Moto. Zkratový regulátor.

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopy2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: Protivín

Moto. Zkratový regulátor.

#1 Příspěvek od kopy2 »

Dobrý den přeji všem,vím že už jste to tady řešily koukal jsem se zpětně, kamarád mě požádal o pomoc motorka mu přebíjí kolem 20V má třícívkový altík magneto a ZKRATOVÝ REGULÁTOR o ten mi jde,jestli to někdo úspěšně vyrobil a jestli bych zde dohnal plánek,seznam součátek a cca. nějakou cenu. Náhražka stojí cca. 3000kč originál nevím. Pěkně to tady řešil nějaký SUZUKIRDRIVER bohužel jsem na něj nenašel kontakt,předem děkuji za jakoukoliv radu. :D Kdyby tak mám KOPY2@SEZNAM.CZ

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Zkus fórum www.suzukiclub.cz , jsou tam i odkazy na další suzukářské weby.
Obecně by si měl akumulátor vlastním vnitřním odporem uregulovat dobíjení sám. Přebíjení svědčí o jeho velkém vnitřním odporu, což znamená, že to má (nebo brzy bude mít) za sebou.
Vytápěním "přebytečného" výkonu do vzduchu můžeš dosáhnout toho, že se ti příští akumulátor nebude stíhat úplně dobíjet.
Ale třeba má někdo jiný jinou zkušenost, ptej se.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od hakamusai »

Na webu "elweb" před několika lety dával uživatel EI-fag schéma zkratovýho regulátoru.
Jinak k samotnýmu problému- není třeba někde špatná kostra (hlavně u regulátoru) ?

Uživatelský avatar
kopy2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: Protivín

#4 Příspěvek od kopy2 »

Ahoj všem přišli mi na mail nějaké adresy tak kdyby to někoho také zajímalo tak tady je asi ta nejlepší z nich http://orr.czechian.net/regulator.html Jinak jsem to proměřoval a vše je ok, takže regler jdu na něj díky za služby a za rady

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Jen tak jsem bloumal Belzovými stránkami a chtěl jsem Ti navrhnout http://www.belza.cz/simple/aload.htm a s tím laborovat . Ty jsi mezitím něco vybral . Věz , že ze schema je fce nesmysl a celý popis je takový zmatečný . Škoda času a energie .

Uživatelský avatar
kaarfii
Příspěvky: 60
Registrován: 12 čer 2008, 02:00
Bydliště: okr. Trutnov

#6 Příspěvek od kaarfii »

BOBOBO píše:Jen tak jsem bloumal Belzovými stránkami a chtěl jsem Ti navrhnout http://www.belza.cz/simple/aload.htm a s tím laborovat . Ty jsi mezitím něco vybral . Věz , že ze schema je fce nesmysl a celý popis je takový zmatečný . Škoda času a energie .
D2, D4, D6 má z nepochopitelnných důvodů přepólovaný. Jinak potom by to mohlo fungovat, ikdyž ta Zenerka by asi měla být anodou připojená přímo ke kostře a katodou k potenciometru.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od breta1 »

Samozrejme ze D2 D4 D6 je blbe, ale zenerka je dobre. Ono by to fungovalo i bez ZD1 a D10 [kdyz by byly zkratovany], ale s tou ZD bude "ostrejsi" nabeh regulace.

Uživatelský avatar
kopy2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: Protivín

#8 Příspěvek od kopy2 »

Dobrý den, přeji všem nejsem žádný elektrotechnik ale dříve jsem byl v elektrotechickém kroužku vyráběly jsme různé divočini, takže nějaký základ mám ale přesto vím kulové a raději si nechám poradit dnes jsem opravář bagrů přesto chci kamarádovi pomoci uvítám každou radu děkuji. 8O :(

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#9 Příspěvek od jefo250 »

kopy2 píše:Dobrý den přeji všem,vím že už jste to tady řešily koukal jsem se zpětně, kamarád mě požádal o pomoc motorka mu přebíjí kolem 20V má třícívkový altík magneto a ZKRATOVÝ REGULÁTOR o ten mi jde,jestli to někdo úspěšně vyrobil a jestli bych zde dohnal plánek,seznam součátek a cca. nějakou cenu. Náhražka stojí cca. 3000kč originál nevím. Pěkně to tady řešil nějaký bohužel jsem na něj nenašel kontakt,předem děkuji za jakoukoliv radu. :D Kdyby tak mám KOPY2@SEZNAM.CZ
SUZUKIRDRIVER jsem ja akorát nemužu už delší dobu přijít na heslo tak mam jinej nick...ten regulátor sem si dělal na Suzuki DR600 je to stejné schéma jako je na http://orr.czechian.net/regulator.html až na par nepodstatnejch blbostí. :)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od breta1 »

Znovu pripominam, ze podle tohoto schematu to nebude fungovat, vzdyt ten tyristor by tam byl nanic, kdyz je pres neho dioda.....

Uživatelský avatar
kopy2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: Protivín

#11 Příspěvek od kopy2 »

Ahoj JEFO jestli jsi tento regler úspěšně vyrobil a maká tak bych se do toho pustil také a co jsi měl na mysli těma drobnostma? :)

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#12 Příspěvek od jefo250 »

no zdarec vyraběl sem to podle schámatu od el-faga ale už ho nemužu najit ale mám velmi podobnou verzi toho regulátoru link http://www.edisk.sk/zobrazit-nahled/1164784 :)

Uživatelský avatar
kopy2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: Protivín

#13 Příspěvek od kopy2 »

Ahoj všem,nějaké rady jsem obdržel tak za ně děkuji a pustím se do toho ,bastlení, jak se zde říká :D

Uživatelský avatar
MIKI250
Příspěvky: 20
Registrován: 07 črc 2007, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od MIKI250 »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

To je jiná káva . Ale takové věci máš prodávat . Je zde spousta lidí , co to prodávají zalité v krabičce za 3-5 litrů !

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“