RH SOUND M740P

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mates2m
Příspěvky: 2
Registrován: 08 úno 2009, 01:00

RH SOUND M740P

#1 Příspěvek od mates2m »

Chtěl bych se zeptat jestli by mě někdo neporadil. Jsem v jedné amaterské kapele a potřebovaly by sme nahrávku, tak nás napadlo, že bychom propojili tento mix RH SOUND M740P jackem 3,5 s notebookem. A poté by jsme zvuk upravili podle potřeby přes počitačové programy. Pokud by mě někdo mohl poradirat ,tak prosím pište.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

Notebook nie. Málo notebookov má v dnešnej dobe vstup Line-In - vstup ktorý potrebuješ. Dalo by sa to riešiť cez mikrofónový vstup Mic-In, no kvôli kvalite by som to neodporúčal. Lepšie bude klasické PC. Ak by bol problém so skreslením, príp. rušením, stiahni hlasitosť Line-In a na mixe pridaj. Čím kvalitnejšia bude zvuková karta v PC, tým menej roboty bude s korekciou - bude možno stačiť aj nejaký jednoduchý program ako napr. Audacity. Čo sa týka zvukových kariet, radšej prídavnú (nie na doske). V najvyššej kvalite do wav by to kľudne šlo nahrať aj na takom PentiumIII 500MHz a vrazil by som tam nejakú starú zvukovú kartu Yamaha. Good LUCK!
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nahravat 44kHz/16-bit stereo sa da aj na 486, len treba nejaku slusnejsiu zvukovku. Napriklad k tomu notebooku nejaku externu.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od michalnb »

Nerátal som s tým, že by niekto okrem môjho dedka ešte dnes mohol používať 486ku. Tie cifry hádžem už len tak zo zvyku - najslabší normálne používaný PC čo som za posledného pol roka reparoval bol ten spomínaný PIII 500(ak nerátam C800vku). Na tej 500vke by to mohli v Audacity kľudne aj upraviť a grabnúť do MP3. Na 486ke by som to neodporúčal (486+MP3= ( ! ) ) a pri strihaní WAViek by mohla prísť k úrazu pri hardwarovom urýchľovaní voľným pádom(z okna)...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“