OTF-ORAVA 70B504PIP zašumený obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od zajemce »

Vstup antény vede do aktivního rozbočovače,který je nasunut do obou VF dílů a ten bývá často vadný.Zkusit to bez něj.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

zajemce píše:Vstup antény vede do aktivního rozbočovače,který je nasunut do obou VF dílů a ten bývá často vadný.Zkusit to bez něj.
To už všechno zkoušel - radíte mu jedno a to samé, furt dokola. Četli jste to vůbec celé?
Za jakých okolností došlo k té závadě? Nebyl v telce nějaký "přeskok VN"?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#18 Příspěvek od mates13 »

kokun píše:
zajemce píše:Vstup antény vede do aktivního rozbočovače,který je nasunut do obou VF dílů a ten bývá často vadný.Zkusit to bez něj.
To už všechno zkoušel - radíte mu jedno a to samé, furt dokola. Četli jste to vůbec celé?
Za jakých okolností došlo k té závadě? Nebyl v telce nějaký "přeskok VN"?
Ano, říká že to zkusil bez rozbočovače, ale neřekl jakýho, pořád píše i o tom že tam má za zásuvkou rozbočovač pro více TV, nechci ho podceňovat, ale třeba myslel ten......já bych v tom nehledal nic složitýho, jako přeskoky z VN a pod.... ať zkontroluje ty účastnický šňůry přes který to připojuje, jestli nejsou přerušený, nebo nemají zkrat a pak ten aktivní rozbočovač ať zkusí přivést signál z generátoru, nebo z modulátoru, (třeba z videa), jestliže generátor nemá....a až potom bych se zabýval tím jestli mu to nevymetl nějakej výboj z VN.....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Anonym píše:Bývá vadný rozbočovač,mezi oběma voliči :twisted:
A toto je co mates13 - proč píšu, jestli jste to vůbec četli celé, je to na 1. straně - včetně jeho odpovědi :!:
A už jsme u toho "potom". Těmi přeskoky jsem myslel třeba "nabouranou" Eepromku :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#20 Příspěvek od mates13 »

kokun píše: A toto je co mates13 - proč píšu, jestli jste to vůbec četli celé, je to na 1. straně - včetně jeho odpovědi :!:
A těmi přeskoky jsem myslel třeba "nabouranou" Eepromku :roll:
Já autora tohoto vlákna neznám, nechci ho podceňovat, bohužel jsem se zde setkal (pod jinou registrací) s různými nadporučíky apod. kdy jeden mluvil o voze a druhý o koze....moje odpověď je zde: (je to na konci první stránky)

Že Ty máš namysli feritový rozbočovač, ze kterého napájíš ostatní telky po bytě?? Jenže je ale řeč o aktivním rozbočovači UVNITŘ telky, který rozbočuje signál mezi dvěma tunery v telce. To jentak pro upřesnění......jinak je velmi nepravděpodobné, že by odešly oba dva tunery v telce, závada musí být ve společné části od antény po tunery....

Jen jsem si chtěl upřesnit, že skutečně autor tohoto vlákna má namysli aktivní rozbočovač v TV a neplete pátý přes devátý, nic víc nic míň.....tímto končím debatu s Vámi na téma rozbočovač, jelikož to stejně nemá smysl, kdo chce pochopí, kdo nepochopí, tak nepochopí.......

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Nakonec se z toho "vyklube" nějaká Ťing Ťong účastnická šňůra (Z 10ks ze Solidu 6ks vadných - přerušené "stínění". Blbě naletované na kroužek). :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od mates13 »

kokun píše:Nakonec se z toho "vyklube" nějaká Ťing Ťong účastnická šňůra (Z 10ks ze Solidu 6ks vadných - přerušené "stínění". Blbě naletované na kroužek). :roll:
I to je možné, víte mě docela zaráží, že píše že naladí všechny programy zašuměné, podle mě, kdyby byla vymetená ta EEPROMka, tak by nenaladil nic, nebo by to nešlo přepínat, ale podle toho vypadá že ovládání tuneru je v pořádku......podle mě se mu nedostává signál do těch KV, nebo nefunguje zesílení (AVC)......ale nevím, já mám telky spíš jako hobby, nejsem profi opravář....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

kokun píše:Nakonec se z toho "vyklube" nějaká Ťing Ťong účastnická šňůra (Z 10ks ze Solidu 6ks vadných - přerušené "stínění". Blbě naletované na kroužek). :roll:
Hmm, to odněkud znám...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#24 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#25 Příspěvek od Mysteri »

kondik píše:
mates13 píše:nejsem profi opravář....
Je to tak.
Tak už PO DLHEJ DOBE povedz aj niečo konkrétne! Do teraz som Ťa bral, ale v poslednej dobe, podľa Tvojích AROGANTNÝCH REAKCIÍ Ťa berem iba ako :wc: Sorádž, ale chodia mi aj meili .... :lol: Skrátka, prestaň už každého napádať :twisted: SI SUPERMAN???? :roll: Neviem, ako Ty, ale ja patrím medzi ľudí, ktorí sú si vedomí, že nezožrali všetkú múdrosť SVETA! Som zvedavý, aký nový Anonym sa tu teraz objaví... Gazprom je už pasé... :lol: :lol: :lol:

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#26 Příspěvek od mates13 »

kondik píše:
mates13 píše:nejsem profi opravář....
Je to tak.
Kondiku, víš že mě ty tvoje jedovatý poznámky nezajímají? Já opravář TV nejsem a ani se za to nestydím, v dnešní době bych jako TV opravář bohužel ani neuživil rodinu...takže si ty svoje řečičky zakomplexovanýho superman - TV opraváře strč víš kam... :prd: mě to nezajímá a náladu mi tím nezkazíš, nezkazíš tím radost ani mě, ani mýmu malýmu synovi, kterej je vždycky šťastnej, když spolu sestavíme, třeba přijímač na TV zvuk, když rozchodíme starou 4001A, když vezmem KV,OMF aZMF ze starýho Merkura a k výstupu z OMF připojíme malej LCD displej co nabízí GM Elektronic a ono to opravdu funguje jako malá pidi televizka. Když postavíme malej vrtulník na ovládání s TV kamerou a miniaturním TV vysílačem :D ............já opravář TV nejsem, to ale neznamená že jsem blbec a že TV technice nerozumím......

pro pilla: odvez tu telku Kondíkovi, vymění Ti blesky šlehající VN trafo a EEPROM za novou upgradovanou EEPROM, s novou verzí origo ovládačů pro tuner a pro VN trafo přímo od OTF.....(díry v systému, které způsobovaly šumění tuneru a šlehání blesků z trafa už inženýři z vývojového oddělení Oravy opravili...

Uživatelský avatar
pilla
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2005, 01:00

#27 Příspěvek od pilla »

Chlapci ďakujem za rady,všetko čo sa tu spomenulo som vyskúšal.Aktívny rozbočovač v TV ako prvé,keď som menil kanálový.Skúšal som to aj napriamo bez rozbočovača priamo do KV.Napätia KV a na ladení sedia.Šnúry k tv zásuvke som menil tiež.Je to len v telke.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od workhard »

Setkal jsem se se zašuměným videem. Po proletování podezřelých spojů v tuneru OK.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

workhard píše:Setkal jsem se se zašuměným videem. Po proletování podezřelých spojů v tuneru OK.
Ale tento TVP má tunery dva (PIP!!) - že by oba dva a stejná chyba? :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#30 Příspěvek od jopo166 »

tak to je nejaka zazracna zavada nemas ti ten signal s tej anteny presileny priebeznim zosilovacom preto ti to zrni ????asi by bolo dobre keby si sem hodil obrazok

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“