Autoradio Clatronic AR736 problem s CD mechanikou

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Autoradio Clatronic AR736 problem s CD mechanikou

#1 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj vsem, na aukru jsem koupil autoradio, ktere melo byt dle prodavajiciho v perfektnim stavu. Ma ale problem s CD mechanikou, prodavajici dela mrtveho brouka. Takze se to snazim nejak zprovoznit :-(
Autoradio se obcas dostane do stavu, kdy funguje bez problemu, ale to je hodne vyjimecne. Nejcasteji autoradio v pohode zasune CD (vzdy), ale CD se v mechanice neroztoci. Kdyz se cas od casu roztoci, tak prehraje vse. Pokousim se sehnat CD mechaniku, ktera ma podobne mechanizmy, nevim ale kde a presne jakou. Nemel byste nekdo nejakou radu? Zkusil bych i mechaniku z pouziteho autoradia, nejspis bych musel pouzit z radia, ktera umela MP3, aby v mem radiu byla funkce MP3 take zachovana... je to tak? V servise mi bylo sdeleno, ze se meni cele machaniky, nebo ze to mam hodit do kose, jenze radio ma USB, Blouetooth, tak je mi to lito... a za dalsi by to pro me byly vyhozene penize :-( Chjo nekupujte nic z druhe ruky, kupte radeji radio NOVE. Diky za rady.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od krutor »

Zkus prověřit motůrek mechaniky externím napájením, vyčistit a prověřit čočku, nebo pokud jsou tyto propojeny s deskou nějakými kšandami, tak prověřit i je.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#3 Příspěvek od Tomualdo »

Diky za radu, zkuism to, ten moturek bych mel nejdriv odpojit zejo :-) Mechaniku jsem cistil isprophilalkoholem, ale tim to asi neni. CD se neroztoci (ani se nepohne) - ve vetsine pripadu..... Kdyz se cas od casu roztoci, tak to CD vzdy nacte. Zkusim ten moturek.... Diky T.

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#4 Příspěvek od rolandt »

hlasi ti chybu, alebo len vysunie cd?

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#5 Příspěvek od gino »

Krutor ti to už napísal: kšanda, alebo po normálnej reči páskový vodič :D (ku.va Krutor tiež by si mohol hovoriť trošku odbornejšie). Premeraj ho.
Inak spindle alebo studeňáky.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#6 Příspěvek od Tomualdo »

Diky vsem za napady, doufam, ze se k tomu dnes dostanu. Pozn.: CD zustava po celou doubu v mechanice, na panelu sviti reading, po delsi chvili - bez roztoceni CD v mechanice zahlasi reading error. Pak CD normalne vytahnu. Jeste jednou diky. T.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#7 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj, tak jsem se dnes do toho pustil. Motorky jsem otestoval na externi napajeni (vzdy odpojene od desky). Motorek na posun hlavy fungoval bez problemu, motorek na roztoceni CD se take tocil bez problemu. Motorek na zasouvani CD do mechaniky jsem nezkousel, protoze zasouvani je OK. Dale jsem "pipakem" propipal bilou ksandu (pin 4 a 5 jsou spojene - je to spravne???? Viz obr.) a vsechny dostupne vodice. Nepodarilo se mi propipat ksandu mezi deskou a optikou (nedostanu se ke kontaktum na strane optiky). Jediny problem ktery byl viditelny, je nezapojene uzemeni u motorku pro posuv hlavy optiky. Na desce jsem ale nenalezl misto, kam by mel byt pripojen. Dale podezrivam opticka cidla na detekci zasunuteho CD. Vse jsem se snazil nafotit a do fotek jsem pridal popisky. Radio jsem jeste neotestoval, trebas to jen pomohlo rozebrat a slozit (cemuz ale moc neverim). Zitra vyzkousim. Poradite nekdo, jak otestovat optocidla, pripadne co s odpadlym uzemenim? Pripadne nemate nekdo stejnou mechaniku? Dale jsem neprisel na to, na co je ten sedy kabilek, ktery propojuje mechaniku se zakladni deskou??? Bila ksanda budou asi data zejo :-) Jeste se zeptam, je treba po slozeni mechaniku "nastavit" do nejake vychozi polohy, nebo si najde tzv. nulovy bod sama???? Predem vsem diky za cas a napady :-)
Přílohy
celkovy pohled.JPG
toto je celkovy pohled na mechaniku
(283.72 KiB) Staženo 148 x
Naposledy upravil(a) Tomualdo dne 09 úno 2009, 23:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#8 Příspěvek od Tomualdo »

Dalsi foto pri badani.
Přílohy
motorky.JPG
pohled na motorky + opt. hlavu. Pozor nezapojene uzemeni ?????
(232.51 KiB) Staženo 123 x

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#9 Příspěvek od Tomualdo »

snimace vlozeneho CD - mozna pricina???? Jak muzu promerit?
Přílohy
optocidla open.JPG
(221.42 KiB) Staženo 98 x
optocidla zeshora.JPG
(58.43 KiB) Staženo 108 x

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#10 Příspěvek od Tomualdo »

detail optocidla na mechanice.
Přílohy
optocidla protikus.JPG
(83.05 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#11 Příspěvek od gino »

Tú "kšandu" na optiku premeraj tiež a hlavne keď ju budeš merať tak ju skúšaj ohýbať a tiež vizuálne skontroluj, či na nej nie je nalomená niektorá žila.
Naposledy upravil(a) gino dne 11 úno 2009, 02:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#12 Příspěvek od Tomualdo »

OK, urcite to promerim, jen nevim, kde mam hledat kontakty na strane optiky? Ze strany vycvaknuteho konektoru je to v pohode, ale u te cteci hlavy je to nejake zamotane, mozna pod krytem :-))) Vizualne jsem ji kontroloval a nezdal se na ni byt problem, ale to pravda jeste nic neznamena.....
Jeste se chci zeptat, osobne bych videl problem v tom, ze se CD neroztoci, tzn. ze nebude problem v optice, resp. ve ctecim zarizeni. Mozna v detekci CD v mechanice - optocidla nebo neco podobneho. Trebas uvazuju spatne, zkusenosti s opravama moc nemam :-( Domnivam se, ze nejdriv se musi CD roztocit, hlava nacte uvodni info a pak se jede dal, nebo je to tak, ze optika detekuje CD a az hlava neco "vidi", tak da pokyn k roztoceni? V kazdem pripade dekuji moc ze me nenechate se v tom machat samotneho :-)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Muze byt i varianta az prijde informace s laseru ,odraz od cd, tak se teprve roztoci cd. Ted resim tady na foru autoradio s dvd mechanikou. A taky nekdy se roztocilo v poho, nekdy jen trosku. A ted uz vubec nic. Jen je videt jak se snazi laser zaostrit. A protoze je laser v kyblu tak nic nevidi. A dvd se neroztoci. Na displeji no cd. Predtim to nejake cd nacetlo. Pokud nenacetlo tak error. Ted uz to nenacte vubec. A hlaska No disc.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#14 Příspěvek od Tomualdo »

OK, dnes jestli najdu chvilku, tak zkusim promerit ksandu k optice, pokud nenajdu problem, a CD nebude funckni, tak se pokusim sehnat novy laser. Jak to budu mit rozdelane, tak zjistim popis, nyni se to neda urcit (viz, foto). Diky za rady a za ochotu :wink:

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#15 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj, tak jsem se k tomu dostal az ted. Ksandu k laseru jsem jeste nepremeril (vizualne vypada dobre), ale byl jsem radio vyzkouset po rozlozeni, premereni a slozeni do auta. Vysledek: prvni 2-3 cd v pohode nacetlo, pisnicky muzu posouvat, preskakovat..... potom ale jak kdyz utne a zas stejna pisnicka: po delsi dobe read error :-( Snad co nejdriv premerim tu ksandu a uvidime :-(

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“