Feruson 9000 pvr-schema zdroje

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

Feruson 9000 pvr-schema zdroje

#1 Příspěvek od martilulin »

Prosim o radu,vlastnim tento satelit,nicmene nebyl delsi dobu pouzivan a nyni se po zapnuti jen rozsviti zelena ledka vepredu a nic.Mel by se rozbehnout HDD a na displayi svitit boot,ale nic,jen sviti ta ledka,jelikoz mi nejede ani ten HDD tipuji zavadu ve zdroji,ale elity jsem vymenil a opet nic,proste jen slysim jak se nabije zdroj a konec.P/oradite mi prosim?
Naposledy upravil(a) martilulin dne 02 úno 2009, 11:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Ve zdroji je jeden kondik tesne na chladici, tak ho vymen a bude to OK. Daval jsem ho na delsi nozky (ale ne moc !!) a ohnul jsem ho od chladice.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od martilulin »

Je to ten co je nalepeny na tom malem chladici?Jestli jo,tak jsem ho vymenil a to samy.Na vystupech nenamerim skoro nic,zadne napeti tam vubec neni,coz je zajimave,jen na jednom 20v vystupu je 17v a na osatatnich mrtvo.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od watt3 »

tak tak máš asi někde zkrat, typ bych nějakou diodu

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od martilulin »

Tak jsem ho meril naprazdno a on nejake to napeti zacal davat-mereno napajeni k HDD,ale misto 5v je tam 4.25v a misto 12V 10,92V.A HDD je proste nezapne,neni tam ani pokles napeti pri jeho zapojeni,asi to elektronika nedovoli roztocit pokud je podpeti.Nemuzu si pomoct ale pripada mi to jako nemocne elyty.Vsechny samozrejme na 10v a ty ja jako na potvoru nemam,ty co mam jsou kapacitne shodne,ale jsou na 33v,nevim zda by mu to udelalo dobre.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Elyty na vyssie napatie mozes pouzit - ale musia byt na 105 stupnov (85-stupnove dlho nevydrzia) a asi tam nevojdu.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od martilulin »

Me jde jen o to aby nemely vyssi esr nez ty puvodni,ten zdroj mi pripomina vyhlasene zdroje Sencor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

No ked su tie povodne vyschnute, tak nove nebudu mat vyssie ESR. Inak ESR zavisi od typu elytu. V spinanych zdrojoch by sa mali pouzivat elyty s nizkym ESR, ale casto to tak nebyva.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od martilulin »

Pulka sekundaru je osazena elyty Sam young 105 stupnu,ale ten zbytek jsou nejaky hujdy 85 stupnu,prakticky hned vedle spinacich tranzistoru,v blizkosti chladicu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

Vymen je vsechny, vypada naklasickou zavadu zdroje. Ten u chladice byl KO vetsinou do 1 roku, ani jsem to neposilal na reklamaci. Ty ostatni po te dobe na tom nebudou nejlip.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#11 Příspěvek od martilulin »

tak kundiky vymenene,ale zadna zmena,zmeril jsem Shottky,taky dobry,pokud misto hdd pripojim na napajeni treba cd rom,tak slysim jak se neco nabiji a asi zase vybiji,jako pokazde kdyz zapnu zdroj,tak tohle se pravidelne opakuje,nejak mi zaina dochazet inspirace.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#12 Příspěvek od LOYZA »

Čím je osazen pulzní zdroj? Jaký je tam IO na prim. straně?

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#13 Příspěvek od martilulin »

Prosim jestli nekdo ma schema zdroje.Napeti se ztracelo,po vymene spinaciho tranzistoru na sekundaru 12v vetev se napeti ztratilo uplne.Merenim jsem zjistil,ze jsou dve primarni vetve,jedna de primo do trafa druha se spina pres integrak znamy treba z DVD Sencor,a pres ten to nejak nejde,vidim ho jako jednu z moznych pricin.Vypada to,jako by se nechtel probrat ze Stand-By

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#14 Příspěvek od martilulin »

Tak jsem se trochu hejbnul z mista,byl prsklej ten integrak,vzal sebou i par dalsich veci,nicmene satelit porad nejede.Vsechna napeti nyni sedi,jen 12v,ktere se pouziva i jako budici pro konvertor blbne.Bez zateze drzi,ale jakmile se pripoji treba jen 2W tak leze dolu az umre.Prosel jsem vsechno,promeril kondiky,tranzistory.Proste za samotnyma diodama je stabilni tvrde napeti,na konci je mekke.Napada vas neco?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#15 Příspěvek od jopo166 »

asi budes musiet postupovat podla datashetu na gs mobil je uprava toho zdroja avsak schemu som tam nevydel lel tam je odfoteny zdroj.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “