Sony KV29FX30

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

Anonym píše:...přeci není možné , že takový 🤐 se pustí do opravy tv.
Ivan
Připadá mi, že se poslední dobou nějak množí.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od kozoka »

Anonym píše:
jezevec píše:
workhard píše:Proměř obvody korekce podušky. Je tam pár součástek.
To bude problém, on ten obvod nedokáže identifikovat.
Třeba má u něj i vadnou identifikaci , to pak chce Filipa . Mimochodem Jezevče já se stále nemohu zbavit dojmu , že ti chlapci si z nás dělají pr*el , přeci není možné , že takový 🤐 se pustí do opravy tv.
Ivan
Psal na jednom vlaknu kde jeden měl problém z LG plazmou a tam začal psat takové bludy. Nakonec tvrdil že dělá od ledna V TS nova a běžně řeší zavady na zaručních opravách :lol:

a neumí opravit korekci podušky :wink:

Zdenku zdenku :oops:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od fero7 »

Dostal si dost odpovedi.
Podla mna je problem v obvode korekcii, Nie je dovod ist do SM.
Na opravu korekcii nie su potrebne ziadne rady. V opacnom pripade to radsej zabal.
Ale ak tito "majstri" nevedia poradit (alebo nechcu), tak tu to mas:
1.Preverit (najlepsie je vymenit za novy kus) BU2515DX.
2.Skontrolovat alebo vymenit cievku L535.
3.Skontrolovat alebo vymenit Q532 (IRF614).
4.Skontrolovat alebo vymenit IC513 (LM393DT).

Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

#19 Příspěvek od komeky »

...premeraj Q532 a R548...

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#20 Příspěvek od Ralph »

Ano rady jsem dostal a děkuju za ně,jelikož jsem našel doma ještě jedno šasi z tehle televize kde bylo vadné vn trafo tak jsem z něj vyndal tu civku i ten tranzistor fet a vyměnil jej ale televize je beze změny.Já říkám,že jsem do servisního menu šel jen z toho důvodu,jelikož jsem si chtěl ověřit zda v něm položka pro nastavování podušky funguje.Ale zjistil jsem že nejenon že nereaguje vubec na korekci podušky změna v servisním menu ale zároven je ten obraz celkově roztáhly so šířky takže na televizních stanicích není vidět ani logo a šířka obrazu také nejde regulovat v servisním menu,takže nevím co dál ještě zkusit.Jednou jsem měl televizi sony kv29ls60k také na opravu podušky ale tam byl přímo vadný integrovaný obvod na smd montáž ale byla to 100hz televize takže tam toho bylo více než je toho u modelu co nyní řeším.Zkoušel jsem vše možné proměřit a stále jsem na nic nepřišel.Už jsem zkontroloval a proměřil i ty grafitové propojky zespodu na plošném spoji,jelikož jsem se již setkal i s tím,že jsem měl jednou u televize přerušenou tu propojku.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#22 Příspěvek od Ralph »

No napětí mi všude sedí,takže nevím co je špatné.Jen v servisním menu když do něj najedu do položky error IF tak se mi tam ukazuje nějaká chyba 8V. Ale přemyšlím nad tím,že tam asi bude vadný procesor,když vše dokola je v pořádku tak si myslím že asi bude na procesoru vadná sběrnice pro tu korekci podušky.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Ralph píše:No napětí mi všude sedí,takže nevím co je špatné.Jen v servisním menu když do něj najedu do položky error IF tak se mi tam ukazuje nějaká chyba 8V. Ale přemyšlím nad tím,že tam asi bude vadný procesor,když vše dokola je v pořádku tak si myslím že asi bude na procesoru vadná sběrnice pro tu korekci podušky.
To chceš říct, že korekce podušky má nějakou svoji sběrnici :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od pajosek2 »

Jasně,že má svoji sběrnici.Bývá na druhém konci vychyl.cívek. :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Ralph píše:Ano rady jsem dostal a děkuju za ně,jelikož jsem našel doma ještě jedno šasi z tehle televize kde bylo vadné vn trafo tak jsem z něj vyndal tu civku i ten tranzistor fet a vyměnil jej ale televize je beze změny.Já říkám,že jsem do servisního menu šel jen z toho důvodu,jelikož jsem si chtěl ověřit zda v něm položka pro nastavování podušky funguje.Ale zjistil jsem že nejenon že nereaguje vubec na korekci podušky změna v servisním menu ale zároven je ten obraz celkově roztáhly so šířky takže na televizních stanicích není vidět ani logo a šířka obrazu také nejde regulovat v servisním menu,takže nevím co dál ještě zkusit.Jednou jsem měl televizi sony kv29ls60k také na opravu podušky ale tam byl přímo vadný integrovaný obvod na smd montáž ale byla to 100hz televize takže tam toho bylo více než je toho u modelu co nyní řeším.Zkoušel jsem vše možné proměřit a stále jsem na nic nepřišel.Už jsem zkontroloval a proměřil i ty grafitové propojky zespodu na plošném spoji,jelikož jsem se již setkal i s tím,že jsem měl jednou u televize přerušenou tu propojku.
A to jsi opravář, nebo jenom "výměnkář" :lol: (to už tady jeden opravil telku, že vyměnil celé šasi :opravar: )

A už jsi taky něco proměřil - co takhle se podívat třeba na "můstek" diodového modulátoru (kromě ostatního, co už ti tady radili) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“