Sony KV29FX30

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Sony KV29FX30

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás tady a měl bych velkou prosbu ohledně opravy této televize.Jelikož mám u ní celkem neobvyklou závadu tak bych vás tady chtěl poprosit,jestli by mě někdo z vás alespon navedl kde a co bych měl proměřit.Vím že u těchto televiz je věčná bolest,že odchází VN trafa a s nima řídící mikroprocesor ale já potřebuji vyřešit celkem neobvyklou závadu.Po zapnutí tétop televize mi obraz naběhne ale boky obrazu jsou prohlé takže nefunguje mi korekce poduškovitosti.Zkoušel jsem v servisním menu když změním parametr ale zkrátka udaj v servisním menu měnit jde ale na korekci poduškovitosti to nereaguje.Takže nevím na co bych se měl zaměřit.Jinač obraz i zvuk mi jde jen ta korekce podušky nefunguje a nevím co přesně u této televize ji řídí.Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

Máš schema? proč jdeš hned do SM?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Co je na vadě v korekcích podušky neobvyklého, máš v tom obvodu vadu, je potřeba ji opravit a ne se hned vrtat v SM. Proboha lidi, kdy už konečně pochopíte, že v SM vadu neopravíte, tolikrát to už tady bylo řečeno.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#4 Příspěvek od juca »

Byva tam casto vadny FET,ale musis odstranit pricinu preco odysiel,byva vela studakov
juca

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Ralph »

No právě že to také vím,že mám vadu někde v okoli ale nevím kde ji hledat.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Ralph píše:No právě že to také vím,že mám vadu někde v okoli ale nevím kde ji hledat.
No kde? Přece v obvodu korekcí! Nebo potřebuješ vyjmenovat všechny součástky, asi nejsi schopný ten obvod vůbec najít.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Nejlépe vyfotit celou desku schasi a čekat,že Ti to tam někdo namaluje. :D

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

Ralph píše:Zdravím vás tady a měl bych velkou prosbu ohledně opravy této televize.Jelikož mám u ní celkem neobvyklou závadu tak bych vás tady chtěl poprosit,jestli by mě někdo z vás alespon navedl kde a co bych měl proměřit.Vím že u těchto televiz je věčná bolest,že odchází VN trafa a s nima řídící mikroprocesor ale já potřebuji vyřešit celkem neobvyklou závadu.Po zapnutí tétop televize mi obraz naběhne ale boky obrazu jsou prohlé takže nefunguje mi korekce poduškovitosti.Zkoušel jsem v servisním menu když změním parametr ale zkrátka udaj v servisním menu měnit jde ale na korekci poduškovitosti to nereaguje.Takže nevím na co bych se měl zaměřit.Jinač obraz i zvuk mi jde jen ta korekce podušky nefunguje a nevím co přesně u této televize ji řídí.Děkuji za pomoc.
Stačí vědět jak funguje korekce podušky obrazu a nemusiš zakladat tohle vlákno :D a to chceš říct že dělaš u Svobody JO? :D

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od Ralph »

Jak píšeš,že bývá často vadný ten tranzistor fet,myslíš,že by to měl být na pozici Q532 typ IRF614 ? Já opravdu nevím u tady této televize kde jsou obvody pro korekci podušky.U ovp a jiných bývá přímo integrák na tu korekci podušky.Tak se nezlobte ale fakt u sonek nevím přesně kde hledat chybu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

Ralph píše:Jak píšeš,že bývá často vadný ten tranzistor fet,myslíš,že by to měl být na pozici Q532 typ IRF614 ? Já opravdu nevím u tady této televize kde jsou obvody pro korekci podušky.U ovp a jiných bývá přímo integrák na tu korekci podušky.Tak se nezlobte ale fakt u sonek nevím přesně kde hledat chybu.
Tak tu telku zakrytuj a zavez do servisu, pak si přečti tohle
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=23957

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od Ralph »

No tak takové rady mám fakt velice rád.Nikdo z vás mi není ochotný poradit.Já si ji dokáži sám opravit jen potřebuji trošku poradit kde v které časti mám co měřit.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Proměř obvody korekce podušky. Je tam pár součástek.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

workhard píše:Proměř obvody korekce podušky. Je tam pár součástek.
To bude problém, on ten obvod nedokáže identifikovat.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

Ralph píše:No tak takové rady mám fakt velice rád.Nikdo z vás mi není ochotný poradit.Já si ji dokáži sám opravit jen potřebuji trošku poradit kde v které časti mám co měřit.
Však sa neurážaj! Už Ti tu bolo povedané - korekcia podušky! Je to pár súčiastok v obvode HV. Ak máš už skúsenosti, tak aj bez schémy sa to dá opraviť. Ak čakáš rovno odpoveď, ktorá konkrétna súčiastka to je, tak na to zabudni! Nik totiž nemôže veštiť, ktorá konkrétna v TVOJOM prípade to je. Ale pripadá ich do úvahy veľmi málo... :wink: A však píšeš, že si ju dokážeš opraviť sám, tak si ju oprav!

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

jezevec píše:
workhard píše:Promìø obvody korekce podušky. Je tam pár souèástek.
To bude problém, on ten obvod nedokáže identifikovat.
Tøeba má u nìj i vadnou identifikaci , to pak chce Filipa . Mimochodem Jezevèe já se stále nemohu zbavit dojmu , že ti chlapci si z nás dìlají pr*el , pøeci není možné , že takový 🤐 se pustí do opravy tv.
Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“