Vybojky (lampy) v projektorech

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ers
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2004, 02:00

Vybojky (lampy) v projektorech

#1 Příspěvek od ers »

Zdravim vsechny,

mel bych 2 dotazy :)

1,chtel bych se zeptat zda vybojky v projektorech ,ktere maji prumernou zivotnost 2000h maji stejnou svitivost po celou dobu zivotnosti a tudiz se pak naraz "prepali" nebo je svitivost postupne "slabnouci".Jde o to ,ze jsem mel moznost videt projektory ,ktere mely stejnou svitivost a kontrast ,ale cas lampy byl 300h a 500h a svitivost byla az o 50 % mensi-proto by me zajimalo jestli byla lampa vymenena bez resetu za horsi (nepoctivim prodejcem) nebo proste odchazi postupne do 2000h.....

2,mate zkusenost s vymenou vybojky za nejakou jinou (OEM) nebo nejakou univerzal? Je to vubec mozne? Videl jsem prodavat vybojky v rozmezi 1000-3000,- se stejnou vatazi a zivotnosti ,ale bohuzel nikde se nepise na jake napeti se v projektorech pouzivaji.....Nekde sem slysel ,ze od 12V po 100V a jinde zase ,ze je tam VN napeti :?: :roll: Napr. pro Sharp je cena lampy prumerne kolem 15 000,- a nechce se me verit ,ze to nejde necim nahradit do 5000,- Co myslite?

Priklad lamp:
150W Metal Halide
150W UHE
150W UHB
atd.

Dekuji za postrehy a napady :)

Uživatelský avatar
dubhe
Příspěvky: 29
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od dubhe »

Ahoj ja mam na svem projektoru (panasonic PT-AE200) nalitano 1500 hodin
a zadne zmeny jsem nezaregistroval... V praci mam moznost tez pracovat s nekolika projektory s ruznou ,,opotrebenosti,, a zmeny nepozoruji. Jinak nejake te pseudo lampy bych se asi bal - zazil jsem jednu lampu provozovanou za hranici zivotnosti (cca 350hodin) ta explodovala - sice nastesti vnitrek uplne neznicila, ale byla to sila....
Jenda

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Pokud nedojde k mechanické poruše převážně se bere jako konec života 60% světelného toku při daném proudu oproti nové výbojce.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“