Je tohle normální a je to napadnutelné?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Je tohle normální a je to napadnutelné?

#1 Příspěvek od vrky »

Jsme bytovka se 24 byty. Máme sdružení vlastníků bytových jednotek. Nový přistěhovalec se nabídl že nám pomůže s organizací (to byla ale chyba), už vymýšlí blbosti. To že chce klíče skoro od každých dveří: kotelna, místnosti jiných lidí, se mu už nějak vysvětlilo. Mám ve sklepě dílničku - sklad, když jsem chtěl od něho na oplátku za klíče podepsat hmotnou zodpovědnost, hned obrátil že je teda nechce. Má jedno plus, je to výborný nástěnkář. Jeho vývěska ve smyslu cituji: "Jaro je v plném proudu a proto bych vás chtěl touto cestou pozvat na jarní úklid kolem našeho domu" Na brigádách si dělá prezentaci příchozích: číslo bytu, jméno, čas příchodu, čas odchodu a podpis. Na nástěnce je napsáno že vybere na zálohách nějaké peníze. Po odpracování nám budou peníze vráceny. Při neodpracování peníze propadají. Je to nějak napadnutelné? Nebo máme napadnout jeho?
Přílohy
Nástěnka.jpg
(30.1 KiB) Staženo 224 x

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od janousek »

Nejsem právník, s tím si může akorát...... To bude nějaký vychcan.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

myslel jsem, že tak krásné exempláře STH (strážce tradičních hodnot) se už dávno nevyskytujou! 8O :twisted:

že to je na 99% bývalý policajt, lampas nebo učitel tělocviku? :D

vůbec bych se tím volem nezabýval vážně.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Pise tam sdruzeni vlastniku...pokud jste si to odsouhlasili, tak je to OK. Pokud to vymyslel on sam a vydava to za schvalene vsemi, tak at si to strci tam kam slunce nesviti.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Pokud mne paměť neklame, dnešní právní řád se k podobným "usnesením" staví jednoznačně:
Pokud toto usnesení neporušuje Ústavu ČR ani jiné zákonné normy, platné v tomto státě, je jeho platnost pro dané společenství (podnik, družstvo...) závazná POUZE V PŘÍPADĚ, ŽE DANÉ USNESENÍ ODSOUHLASÍ NEJMÉNĚ 50% ČLENŮ S OPRÁVNĚNÍM HLASOVAT/ROZHODOVAT - a to skutečně všech, nikoli pouze momentálně přítomných hlasování.
Takže pokud bylo dané "usnesení" odsouhlaseno nejméně 50% vlastníků bytů (v tomto případě 13 a více), závazné je - jinak je to výmysl onoho normalizátora. A nelze se odvolávat na to, že se to odsouhlasovalo na nějaké schůzi, kde bylo pouze 6 členů - u takového rozhodnutí, které se FINANČNĚ dotýká všech členů, nelze uplatňovat hlasování pouze přítomných, je nutné vyjádření VŠECH DOTČENÝCH.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Miradim »

stepa píše:Pise tam sdruzeni vlastniku...pokud jste si to odsouhlasili, tak je to OK. Pokud to vymyslel on sam a vydava to za schvalene vsemi, tak at si to strci tam kam slunce nesviti.
Jsem předseda sdružení .Je to tak jak píše ,,stepa´´,jenom ještě bych chtěl dodat,že každe rozhodnutí musí byt v souladu s občanským zákoníkem.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#7 Příspěvek od vrky »

Příští neděli je schůze. Jsem zvědav jak se vyjádří ostatní. V loni v létě z něho vypadl nápad že kdo nebude chodit na brigády typu úklidu nebo malování, bude platit. Tenhle nápad s brigádama mu nikdo neodsouhlasil na nástěnce to je od 2.2.09.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

Crifodo píše:myslel jsem, že tak krásné exempláře STH (strážce tradičních hodnot) se už dávno nevyskytujou! 8O :twisted:
Nadhera. To jsou presne ti lide, kteri za minuleho rezimu zdobili barak vlajeckama pro jistotu uz 23. dubna a hned 24. na nastenku veseli papir ze "v zajmu jednotnosti vyzdoby by bylo vhodne aby i ostatni najemnici neprodlene instalovali do oken vyzdobu"...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Donucovací prostředek na brigády není špatná věc, ale tohle dost zavání STH. Co si odhlasujete, to budete mít. U známého v domě se jedna STH family vetřela do vedoucích pozic - konkrétně bývalý učitel (tělocvik, občanská nauka) je jakýmsi místopředsedou či co. Nikdo to nechtěl, tak teď to mají :twisted: . Sběr klíčů všemožných, požární prohlídka každého bytu (jestli někdo nepřechovává doma sud benzínu z levné éry), pravidelné měsíční schůze, kde dotyčný 20 minut exhibuje čtením výkazů o spotřebě elektřiny společných prostor, progresi zůstatku ve fondu oprav a vyčítavě se zmiňuje o občanech, kteří jak je rok dlouhý nezajdou do fitka, patřícího shodou okolností jeho manželce... nástěnky taky vede, na každém druhém patře je jedna. Navíc furt špízuje u vchodu a asi si vede tajnou evidenci návštěv a docházky.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od nekmil »

To mi velmi připomíná polský Tv seriál z 80-tých let "ALTERNATYWY 4"
Pro znalé polského jazyka:
http://www.youtube.com/watch?v=UTnKHaeG ... re=related

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Jo, abych nezapomněl, dříve dotyčný všechny oslovoval "sousede", teď přešel na "chlapci a děvčata". :lol:
Prý má u části nájemníků podporu, rok předtím měli na úklid a údržbu nasmlouvanou firmu a účet byl strašlivý (dej hovádkům volnou ruku, budou chodbu leštit růžovým olejem a vodou z Alpských ledovců).

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#12 Příspěvek od rolandt »

nezavideniahodne, a plati co bolo pisane vyssie, akurat tie pocty sa pocitaju z platnych hlasov, a kazdy spoluvlastnik ma jeden hlas, ak je v domacnosti manzelsky par a byt je spolocne vlastnictvo, tak su to dva nazavisle hlasy.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bernard »

Možná se ten pán chová poněkud diktátorsky, pokud jeho aktivity nejsou založené na usnesení ze shromáždění vlastníků, na druhé straně mít někoho, kdo se stará o společné záležitosti, není zlé. Úklid i údržba společných prostor není zadarmo ani svépomocí, tak proč do toho nezavést trochu - odhlasovaného - pořádku. Jsem také členem společenství a jsem rád, že jednoho SSH (strážce společných hodnot) máme.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Taky si myslím,že strávit 8 hodin ročně sbíráním psích hovínek okolo bytovky nikoho nezabije.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#15 Příspěvek od Split »

workhard píše:Taky si myslím,že strávit 8 hodin ročně sbíráním psích hovínek okolo bytovky nikoho nezabije.
mozno ale v prvom rade by tie vytvory mali zbierat po sebe majitelia psov a zatial som nevidel ani jedneho kto by tak robil...obcas mam sto chuti zavolat mestskych..
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“