Stmivac s mosfet nebo igbt

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Ehhh :roll: :idea: :twisted: :upset:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Ehhh :roll: :idea: :twisted: :upset:
Ty jsi začal s tím vynecháváním period, tak se tu moc nepohoršuj :wink:

Uživatelský avatar
gogokt
Příspěvky: 36
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#18 Příspěvek od gogokt »

Tak chlapi nevim ale pokud mi stmivac vynechaval nejke periody tak parove zarovky nechutne blikali.Obcas ale problikly a to neni dobre na jejich zivotnost... Mam to udelane tak ze od pruchodu nulou kdy se triak sam zavre odpocitam cas a pak otevru triak. a tim padem mi zarovka bud sviti vic nebo min.Ovsem jediny problem co jsem mel bylo jeste do toho stihnou dekodovani dmx signalu co je rs 485 o rychlosti 250000baudu a je tam 512 framu....

Pri osvetlovani se clovek snazi nedavat silovinu s analogem najednou ale na malych podiich se tomu vyhnout proste neda. Jde mi o takovej divne praskajici zvuk presne ve frekvenci otevreni triaku. A pokud jich tam je treba 24 tak uz je to slyset treba v pauzach dost. Ale jak rikam delaji to i komercni stmivace. Mel jsem jeden otevren a nemel tam ani civky za triakama a jen na vstupu jakousi civku dle mne jen pro soufazove ruseni.

Mimochodem spinani takovych vykonu uz dostatecne rozkhodi i privodni fazi takze pokud je nekde jen 1f privod je to docela masakr...Proto jsem si myslel ze spinani SS napeti za nejakym mustem a poradnym kondikem by mohlo privod nechat nedotcenej. Ale uvidime...

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenda_KL »

Neřešil jsem sice lampy, ale DC motory kde triaková regulace rušila příjem naprosto čehokoliv v okruhu 20m, řešil jsem to takto:

Usměrňovač, filtr, kondík, IGBT + dioda a pokud se jedná o činnou zátěž tak rozhodně cívku a uělat z toho step-down pulzní zdroj.

Záleží teď jak to chceš ovládat.
-Buďto přímo udělat ještě PWM generátor pro těch X světel
-pro 0-10V by musel být převodník na PWM
-Při větším množství bych tam dal AVR třeba tiny a každý modul by měl svojí adresu a intenzita by se zadávala každému přes sběrnici, pak by mohl být jeden modul třeba pro 4 světla (1 usm.,1trafo,1mcu)

Uživatelský avatar
gogokt
Příspěvky: 36
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#20 Příspěvek od gogokt »

Pravda pravda mohl bych poprosit o nejake schematko pro inspiraci? staci mi vicemene ta vykonova cast s temi filtry. Mam do toho priveden DMX signal coz je RS 485 s jednotlivimi frame obsahujici hodnotu 0-255 coz odpovida intenzite svitu... Algoritmus dekodovani mam jiz hotov. :)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“