Příspěvek od misumi »

nemá náhodou ty2 být rychlej?!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Ta KT206/600V tam nebude dělat dobrotu. Pokud máš, zkus původní plechovku..

BTW: poslal jsem ti mailem pár tipů.

Killroy

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

misumi píše:nemá náhodou ty2 být rychlej?!
Má . Ivan

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

Já vím,ale kdysi už jsem tuhle úpravu dělal a šlo to. No vyzkouším a dám vědět. Musím ho,ale sehnat.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

Killroy píše:Ta KT206/600V tam nebude dělat dobrotu. Pokud máš, zkus původní plechovku..

BTW: poslal jsem ti mailem pár tipů.

Killroy
Díky
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

pajosek2 píše:Já vím,ale kdysi už jsem tuhle úpravu dělal a šlo to..
Pájo já taky a nikdy mi to pořádně nechodilo. Kdyby ta původní KT byla tak snadno (a levně) nahraditelná, nechtěli by za ní vymetáci stovku nebo dvě. Jsem zvědav, možná že budeš mít kliku a vyjde to..

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Při náběho pomalu nabíhá napětí za Ty 1 na elytu a zhruba při 100V to vypne a začne zase nabíhat.Dnes už tam nepůjdu,ale nějak se mi to nezdá. Ještě jsem zjistil,že na ten T33 je malé buzení,ale to je asi způsobeno omezenou činností modulu S,který je svázán vazbou s pulsním trafem.Tyhle zdroje nemá rád.Normálně bych se na to vykašlal,ale je to pro kámoše a zajímá mne příčina.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#11 Příspěvek od BIPOLAR »

Nabízím 5X KT120A, 1X KT119A, 2X KT 110, 1X KT110 600V a 2X KT 110 500V. Až na 2ks jsou pájené, ale plně funkční. Cena 250kč + poštovné 50kč.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

pajosek2 píše:Já vím,ale kdysi už jsem tuhle úpravu dělal a šlo to. No vyzkouším a dám vědět. Musím ho,ale sehnat.

...na každém sběrném dvoře hromada.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od pajosek2 »

Tak kluci už to jde.Osadil jsem KT120,který jsem našel ve starých zásobách a chodí to. Ještě občas vypadne zvuk a při zavření šáska se ztrácí obraz,ale to budou studeňáky a to už je maličkost. Je fakt,že ta náhrada KT206 asi není to pravé ořechové,ale že mi to jednou v minulosti chodilo mne zaráží.Zřejmě lepší kousek.Díky za rady.

To:BIPOLAR díky za nabídku,ale už to nepotřebuji.Schovej na horší časy.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Tak kluci už to jde.Osadil jsem KT120,který jsem našel ve starých zásobách a chodí to. Ještě občas vypadne zvuk a při zavření šáska se ztrácí obraz,ale to budou studeňáky a to už je maličkost. Je fakt,že ta náhrada KT206 asi není to pravé ořechové,ale že mi to jednou v minulosti chodilo mne zaráží.Zřejmě lepší kousek.Díky za rady.

To:BIPOLAR díky za nabídku,ale už to nepotřebuji.Schovej na horší časy.
KT120-ku získáš i z TVP řady C110ST - já jsem je vždy "vytahoval", než šla telka na S.D.
Jinak Ty1 - původně KT110 - i výrobce osazoval (v ORAVAN 2) na této pozici KT201/600.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

kokun píše: Jinak Ty1 - původně KT110 - i výrobce osazoval (v ORAVAN 2) na této pozici KT201/600.
Honzo, Ty2.

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“