úprava transiwatu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amather
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 01:00

#16 Příspěvek od amather »

tie moje BDčka sú označené logom "ISC"
KDčka by sa dali zohnať,ale ich max. Uce=80V,a by som to chcel napájať 80Voltami...
Mám teda 3 možnosti:
1.skúsiť to s BD
2.zaivestovať a zohnať nové trafo +KD607/617
3.zohnať MJ15003 a MJ15004
tak neviem čo teraz...
...a zasa jedna z moich hlúpich otázok:čo to je"beta výkonových tranzistorů" a "A budič" ???

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

amather píše:tie moje BDčka sú označené logom "ISC"
KDčka by sa dali zohnať,ale ich max. Uce=80V,a by som to chcel napájať 80Voltami...
Mám teda 3 možnosti:
1.skúsiť to s BD
2.zaivestovať a zohnať nové trafo +KD607/617
3.zohnať MJ15003 a MJ15004
tak neviem čo teraz...
...a zasa jedna z moich hlúpich otázok:čo to je"beta výkonových tranzistorů" a "A budič" ???
To je tak, když má člověk tolik možností. :wink: A to ses nezmínil o té nejdůležitější.
Jinak si vzpomínám, že se z KD-ček běžně vybíraly kusy, které splňovaly požadavky na Uce i na betu. Jenže... :wink:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

masar myslel tou nejdůležitější možností možnost č. 4 - vysrrat se na celého Transiwatta :-)
S těma BDčkama to chodit nebude, to ti můžu na 100% garantovat, měl jsem ty tranzistory v ruce /resp. jen BD317, ale to je jedno/. Je to hnus hnusů, potřebovaly by velmi výkonné buzení, které TW bohužel nemá.
Objednej si ve slovenské pobočce EZK tranzistory MJ15003/15004 a bude to fungovat.
Mezi náma-jak chceš úspěšně dovést do konce stavbu koncového zesilovače, když netušíš, co jsou pracovní třídy, beta výkonových tranzistorů a nejsi schopnej si to ani najít na netu ???

Uživatelský avatar
DjMajco
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2009, 01:00

#19 Příspěvek od DjMajco »

a co tak skusit 2SB552 a 2SD552
mám ich dost a chodi to s nimi celkom dobre

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

No ty jsi dobrej šulín, typickej DJ. Proč by tam asi měl cpát třicet let starý japonský tranzistory? Čím je nahradí, až mu odejdou? Jen proto, že ty jich máš doma vykuchanejch dost? Nejsi z východního Slovenska? To by odpovídalo...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“