Thomson 29DX45E S - dlouhá doba než se zapne

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ally78
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2009, 01:00

Thomson 29DX45E S - dlouhá doba než se zapne

#1 Příspěvek od ally78 »

Zdravim vsechny na foru a zaroven prosim o pomoc. Mam TV Thomson Scenium 100Hz, typ 29DX45E S, 464/ICC20EN. Po zapnuti TV jak DO tak manualne trva hodne dlouhou dobu, nez se rozsviti obrazovka a zacne klasicke promitani obrazu. Nejprve rychle problikava cervena dioda, potom sviti dlouho cervene a treba i po hodine se teprve rozsviti zelene a obrazovka zobrazuje aktualne vybranou stanici. Prosim o pomoc. Myslim, ze si to jeste tato tv zaslouzi. Dekuju.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

Fajn a co jsi naměřil? Třeba v napájení.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Nejsem opravar, jsem uzivatel TV. Kontaktoval jsem v miste bydliste opravare a ten mi rekl, ze podpora pro Thomson je velice spatna na Plzensku.
To, ze televize dlouho nabiha se zaclo projevovat postupne. Cas se stale neznatelne prodluzoval, ale za poslednich par dni se prodlouzil rapidne. Az na 45minut i hodinu, nez tv naskocila.
Diky za radu nebo pomoc.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Anonym píše:Nejsem opravar, jsem uzivatel TV. Kontaktoval jsem v miste bydliste opravare a ten mi rekl, ze podpora pro Thomson je velice spatna na Plzensku.
To, ze televize dlouho nabiha se zaclo projevovat postupne. Cas se stale neznatelne prodluzoval, ale za poslednich par dni se prodlouzil rapidne. Az na 45minut i hodinu, nez tv naskocila.
Diky za radu nebo pomoc.
No,když nejsi opravář,jen uživatel TV a v opravovně Ti odmítli TV,jestli jsem správně pochopil,tak co potom očekáváš od tohohle fóra.
Chtěl bych od Tebe rozumnou odpověď. :wink:

Uživatelský avatar
ally78
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od ally78 »

Procital jsem si na foru odpovedi a rady. Protoze se mi jako laikovi zdali na odborne urovni dost vysoko, napsal jsem take. Zajima me predevsim, jestli s timto problemem nema nekdo zkusenost. Dale jsem doufal, ze mi nekdo napise: "Hele, dej tv do tehle opravny v Plzni, tam jsou dobry". Proste nejakou dobrou referenci.

Zda se Ti odpoved dost rozumna? :-)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

ally78 píše:Procital jsem si na foru odpovedi a rady. Protoze se mi jako laikovi zdali na odborne urovni dost vysoko, napsal jsem take. Zajima me predevsim, jestli s timto problemem nema nekdo zkusenost. Dale jsem doufal, ze mi nekdo napise: "Hele, dej tv do tehle opravny v Plzni, tam jsou dobry". Proste nejakou dobrou referenci.

Zda se Ti odpoved dost rozumna? :-)
Jak ti tohle může někdo napsat, když nevíme odkud jsi?

Uživatelský avatar
ally78
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od ally78 »

Hned v prvni odpovedi najdes, odkud jsem.
Zadal jsem o radu ohledne tv.
Diky

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Thomson Plzeň = TV servis Ladislav Juppa v Lobezské. Určitě víš kde to je, nahoře nad Hlavákem. A nevěřím že tě odmítne.

Killroy

Uživatelský avatar
ally78
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od ally78 »

Dekuju za doporuceni. Uz jsem s nim mluvil a jsou seriozni uz jen z telefonu.
Kdyby nekdo mel nejaky tip, co bych ja jako laik mohl s tv udelat sam doma, co kde promerit atd., budu urcite rad.

Diky

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

ally78 píše:Procital jsem si na foru odpovedi a rady. Protoze se mi jako laikovi zdali na odborne urovni dost vysoko, napsal jsem take. Zajima me predevsim, jestli s timto problemem nema nekdo zkusenost. Dale jsem doufal, ze mi nekdo napise: "Hele, dej tv do tehle opravny v Plzni, tam jsou dobry". Proste nejakou dobrou referenci.

Zda se Ti odpoved dost rozumna? :-)
Ono totiž sem chodí různí koumáci pro rady,aby si tu telku mohli(nebo lépe řečeno chtějí)sami opravit a přitom nemají o elektronice ani páru. :roll:
Tak proto ta moje otázka na rozumnou odpověď.Mimochodem je potřeba se vždy přesně vyjádřovat,jinak jsou potom z toho samé nedorozumění,nervozita na obou stranách a tázatel je na všechny naštvaný a přitom je to jeho vlastní vina,kterou si většinou není schopen ani přiznat.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

ally78 píše:Hned v prvni odpovedi najdes, odkud jsem.
Zadal jsem o radu ohledne tv.
Diky
První odpověď píše nějaký"anonym",tak jak má jezevec a jiní v podstatě vědět,že jsi to Ty? :?:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:
ally78 píše:Hned v prvni odpovedi najdes, odkud jsem.
Zadal jsem o radu ohledne tv.
Diky
První odpověď píše nějaký"anonym",tak jak má jezevec a jiní v podstatě vědět,že jsi to Ty? :?:
otakarv má pravdu - neumíš se ani přihlásit a pak se čílíš :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
santa
Příspěvky: 73
Registrován: 20 dub 2005, 02:00

#13 Příspěvek od santa »

to blikaní ty diody znači chybu napiš kolikrát blikne ,ale většinou jsem tuhle závadu měl v když byla slapší obrazovka po vyměně vše ok někdy snad pomuže přehrat software

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#14 Příspěvek od lubmat »

Zdravím.
Najčastejšie u Thomsonov to robí zle nastavené napätie UG2.Zvyčajne menšie.Treba ísť do servisného menu. Tam zvoliť nastavenie G2 a potenciometrom na VN trafe (spodný-SCREEN) nastaviť obraz tak, aby nebolo vidieť spätné behy (čiary cez obraz). Nastavuje sa to skoro na hranu, medzi viditeľnosťou sp.behov a obrazu bez nich (tmavý obraz).
Ak nie je naozaj už slabá obrazovka, malo by to pomôcť.
Ak nevieš, ako sa dostať do serv.menu, tak takto:
-Vypni TV diaľk.ovládačom do pohotovostného stavu(svieti LED).
-Stlač naraz na ručnom ovládaní na TV tlačidlá VOLUME- a PROGRAM-
-drž ich,pokiaľ sa TV nezapne -cca 8sekúnd
TV nabehne so serv.menu
Prejdi do kolónky VIDEO.
Tam nájdeš G2 alignment
Zaškrtni políčko G2 adjust on
Stmavne obraz a nastav G2 na hranu sp. behov a tmavej obrazovky-pozor, nastav tmavý obraz aby nebolo vidieť sp.behy

Po nastavení ukonči servis.menu stlačením vypnutia TV na diaľk.ovládači a potom aj hlavným vypínačom TV

Dúfam, že Ti to pomôže.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

lubmat píše:Zdravím.
Najčastejšie u Thomsonov to robí zle nastavené napätie UG2.Zvyčajne menšie.Treba ísť do servisného menu. Tam zvoliť nastavenie G2 a potenciometrom na VN trafe (spodný-SCREEN) nastaviť obraz tak, aby nebolo vidieť spätné behy (čiary cez obraz). Nastavuje sa to skoro na hranu, medzi viditeľnosťou sp.behov a obrazu bez nich (tmavý obraz).
Ak nie je naozaj už slabá obrazovka, malo by to pomôcť.
Ak nevieš, ako sa dostať do serv.menu, tak takto:
-Vypni TV diaľk.ovládačom do pohotovostného stavu(svieti LED).
-Stlač naraz na ručnom ovládaní na TV tlačidlá VOLUME- a PROGRAM-
-drž ich,pokiaľ sa TV nezapne -cca 8sekúnd
TV nabehne so serv.menu
Prejdi do kolónky VIDEO.
Tam nájdeš G2 alignment
Zaškrtni políčko G2 adjust on
Stmavne obraz a nastav G2 na hranu sp. behov a tmavej obrazovky-pozor, nastav tmavý obraz aby nebolo vidieť sp.behy

Po nastavení ukonči servis.menu stlačením vypnutia TV na diaľk.ovládači a potom aj hlavným vypínačom TV

Dúfam, že Ti to pomôže.
Tak teď jsi to posral - až to jako "laik" v S.M. totálně rozdrbe, bude nadával akorát tak na tebe (a nediv se - už to tady bylo!) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“