Zvukový modul

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#16 Příspěvek od Banda »

Byl by i nějaký odkaz či foto modelu pro představu?
Mám doma RC autíčko v měřítku 1:13 a je cca 30cm dlouhé.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Ten Abrams bude mít zhruba 2x tolik - i s hlavní cca 3/4 metru...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Martin1309
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2009, 01:00

#18 Příspěvek od Martin1309 »

Podvozek samotný je dlouhý 55 cm, komplet včetně hlavně cca 75 cm. Ještě k tomu mému dotazu co se týče vlasního zvukového modulu. Jak jsem uváděl tak pohon tanku (hlavně převodovky) jsou dost hlučné, takže na přílišné věrnosti zvuku až tolik nezáleží. Kadence kulometu by měla být cca 500-550/min. Na modelářském fóru jsem kdysi dostal tip na nějaký modul s obvodem NE555 a pár součástkami-ale pouze tip, nic víc.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#19 Příspěvek od Banda »

Ať jsem hledal, jak jsem hledal, žádný zvukový imitátor střelby jsem s NE555 nenašel. Našel jsem ve starém Radioamatéru (nebo jak se to jmenovalo) zapojení s třemi tranzistory (germaniovými), avšak nemám tolik času, abych si s tím hrál a předělával a bůh ví, jestli by to byl ten pravý zvuk. Ani se mi nepodařilo najít ten zvuk na internetu jako WAV nebo MP3, pokud se to někomu podaří, bylo by po problému.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#20 Příspěvek od toom »

Zkus pouzit tohle: http://www.tipa.eu/cz/produkt/09810220- ... zvuky-006/ Myslel jsem, ze se uz nebude dat u nas ten obvod sehnat, ale Tipa ma celou stavebnicku a nestoji moc. Kdysi jsem ten obvod pouzil do nejakeho poplasneho zarizeni a vzpomel jsem si, ze jako bonus tam byl samopal :-) Ale jakou kadenci ma, to uz fakt nevim ikdyz mam ten obvod jeste jeden doma :-)

Uživatelský avatar
Martin1309
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Martin1309 »

Díky za nabídku, která je velice zajímavá. Pro mne ale bude problém s napájením, v model mám k dispozici pouze pohonný accu 7,2 V a napájení RC cca 5 V. 12 V tam bohužel nemám.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#22 Příspěvek od Atlan »

Ten integrac ma chodit na 3V .... tak ze by to nemal byt az taky problem :)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od hafca »

Nebylo by lepší podívat se někde u ťongů na hračky? Mají nepřeberné množství všelikých zbraní s celkem slušným zvukem a světelnými efekty. Řešil jsem před časem něco podobného, ale do lodi. Nakonec jsem dostal od známeho už nepoužívanou hračku a stačilo to vykuchat a přidat jen lepší zesilovač a repro.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Martin1309
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od Martin1309 »

Díky za tip, tu hračku asi zkusím. Původně jsem byl nasměrován na speciální modul, ale vidím že existují i jiné možnosti. Zatím děkuji všem za konstruktivní náměty.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“