otf 484 - poduška

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

otf 484 - poduška

#1 Příspěvek od Duvsan »

Zdravím všetkých
Prezradí mi niekto, ako je u spomenutého modelu riešená korekcia poduškovitosti?
Dík

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#2 Příspěvek od Pesko »

U C484 nieje obvod korekcie podušky ,pretože je tam 55cm obrazovka s 90 stupňovým uhlom u ktorej nieje potrebná korekcia.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Tak dík. Dosku som dostal od známeho bez zvyštu TV, dal som hu do iného TV, z ktorého zas nemám dosku avšak tá obrazovka potrebuje korekciu. Takže niečo nabastlím.
Mimochodom, u druhého takého kusu odišlo OSD, inak funguje. Dá sa s tým niečo robiť (teda okrem preflešovania procesoru)?
Dík
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 21 úno 2009, 21:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#4 Příspěvek od kutilmil »

No to asi tasko nabastlís ale nechame sa prekvapit daj vediet. myslim si ze aby si tam dorobil podusku musel by si byt velmi skuseny opravar a ide oto ci to aj riadok znesie

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

Popozerám iné schémy, nechám sa inšpirovať. Predbežne to vidím na diodový modulátor. S tým OSD nevieš poradiť (fungovalo, kontroloval som osciloskopom, preskočil nejaký náboj či čo a OSD nefunguje, inak OK).

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Išiel som do o pár cm väčšej. Obraz som roztiahol "rozumnou" kombináciou kondenzátora na spínacom tranzistore VN trafa a napätia zo zdroja, spokojnosť, teplota trafa v pohode. len tá poduška. Čo to OSD?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Takovéto úpravy se vyplatily před třiceti a více lety, dnes to nemá význam ani ekonomický ani studijní. Je to jakoby ses učil dělat nůž z pazourku, přes pár potlučených prstů se to naučíš, ale co z toho? Jen si můžeš říct, umím to.
To si radši oprav telku se SD, možná se natrefíš i na funkční.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Dík za názor. Ale mám to, obraz krásny a je mi ľúto to zahodiť. Nejde mi o to niečo si dokázať, chcem to sprevádzkovať a hotovo. S tým OSD neporadíš? (ak je tu čo radiť).

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#10 Příspěvek od Duvsan »

Konečne som sa k tomu trochu dostal. Inak sorry, ak môj posledný príspevok vyznel nejak arogantne. Občas robíme i to, čo nie je príliš rentabilné. V mojom prípade za trochu práce získam slušný televízor a naučiť sa niečo o poduškách myslím nie je na škodu.
Urobil som pár drobných úprav, zatiaľ to šlape a teraz som pred rozhodnutím, či okopírovať systém c437, c439 a p. (mám nejaké zvyšky), alebo novšie, napr. 834. Kde menej ublížim?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

Nic proti tomu, "že si chceš něco dokázat", respektive něco se naučit (o poduškách) - to ti buď spíše ke cti.

Ale abys nebyl později zklamaný, až ti v takto pracně opraveném (a hlavně upraveném !!) TVP třeba odejde VN-splitko. Proč?
Chceš provozovat šásko s "neznámou" obrazovkou (tedy co se týká V.C.) - pokud nebudou mít téměř shodné vlastnosti (co do R a L) s těmi původními, tak to bude začátek "maléru" - pokud sis na něj nezadělal už teď (tím laborováním s "boosterkondenzátorem"). Tady se přílišné experimentování moc nevyplácí a nebo spíše "platí" (v tvém případě EUR-ama - za spálené trafo).

Nastuduj si něco o KSŘ - hlavně o jeho naladění na 5. harmonickou :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

Zatím to fachčí. Hlídám napájení RGB konců i teplotu VN-splitka, jasně že i zdroj. Co udělá boosterkondenzátor? Kde můžu najít něco o KSŘ?-dej tipa.
Teď musím končit, kouknu sem zítra.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Zatím to fachčí. Hlídám napájení RGB konců i teplotu VN-splitka, jasně že i zdroj. Co udělá boosterkondenzátor? Kde můžu najít něco o KSŘ?-dej tipa.
Teď musím končit, kouknu sem zítra.
ŘKS (Řádkový Koncový Stupeň) - o tom se přeci dočteš v každé literatuře o TVP :!:

Jen od ing. Víta jich vyšlo několik a na NETu je toho taky "neúrekom". A "boosterkondenzátor" - to je ten, co jsi ho měnil na tom "spínáku" u VN-trafa - ale to už tady zase supluji "kurz TV techniky", což ovšem vůbec není záměrem tohoto fóra :roll: (Moc toho o tom asi nevíš, ale přitom supluješ konstruktéry a troufáš si z 90°-ňového šáska "vyrobit" 110°-stupňové).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Vím, který je to boosterkondenzátor, jen mi nebylo jasné, k čemu tam je. Tak mi napadlo; jestli hádám správně;, netvoří s vinutím VT-trafa rezonanční člen a já jsem mu posunul rezonanci? Jestli jo, tak mám dvě možnosti: zabalit to, nebo si to neodborně nabastlit a jestli klekne, tak mu povím "nazdar". Ztratit co nemám. Po té literatuře se kouknu. Díky, kokune.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Jo, prosím tě, pomůže mi tady něco osciloskop?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“