GSM alarm

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od breta1 »

PCman píše:Kdysi jsem to taky dělal s alkatelem ontoch easy měl jsem tam simku oskar slyším vás.Alkáč šel nabýjet přímo 12V takže pohoda a ještě si pamatoval poslední hovor.To znamená vytočil jsem z alkatelu mé číslo a ukončil hovor tak zůstalo mé číslo jako poslední.Na tlačítko volání(zelené)jsem napájel dva dráty a ty dal na spínač na dveře takže když někdo otevřel dveřetak mi hned zvonil tel co jsem měl v kapse.
A co když zavola někdo jiný, pak by to volalo zpátky jemu.
Lepší je využít funkce jednotlačítkové volby, tam nastavit číslo kam volat, spínací impulz prodloužit (asi na 2s) a spínat optronem.
Více než 5 roků mi to jede bez chybičky.

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od BaluSK »

a co takto pouzit AT-prikazy :lol:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#18 Příspěvek od breta1 »

BaluSK píše:a co takto pouzit AT-prikazy :lol:
Idální možnost.
Ale ne každý umí udělat AT příkazy a navíc ne ke každému starému telefonu to půjde. Kdežto ten "tlačítkový" způsob funguje na kdejakém starém krámu, který by už každý dávno vyhodil.

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od BaluSK »

Suhlasim s Tebou,len je tu na mieste otazka ze ci je vhodne zverit strazenie objektu telefonu ktory je uz vo vysluzbe a ktory niekto vyhodil...na druhej strane su vsak typy telefonov,ktore overil cas a su spolahlive aj napriek svojmu veku.Za roky servisovania telefonov uz mam tiez taketo modely vyselektovane a overene.....

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#20 Příspěvek od PCman »

Na to číslo co bylo v tom alcatelu nikdo nevolal nikomu jsem to číslo nedával roč taky a i kdyby stačilo jednou za měsíc jak jsem seděl v autě ten telefon jen prozvonit aby byla jistota.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

PCman píše:Na to číslo co bylo v tom alcatelu nikdo nevolal nikomu jsem to číslo nedával roč taky a i kdyby stačilo jednou za měsíc jak jsem seděl v autě ten telefon jen prozvonit aby byla jistota.
Když už bych to chtěl na hlídání auta, nespoléhal bych se , že zavolá někdo jako omyl nebo že operátor nezavolá zase s nějakou úžasnou nabídkou...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Zatial kazdy mobil, co som mal v ruke, po stlaceni zeleneho tlacidla otvori zoznam VOLANYCH cisel - takze nehrozi, ze by to volalo niekoho cudzieho. Alcatel to ma inak?

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#23 Příspěvek od PCman »

ano ta stará paštika to měla tak že při stiknutí vytočil poslední volané číslo nebo se pletu a bylo to až na druhé zmáčknutí už si to nepamatuji jestli jsem to měl otevřené v tom seznamu a nebo jestli to hned na první zmáčknutí vytočil je to už dávno měl jsem to ve staré Š120

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#24 Příspěvek od vinca »

hodne se me libi zabezpeceni prez GSM, akorad me trapi jedna vec a to je, jak se bude nabijet mobilni telefon ukryty v aute, ja vim, ze to jde napr. prez zasuvku 12V, ale co kdyz s tim autem nepojedu tyden ci dva tydny? jak na tom bude baterka v aute? nebo jak resite nabijeni toho telefonu?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#25 Příspěvek od breta1 »

Je nekolik reseni:
1. Pokud je baterka v mobilu KO a do nove nechci investovat nebo ji nejde sehnat, vyndat ji, udelat DC/DC menic na 12V/4V a dat velky elyt tesne u kontaktu baterky v mobilu [pri odpojeni aku se ale mobil vypne].
2. Kdyz je baterka jakz takz, nechat ji tam a mobil trvale napajet pres urcenou autonabijecku k danemu mobilu [cca 2 roky tak pouzivam nejaky stary siemens a nokii5110, aku v aute o tom urcite vubec nevi].

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od BaluSK »

trvale dobijat baterku v telefone nie je koser riesenie,napokon vacsina telefonov potrebuje po dobiti nabijacku odpojit...ten menic je spravna cesta,odber je uplne zanedbatelny a dopisat do PIC aby sa telefon automaticky zapinal je brnkacka :wink:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#27 Příspěvek od breta1 »

BaluSK píše:trvale dobijat baterku v telefone nie je koser riesenie,napokon vacsina telefonov potrebuje po dobiti nabijacku odpojit...ten menic je spravna cesta,odber je uplne zanedbatelny a dopisat do PIC aby sa telefon automaticky zapinal je brnkacka :wink:
Mozna by bylo dobre, kdyby se sem napsaly typy mobilu, pro ktere to neni koser, ja jsem zatim na takovy nenarazil, aby se musel po nabiti od nabijecky odpojit, ale hrozne rad bych se o vasich zkusenostech s temi mobily neco blizsiho dozvedel z praktickych zkousek.

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od BaluSK »

tento tón si si mohol odpustiť,chcel som len poradiť...tieto záležitosti mám vyriešené softwarovo aj hardwarovo na celkom slušnej úrovni (podotýkam že všetko je vlastný vývoj) čo sa týka mojich praktických skúseností,možeš byť kľudný,sú viac než bohaté.Podeliť by som sa aj mohol,ale to by si sa musel opýtať trochu slušnejšie,ja už mám bližšie k dôchodku ako Ty po puberte :wink:
A čo sa týka košér alebo nekošér pernamentného dobíjania akumulátora v mobilnom telefóne nebudem s Tebou rozoberať,pretože pokiaľ nevieš čo je na tom nekošér,tak by tá debata nemala aj tak žiadny význam.
Sorry že som sa ozval :evil:

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#29 Příspěvek od vinca »

chlapi, preca se tu nebudete stengrovat, ja zkratka potrebuji zabezpecit auto, do alarmu se me moc nechce, ale ten telefon by se dal a mozna i to, ze by slo vypatrat, kde to auto zmizelo, nemam na to, abych se platil sluzbu za hlidani auta nekde na pultu centralni ochrany.
Ja mel za to, ze taktez kdyz nabijam mobil a je nabity, tak preci muze byt porad v nabijecce nebo ne? A rozumim tomu tak, ze ten telefon by byl aktivovany pri nastartovani? a pokud bych vypl motor, tak telefon by se vypl?

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od BaluSK »

vinca píše:chlapi, preca se tu nebudete stengrovat, ja zkratka potrebuji zabezpecit auto, do alarmu se me moc nechce, ale ten telefon by se dal a mozna i to, ze by slo vypatrat, kde to auto zmizelo, nemam na to, abych se platil sluzbu za hlidani auta nekde na pultu centralni ochrany.
Ja mel za to, ze taktez kdyz nabijam mobil a je nabity, tak preci muze byt porad v nabijecce nebo ne? A rozumim tomu tak, ze ten telefon by byl aktivovany pri nastartovani? a pokud bych vypl motor, tak telefon by se vypl?
Samozrejme že mobil môže byť stále pripojený k nabíjačke,lenže môže sa kľudne stať (a aj sa stane :D ) že telefón baterku nabije doplna a kým nabíjačku neodpojíš aspoň na okamih a znovu nepripojíš,tak znovu nezačne nabíjať ani keď je baterka už na minime.To že to nervóznemu kolegovi funguje je len tým,že pri štartovaní vozidla nastane pokles napatia v palubnej sieti (logicky aj v nabíjačke) a fyzicky je to ten istý stav,ako keby si na okamih odpojil nabíjačku.V žiadnom prípade to však nie je košér riešenie.Dalšou nevýhodou tohoto riešenia je relatívne veľký odber nabíjačky pri dobíjaní telefónu.A nakoniec ,čo je najdôležitejšie je ,že takto používaný akumulátor telefónu má značne skrátenú životnosť a keď ten akumulátor doslúži,nabíjačka telefón neutiahne (až na veľmi vzácne výnimky)
To s tým naštartovaním telefónu si nepochopil správne.Funkciou autoštart som myslel to,že PIC kontroluje zapnutý stav telefónu (samozrejme AT-príkazmi) a keď zistí že je telefón vypnutý,tak ho automaticky zapne.Je to užitočná funkcia,pretože mobil sa môže vypnúť sám z rozličných dôvodov(napríklad aj pri krátkodobom odpojení akumulátora v aute.Táto funkcia zaručuje že mobil je stále zapnutý (to samozrejme neplatí keď sa mobil pokazí :wink: )
Neviem či ten mobil chceš používať v aute aj ako komunikátor (to znamená že mobil pri narušení vozidla zavolá čísla zo SIM karty) alebo chceš len živý mobil ukrytý v aute kvôli lokalizácii.Pokiaľ chceš,schému na impulzný menič 12/4 V Ti môžem hodiť do mailu,je to veľmi jednoduchá záležitosť a odber to má fakt zanedbateľný

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“