kody autorádií

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

kody autorádií

#1 Příspěvek od kobra »

milej uživateli,jak se mám dotázat prodejce vozu,když je starý 13let a je dovezený ze švýcar.Některý rady jedinců jsou vážně prudérní a svědčí též o jejich inteligenci. :twisted:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Milý(á) Kobro - prodejcem je v tomto případě míněn značkový zástupce výrobní firmy - tedy někdo, kdo se jinak označuje jako "autosalón" nebo "značkový servis". Slušná značka pomůže majiteli svého vozu i po 13 letech a pokud prokáže legálnost nabytí ojetiny, tak i třeba 3. nebo 4. majiteli...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od kobra »

to si můžou dělat majitelé mercedesů a jiných luxusů co na to maj a koupili si je.Proto mám ojetinu a když se mi taková věc stane,tak jsem rád za každou pomoc,která mě moc nestojí.Jinak v autoservisech to dělaj,tři dny rádio pryč a 800kč v čoudu.Proč bych měl utrácet zbytečně,když autorádio v tom bylo jiný a bez štítku se ser.č.
Proto jsem psal,že klidně pošlu techničák a fotky .Jenžekoukám,že jsou tu jedinci jak jsem psal,jednodušší a raději se schovávaj za čísla v pravidlech.Ne všichni jsou zloději a vrazi :twisted:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Podívej se - je to taky Tvoje blbost, když kupuješ ojeté auto s rádiem a důsledně nevyžaduješ při koupi buď veškeré originální příslušenství - a mezi ně patří i doklady k rádiu s uvedeným kódem, nebo prostě slevu v ceně toho rádia, aby sis za ty peníze mohl koupit rádio nové. Zákon hovoří jasně - prodávající je v takovém případě POVINEN VEŠKERÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ PŘEDAT SPOLU S AUTEM - jinak se dopouští přestupku proti Občanskému zákoníku a kupující má nárok na slevu z kupní ceny nebo dokonce na odstoupení od kupní smlouvy.
Pokud kupuješ a splnění záýkonných povinností od prodejce nevyžaduješ, činíš tak s plným vědomím faktu, že buď nebudeš moci využívat plnou funkčnost anebo ŽE TĚ TO BUDE STÁT NĚJAKOU PĚTKU NAVÍC. Navíc s rizikem, že rádio, i když se tváří jako originální, bylo ukradeno - a může Ti být bez náhrady odebráno pijišťovnou nebo orgány činnými v řízení trestním.
Předání kódu je v takovém případě jistou pojistkou faktu, že prodávající věc nabyl legálně. Nelegalitu toto fórum nepodporuje a v pravidlech je to od samého počátku - tak neobviňuj zdejší přispěvatele z nepochopení, nebo dokonce z "jednoduchosti duchem", že Ti nechtějí poradit. Blbec jsi Ty, že sis takovou věc s plným vědomím možných problémů vůbec koupil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od petus »

Tak tak.Když se ti tu nelíbí tak tu nemusíš být.Nadruhou stranu tě nikdo nenutí.A když nechceš platit 800 Kč za kód na staré(starší) rádio tak si kup nové.Třeba Sencor za 1000 Kč má to takových vymožeností že ti budou oči přecházet.Každý chce vydělávat.A to že ti tu nějaký dobrý člověk pošle kód (jestli) tak by jsi ho měl na rukou nosit.A když nepošle nemůžeš se divit.Řídíš se zákony?Nejspíše ano,tak se řiď pravidly fóra.A Ekkar to napsal výstižně.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Zamčeno

Zpět na „Autorádia“