Záhadné vypínání PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Záhadné vypínání PC

#1 Příspěvek od drabek06 »

Dostal sem PC s tim že je rozbitý. Mno co, dřív než sem to zapojil tak sem sundal bočnici a koukl co je v tom je. Zaujala mě grafika tak sem si ji vyndal a koukl a potom zas dal zpět. Potom sem to připojil a zapl to a nic. Vše běželo jen obraz nebyl. Se všim sem tedy zahejbal a už se to probralo a naběhl po nějaký době WIN s výběrem účtů a na nic nešlo kliknout. Jen jezdit myší. Pak sem si telefonoval s majitelem zda chce zálohovat nějaký data a on že tedá né, tak sem se pustil do reinstalu. Ještě sem si všiml že při náběhu infa hned po zapnutí PC to ukazuje divnej takt 1,15GHz. Tak sem sundal chladič CPU a koukám že to je Athlon XP 1800+ (1,5GHz). Očistil sem chladič tak CPU, nanesl novou teplovodivou pastu a vše usadil jak bylo. Po zapnutí sem v biosu nastavil FSB na 133MHz co je pro tenhle CPU z původních 100MHz co tym bylo. Uložil sem bios a restartovalo se to. Po resetu mě zmodrala LED na LCD že se zapl a PC se vypl. Další pokusy o zapnutí dopadly vždy stejně. Tak sem restartoval bios jumperem na desce a bylo tam zas těch 1,15GHz tak sem to tak nechal s tim že to naistaluju, ale ten PC se mě náhodně vypíná všude. Už sem zkoušel jinej zdroj a grafiku, se všim hejbat a vyčistit a nic. Napětí zdroje seděj, teploty taky. Kondíky na desce vypadaj pohledem dobře. Nenapadá vás někoho co s tim ? Jinak deska v tom je MSI KT3 Ultra (MS-6380E).

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Porad me to podle odpovedi tahne na MB.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Už sem měnil i filtrační elyty z nouze na tý desce a bezvýsledně. Takže je deska v háji zelným. S majitelem PC sem se domluvil že seženu jinou desku do 500Kč . . .

Uživatelský avatar
Haty
Příspěvky: 86
Registrován: 04 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava (u Liberce)

#4 Příspěvek od Haty »

Taky mám tuhle desku, osazenou AMD Athlon XP 1600, avyšší frekvenci jsem z něj taky nevytáhl. Na druhou stranu, líbí se mi šestikanálové audio.
Pomůže-li to, manual jsem stáhl z inernetu:
http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... rod_no=497
Haty

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#5 Příspěvek od jopo166 »

kondiky vyschnute obcas robia problem ze v kuse restartuje hlavne tie male kapacity.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“