TV Deccacolour - vertikál

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hudecla
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

TV Deccacolour - vertikál

#1 Příspěvek od hudecla »

Mám problém s vertikálem u této TV. Jedná se o chassis TATUNG serie K. Po zapnutí naběhl obraz v cca 10cm pruhu uprostřed obrazovky. Tento pruh se nepravidelně vertikálně roztahoval a po několika minutách se ustálil. Obraz byl nelineárně zkreslený a horní část byla mimo plochu obrazovky. Po proměření jsem vyměnil ellyt 1000u na výstupu TDA8174A a v servisním menu nastavil geometrii obrazu. Vše se zdálo být v pořádku i podle naměřených hodnot. Druhý den jsem TV zapnul na zkoušku. Obraz naběhl OK ale postupně se opět stáhoval a roztahoval do 10cm pruhu. Následně pak se opět vrátil do plného zobrazení, ale už bez vady geometrie. Vyměnil jsem další kondenzátory kolem TDA, ale beze změn chování.
Kde by ještě mohl být problém?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Podle mně by to ještě chtělo vyměnit kondíky v napájení pro vertikál,popřípadě se podívat po studených spojích.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

skus pozrieť konektor na pripojenie vertikal vychylovačiek :wink:

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

hudecla píše:Mám problém s vertikálem u této TV. Jedná se o chassis TATUNG serie K. Po zapnutí nabìhl obraz v cca 10cm pruhu uprostøed obrazovky. Tento pruh se nepravidelnì vertikálnì roztahoval a po nìkolika minutách se ustálil. Obraz byl nelineárnì zkreslený a horní èást byla mimo plochu obrazovky. Po promìøení jsem vymìnil ellyt 1000u na výstupu TDA8174A a v servisním menu nastavil geometrii obrazu. Vše se zdálo být v poøádku i podle namìøených hodnot. Druhý den jsem TV zapnul na zkoušku. Obraz nabìhl OK ale postupnì se opìt stáhoval a roztahoval do 10cm pruhu. Následnì pak se opìt vrátil do plného zobrazení, ale už bez vady geometrie. Vymìnil jsem další kondenzátory kolem TDA, ale beze zmìn chování.
Kde by ještì mohl být problém?
Zkus se zeptat "kutimila" - mezinárodního špeditéra , ten má tuhle problematiku v malíèku . Doufám , že si ho neusekl . Ivan

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Ivane kecáš. Jako bys nevěděl, že vertikál byla vždycky doména našeho nadporučíka :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

kokun píše:Ivane kecáš. Jako bys nevìdìl, že vertikál byla vždycky doména našeho nadporuèíka :lol:
Omyl , to byl Z.Slabý , ale taky Ti schází . Ivan

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

kokun píše:Ivane kecáš. Jako bys nevěděl, že vertikál byla vždycky doména našeho nadporučíka :lol:
Ale kde mylis se,nadleutnant byl pres regenerace obrazovek :) ,vertikal to je parketa zslabeho.

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Maskot píše:
kokun píše:Ivane kecáš. Jako bys nevìdìl, že vertikál byla vždycky doména našeho nadporuèíka :lol:
Ale kde mylis se,nadleutnant byl pres regenerace obrazovek :) ,vertikal to je parketa zslabeho.
Ale zase pøišli jiní . Ivan

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Ano, ano - skleróza nebolí, ale nachodíš se :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
hudecla
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#10 Příspěvek od hudecla »

Proměřil jsem napájecí části a vyměnil to, co bylo špatné. Napětí je v pořádku a nekolísá. Dalším zjištěním je, že záleží, jak je chassis položené. Vertikál se mění v závislosti na "prohnutí" desky. Prošel a propájel jsem všechny spoje, které se mi nezdály, ale vypadá to asi na svod desky nebo něco podobného. Ale nemůžu už nic najít. Bude potřeba asi podrobná kontrola plošňáku pod lupou.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás tady a chci se zeptat,jelikož vidím,že tady řešíte televizi značky decacolor a u teto televize mi děti ji zablokovali dětským zámkem.Papíry k teto televizi již nemám a tak bych se chtěl zeptat a poprosit zda neví někdo z vás jaký byl výrobcem zadan kod blokování teto televize,vím,že v papírech od návodu byl tento kod uveden.Děkuji moc za pomoc.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

hudecla píše:Proměřil jsem napájecí části a vyměnil to, co bylo špatné. Napětí je v pořádku a nekolísá. Dalším zjištěním je, že záleží, jak je chassis položené. Vertikál se mění v závislosti na "prohnutí" desky. Prošel a propájel jsem všechny spoje, které se mi nezdály, ale vypadá to asi na svod desky nebo něco podobného. Ale nemůžu už nic najít. Bude potřeba asi podrobná kontrola plošňáku pod lupou.
Tím,že prohýbáš desku,může být někde ve spojích mikrotrhlinka,některá součástka je třebas zalitá cínem,ale uvnitř je zoxidovaná a má teda nedokonalý spoj,nebo v některé součástce je uvolněný vývod přímo v pouzdru.Těch možností je samozřejmně dost a také to dá někdy zabrat,než se na to přijde,no někdy to je na první šup.To už je otázka štěstí.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#14 Příspěvek od kutilmil »

Pre autora Skus si pomerať ak mas osciloskop ci sa ti mei budiaci priebeh toho vertikalneho zosilňovača a potom mas o 50precent menej hladania

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#15 Příspěvek od Robosand »

Robo...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“