ORAVA C460

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od pajosek2 »

Bez osciloskopu,půjde blbě.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od pajosek2 »

Změř napětí na žhavení,pokud tam bude cca6.3V střídavých,tak ti kone jde a máš krpu jen ve VN.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#33 Příspěvek od drahul »

Tak už to valí,samozřejmě moje chyba.Dal sem tam místo BU 508,který sem neměl BU 208,jsou stejné,ale 208 je v kovovém pouzdru a je odizolovaná od chladiče a já sem to připojil na vývod chladiče. Po připojení na C tranzistoru se televize hned rozjela.Jen mě ted zajímá jestli odešel jen tak,nebo se tam něco děje.Díky za rady,člověk se furt učí :)

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#34 Příspěvek od Pesko »

Príčinou poškodenia BU508 môže byť občasné prsknutie v násobiči.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od pajosek2 »

Pesko píše:Príčinou poškodenia BU508 môže byť občasné prsknutie v násobiči.
Příčinou poškození BU 508 může být občasné prsknutí kdekoliv v obvodech,které napájí tenhle trand.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#36 Příspěvek od drahul »

Po několika minutách je občas slyšet zasičení z vn části,doprovázené částečným zmizením obrazu a barevným zrnem,takže je zřejmě něco načaté,poslechem se to nedá přesně rozpoznat a vidět není nic.Nevím jestli násobič ,nebo vn trafo,nebo něco jiného.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od pajosek2 »

Jiskříví to pod vychylovačkama.nevím jestli je to Tvůj případ,ale můžeš to zkontrolovat. Ještě před tím než je sundáš,tak zhasni v místnosti jestli něco neuvidíš.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#38 Příspěvek od Pesko »

Prekontroluj cievku L6 .Môžeš ju aj vybrať a TV vyskúšať bez nej . Keby bola chybná (medzizávitové skraty ) tak použi cievku z C437 kde je taká istá.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#39 Příspěvek od drahul »

Bohužel sem na to neměl čas,tak sem se k tomu vrátil až ted.Cívku sem vyměnil,na vychylovačkách sem nic neviděl,bohužel mě stihl odejít ten trand. BU208 a jinej už nemám,pouze bych našel SU160,ale nevím jestli ho tam můžu dát.Vypadá to čím dál tím víc na to vn trafo,ale nemám jiné,dalo by se použít z nějakého jiného modelu,nebo musím koupit ekvivalent?

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#40 Příspěvek od zajemce »

Opiš z VN trafa (cívky) číslo 6PK....,podívám se,ale asi ho mám a pošlu včetně těch BU.Teda jestli je zájem.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#41 Příspěvek od drahul »

Trafo je 6PK 600 88,zájem bych měl,chtěl jsem se ještě podívat po sběrných dvorech,vypadá to že stejné by mohly ještě být v 428 a 441.Kdyžtak napiš co a jak.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#42 Příspěvek od zajemce »

Tak jsem se díval a mám tady Color 428 na součástky,ale na cívce VN je číslo 6PK600 81 (myslel jsem,že budou stejný),pět a tři vývody.Chtělo by zjistit,jestli není shodné,ale nemám tady potřebné dokumentace (ze schemat to nejde).Když zjistím já,nebo někdo tady z fora,že by trafo šlo použít,tak ti ho rád (i tranzitory) pošlu.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#43 Příspěvek od Pesko »

drahul píše:Vypadá to čím dál tím víc na to vn trafo,
Mne sa vidí málo pravdepodobné , že by bolo chybné VN trafo. V sériach C416 aj C428 boli VN trafa max. spoľahlivé a iba vo vzácnych prípadoch došlo k ich poruche. Neviem či tvoja iniciatíva pri zháňaní druhého trafa nieje zbytočná. Zato chyba cievky L6 bola veľmi častá ,TV pri nej píska a potom dôjde k poškodení BU508.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#44 Příspěvek od zajemce »

Plně souhlasím s Peskem a proto se přikláním k důkladné prohlídce obvodů,i když stát se může všechno.Moje nabídka platí stále.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#45 Příspěvek od drahul »

Zdravím,tak po delší době sem se znovu dostal k opravě,získal sem ještě jeden vrak C437 a to mě přimělo,abych zkusil ještě znovu prověřit obvody rozkladu.Po určitém pátrání jsem znovu vyměnil cívku L6 i když už jsem to jednou udělal,výměna BU508 a výměna trimru RP2 :) u cívky L6 a ejhle televize se rozběhla a zatím jede v testu cca 6h a nic nepozoruji,takže snad o.k.Trimr byl vypálený a zřejmě i vadná cívka z toho prvního torza C437,takže díky místním odborníkům za pomoc,doufám že ještě chvilku vydrží,uvažuji o koupi LCD,přece jen 16 let je tak akorát.DÍKY

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“