věž SONY MHC-RG33 závada u cd

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 62
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

věž SONY MHC-RG33 závada u cd

#1 Příspěvek od wiktor »

mám tu tuhle věž přestala načítat cd, tak jsem vyměnil laser je tam KSS-213D a i po výměně to načítá jen jedno cd u jinýho cd to napíše no disc
zkusil jsem i zkrátit vodící pásek k tomu laseru ale pořád to načítá jen to jedno cd vysouváni a otáčení talíře jde bez problémů už nevím čím by to mohlo být ten laser je z kts-ame.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Zkoušel si ho nastavit trimrem?A ten motorek je na 100% funkční?To že se točí ještě nic neznamená.

Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 62
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od wiktor »

sory že to píšu až tedka ale už jsem to před nějakým časem závada byla v tom, že byl ve zkratu mikrospinač co vede na motor pojezdu jednotky a tudíž byl pořád sepnutý když jsem závadu odstranil tak už jednotka načetla všechny cd bez problémů.

Uživatelský avatar
Stano86
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2010, 01:00

Problém s optikou aj po výmene za novú

#4 Příspěvek od Stano86 »

Ahojte! Neviete mi náhodou niekto poradiť vymenil som starú optiku na veži Sony MHC RG 33 tá mi prestala čítať a po niekolkých čisteniach začala čítať asi tak na 2 týždne až úplne odišla tak som kúpil novú odstránil cínovú prepojku vymenil som to aj s pásovým vodičom a nič cd roztočí laser prebehne tam a naspať a vypíše no disc tak som sa pohral s tým trimrom a pridal som jej tak či zaostrí a stále nič ja už neviem čo s tým je neviete niekdo v čom by to mohlo byť Ďakujem :roll:

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

Re: Problém s optikou aj po výmene za novú

#5 Příspěvek od havela »

Stano86 píše:Ahojte! Neviete mi náhodou niekto poradiť vymenil som starú optiku na veži Sony MHC RG 33 tá mi prestala čítať a po niekolkých čisteniach začala čítať asi tak na 2 týždne až úplne odišla tak som kúpil novú odstránil cínovú prepojku vymenil som to aj s pásovým vodičom a nič cd roztočí laser prebehne tam a naspať a vypíše no disc tak som sa pohral s tým trimrom a pridal som jej tak či zaostrí a stále nič ja už neviem čo s tým je neviete niekdo v čom by to mohlo byť Ďakujem :roll:

Spindl motor ? Před 14 dny jsem opravil svůj CD player Sony CDP XE-220 se stejnými příznaky. Výměna optiky nepomohla. Vyměnil jsem motor unašeče a vše je OK. To otáčení trimerem asi nebylo moc rozumné, honem rychle bych ho vrátil do původní polohy.

Uživatelský avatar
Stano86
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2010, 01:00

Ok

#6 Příspěvek od Stano86 »

Vyskúšam sa stým pohrať dakujem za radu ale najradšej by som to rozbil tým trimrom som tú novú optiku mohol aj odpáliť tak teraz asi na novo ach ach :evil:

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Tibo323F »

s trimrom na optike nekrut, skusal si vymenit aj motorceky ? ten co toci cd a aj ten co posuva optiku? ak nemas tak nastriekaj do nich wd40, a ak to anitak nepojde, chyba moze byt vo vodiacom pasiku alebo v riadeni

Uživatelský avatar
Stano86
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Stano86 »

Tak som objednal na novo optiku a motory obidva som odskúšal idú bez problémov uvidíme ked tam dám novú čo to spraví ale dakujem za rady!

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#9 Příspěvek od havela »

Docela by mě zajímalo, jak si ten špindl motor zkoušel ?

Uživatelský avatar
Stano86
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Stano86 »

Mám doma rozobraté rádio Aiwa a je tam skoro podobná mechanika tak som to len prehodil a išla bez problémov :!:

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#11 Příspěvek od havela »

Tak pak napiš, jak jsi dopadl. Držím palce.

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#12 Příspěvek od havela »

Tak pak napiš, jak jsi dopadl. Držím palce.

Uživatelský avatar
Stano86
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Stano86 »

Ok budem informovať optika príde začiatkom februára- února som zvedavý či sa to konečne načíta lebo mi to pripomína záhadu blairwitch čaute!

Uživatelský avatar
Stano86
Příspěvky: 6
Registrován: 11 led 2010, 01:00

#14 Příspěvek od Stano86 »

Ahojte! Optika aj páskový vodič je vymenení veža číta cd ako nová. Pomohlo asi to presteknutie WD40kou motorov na mechanike tak dakujem za rady majte sa!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“