Transiwatt 120

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#16 Příspěvek od fero7 »

Ano, dnes by som to urcite uz nerobil, ani to nemalo vyzniet ako doporucenie. Cast slabsich sa pouzila do klasickych TW120. KD sa kupovali samozrejme 10-50ks aby bolo z coho vyberat. Nikedy bolo, niekedy nie. Dodnes este par desiatok mam.
Naposledy upravil(a) fero7 dne 11 úno 2009, 20:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tonik25
Příspěvky: 37
Registrován: 17 črc 2008, 02:00
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Tonik25 »

Takže to teda klidně postavit, ale dodržet původní DPS a zkusit sehnat axiální elyty a použít je, když nad tim tak přemejšlim tak bych asi sehnal ty co se tam dávaly dřív, ale nevim jestli by měli stejnou kapacitu, každopádně pokud to nebudu přehánět a nebudu ho tahat pořád na 60W tak by to mohli vydržet i neproměřené tranzistory ne?

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#18 Příspěvek od Venda »

Tonik25 píše:Takže to teda klidně postavit, ale dodržet původní DPS a zkusit sehnat axiální elyty a použít je, když nad tim tak přemejšlim tak bych asi sehnal ty co se tam dávaly dřív, ale nevim jestli by měli stejnou kapacitu, každopádně pokud to nebudu přehánět a nebudu ho tahat pořád na 60W tak by to mohli vydržet i neproměřené tranzistory ne?

Jestli myslíš použít nespárované dvojice tranzistorů, tak to fakt nejde. Před vánocema jsem u jednoho TW140 studio musel měnit konce a nejen všechny elyty, byly tam kaputo i 100pF keramiky, což mě docela překvapilo, asi tam dávali nějaký srágory, takže kompletní rekonstrukce, ale hraje to pěkně - ani se mi to nechtělo známému vracet.... . Taky jsem o stavbě něčeho podobnýho přemýšlel, ale nějak není čas.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

No a jsme u toho...chces tam cpat nemereny trandy...vysledek nejisty.

//edit: spatne zvoleny slova, je to lepsi? :wink:
Naposledy upravil(a) stepa dne 12 úno 2009, 12:56, celkem upraveno 1 x.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od cyberspy »

tak do transiwattov sa koncové trandy nepárujú !!!!!!!!!! :wink: NPN musi mat o nieco vecsiu betu ako PNP tak to hrá výborne
AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Ne, párovat se skutečně nemusejí - ale pokud chce někdo "ždímat" TW nad výkon navržený konstruktérem, musí trandy VYBÍRAT podle závěrného napětí, aby vydržely zvýšení napájecího napětí, potřebné k dosažení požadovaného výkonu na dané zatěžovací impedanci. Původní konstrukce pracovala s parametry, které výrobce garantoval pro 100% vyrobených kusů koncových tranzistorů, a bylo jen dobrou vizitkou TESLY, že spousta kusů tyto garantované parametry o dost velký kus překračovala (v pozitivním smyslu).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#22 Příspěvek od Venda »

EKKAR píše:Ne, párovat se skutečně nemusejí - ale pokud chce někdo "ždímat" TW nad výkon navržený konstruktérem, musí trandy VYBÍRAT podle závěrného napětí, aby vydržely zvýšení napájecího napětí, potřebné k dosažení požadovaného výkonu na dané zatěžovací impedanci. Původní konstrukce pracovala s parametry, které výrobce garantoval pro 100% vyrobených kusů koncových tranzistorů, a bylo jen dobrou vizitkou TESLY, že spousta kusů tyto garantované parametry o dost velký kus překračovala (v pozitivním smyslu).
Karamba a já trubka scháněl po všech čertech komplementy, aby byly oba trandy v jednom kanálu stejně zatížený, no aspoň teď vím...

Uživatelský avatar
Tonik25
Příspěvky: 37
Registrován: 17 črc 2008, 02:00
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Tonik25 »

Díky všem za rady

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Kdyby jsi měl zájem , tak u mne jedna amatérská konstrukce leží . Někde jsem ji dostal a ani nevím v jakém je stavu , jestli chceš mohu ofotit a alespoň trafo změřit a za dvě kilča s poštovným je Tvoje .

Uživatelský avatar
Tonik25
Příspěvky: 37
Registrován: 17 črc 2008, 02:00
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Tonik25 »

Díky za nabídku, ale chtěl bych si to postavit sám, možná že pokud by jsi prodal samostatný trafo, tak to bych asi vzal.

Uživatelský avatar
Yenki
Příspěvky: 55
Registrován: 21 črc 2008, 02:00
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Yenki »

Na některých fórech se mluví o tom, že tranzistory např. KD607/617 jsou typově na 80V, ale některé jsou až na 110V a více, a právě ty jsou nejvhodnější na zesilovače TW120 (140). Jak v domácích podmínkách zjistit, který tranzistor je pouze na těch 80V a který je ten lepší.

A druhá otázka: TW120 nemá mezi bázemi koncových Tr diodu a TW140 ji má. Někde doporučují ji z TW140 vyjmout a překlenovat a někde zase doporučují u TW120 ji dát, aby se dříve otevřeli konce. Můžete zaslat vlastní názor ???

Díky
Naposledy upravil(a) Yenki dne 13 úno 2009, 10:29, celkem upraveno 1 x.
Yenki

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Měření průrazných napětí se tu řešilo asi před dvěma měsíci i s metodou .

Uživatelský avatar
Yenki
Příspěvky: 55
Registrován: 21 črc 2008, 02:00
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Yenki »

Jak hledám, tak hledám, nemůžu najít.
Yenki

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Tenkrát někdo hledal jaké napětí vydrží diody , myslím . Nic si z toho nedělej . Já už jsem hledání tady vzdal . Sám jsem navrhoval , aby byly příspěvky rozděleny do užších kategorií . Jinak zkráceně pustíš ss napětí přes odpor , kterým do zkratu potečou tak 4mA a to přiložíš odpovídající polaritou k součástce a ssVoltmetrem měříš napětí . Používám zdroj 300V . Pokud měříš výkonové trandy pro toto určení , tak můžeš pro měření zkratovat přechod B-E . Protože i v zapojení mají malou impedanci na vstupu . Já už to mám na měřící destičce tak , že tam mám mikrospinač a napětí přivádím C-E a mikrospínačem zkratnu B-E . Na pouzdro píši obě napětí a betu při 1A . Když je chci dopárovat , tak kontroluji ještě souběh bety se změnou proudu .

Uživatelský avatar
Yenki
Příspěvky: 55
Registrován: 21 črc 2008, 02:00
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Yenki »

Perfektní, děkuji. Jen se bojím těch 300V, abych to přežil. Z čeho je bereš? Jsem panelákovej a máme 230V.

Ještě dotaz, to ten trand neshoří?
Yenki

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“