DVD 560 ORAVA

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

DVD 560 ORAVA

#1 Příspěvek od pauly55 »

známý mi nechal tento přehrávač za účelem abych si ho opravil a používal ho.

ted ho mám tady otevřené.Po zapnutí svítí modrá led na ST.by, podavač na CD se pohne (jakoby chtěl vyjet,ale vyjede jen tak o 1cm.Zkoušel jsem propojit toto dvd SCARTEM s TV,po zapnutí se TV přepne do polohy AV,ale obraz je černý. (logo dvd nebo cokoli jiného se tam vůbec neukáže).měřil jsem napětí ze zdroje :

-12V - naměřilo jsem -11,9V
+12V -naměřil jsem 11,8V
+ 5V naměřil jsem 3,8V
+3,3V naměřil jsem 1,9V


ve zdroji nic nesyčí. Procesor málinko hřeje. Prosím o radu někho zkušenějšího čím by to mohlo být.Já se bojím aby to nebylo CPU nebo ve firmwaru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Pripadaju ti normalne tie napatia, co dava zdroj?

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

nooo ved iba dve sú trochu rozdielne. :roll:

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od smudla5 »

rnbw píše:Pripadaju ti normalne tie napatia, co dava zdroj?
no já vím,že ty dvě jsou slabší než mají být,ale že by to mělo celkový vliv na funkčnost?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

Namiesto 5V len 3,8V? To je velmi zle!
Vymen vsetky elity v 5V vetve a 3,3V vetve. Budu do 10V. A prespajkuj spoje v tej vetve.

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#6 Příspěvek od pauly55 »

Peterseal píše:Namiesto 5V len 3,8V? To je velmi zle!
Vymen vsetky elity v 5V vetve a 3,3V vetve. Budu do 10V. A prespajkuj spoje v tej vetve.

tak jsem vyměnil elity a propájel 5V cestu,ale po zapnutí stále to samé.Napětí už je max +- o 3 desetiny voltu jiné než je psané na DPS.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od michalnb »

Skús sa niekde po inzerátoch/bazároch popozerať po tomto modeli s vadným laserom(okom) a kúpiš to od niekoho za pár šupov(aspoň modul zdroja). Najväčší problém u ORÁV býva aj tak s predimenzovaným napájacím napätím na tom "8-nohom chrobáčikovi" na doske zdroja (je to nejaký spínací obvod či čo - na názov si teraz nespomeniem ale charakterizuje ho napätie cca80V a spínacia frekvencia-> katalógový list ti povie viac). Je to časovaná bomba - ale stačí mu tam dať pár Ohmový odpor do napájania a vybavené - pravdaže ty ho už budeš možno musieť aj vymeniť. Katalógový list nájdeš v pohode cez google v PDF, ten chrobák je pomenovaný v tvare "XYZ 0000" - ty daj hladat iba to "Z 0000". Prepáč mi to blbé vyjadrovanie, no fakt si nespomeniem na názov, lebo sme to opravovali už asi pred 1/2 rokom. Ide mu to v pohode dodnes, ale iba cez USB - laser dožil(u "značky" ORAVA bežné). To však v pohode stačí keďže to berie aj externý USB disk(odskúšaný 80GB).
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od pauly55 »

michalnb píše:Skús sa niekde po inzerátoch/bazároch popozerať po tomto modeli s vadným laserom(okom) a kúpiš to od niekoho za pár šupov(aspoň modul zdroja). Najväčší problém u ORÁV býva aj tak s predimenzovaným napájacím napätím na tom "8-nohom chrobáčikovi" na doske zdroja (je to nejaký spínací obvod či čo - na názov si teraz nespomeniem ale charakterizuje ho napätie cca80V a spínacia frekvencia-> katalógový list ti povie viac). Je to časovaná bomba - ale stačí mu tam dať pár Ohmový odpor do napájania a vybavené - pravdaže ty ho už budeš možno musieť aj vymeniť. Katalógový list nájdeš v pohode cez google v PDF, ten chrobák je pomenovaný v tvare "XYZ 0000" - ty daj hladat iba to "Z 0000". Prepáč mi to blbé vyjadrovanie, no fakt si nespomeniem na názov, lebo sme to opravovali už asi pred 1/2 rokom. Ide mu to v pohode dodnes, ale iba cez USB - laser dožil(u "značky" ORAVA bežné). To však v pohode stačí keďže to berie aj externý USB disk(odskúšaný 80GB).
diky moc za radu.a ten IO nebo co to je je tezko asi k sehnání že?podívám se do katalogu,jak se to jmenujem,atd.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od michalnb »

Ano, zoháňa sa asi fakt ťažko. Katalógové listy od neho som našiel iba na ruských a nejakých "šikmookých" stránkach. Ale na druhej strane existujú aj ekvivalenty... Viac by sa oplatilo, ako som už písal, popýtať na podobnú ORAVU s vadnou optikou - takých je plno.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#10 Příspěvek od pauly55 »

michalnb píše:Ano, zoháňa sa asi fakt ťažko. Katalógové listy od neho som našiel iba na ruských a nejakých "šikmookých" stránkach. Ale na druhej strane existujú aj ekvivalenty... Viac by sa oplatilo, ako som už písal, popýtať na podobnú ORAVU s vadnou optikou - takých je plno.

tak stále nemůžu o tom švábu nikde najít nic na internetu.Nikde jsem ani nesehnal funkční zdroj z tohoto DVD.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Nechci rejpat, ale po přečtení mi připadá novej DVD přehrávač za 15 stovek jak zadarmo :wink:

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od michalnb »

p32 píše:Nechci rejpat, ale po přečtení mi připadá novej DVD přehrávač za 15 stovek jak zadarmo :wink:
Kúp nový za 1500 a budeš sa z neho tešiť tak 3-4 mesiace... Viď BIOSTEK, SIGMATEK a ..... Keď sa nájde jeden taký s dobrou optikou, tak ho budem opravovať a opravovať a opravovať... Až do zblbnutia.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#13 Příspěvek od pauly55 »

tak jsem do toho DVD sehnal ten IO.je to spinaci regulator.meril jsem okolni soucastky nez jsem ho tam pripajel a zdaji se byt OK,ale ani s novym IO DVD nejde.Dela to uplne to same.Napeti na vystupech je jak ma byt.Vubec nevim kde by mohla byt chyba.Chtel bych ho rozchodit,protoze kdyz jsem si do toho uz koupil ten IO,tak uz nechci vrazet penize do jineho zdroje.To by se vyplatilo uz spis koupit nove DVD.Ale jen bych to rad rozchodil.

Kondiky jsou OK a diody taky,IO je novy.jedine co jsem nemenil je optoclen a tranzistor P4J.........Toto jedine jsem nemenil.zda se mi to byt nejake divne.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “