meranie doby prevadzky plynového kotla

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od badoch »

Taky jsem to chtěl řešit , napojil bych to s oběhového čerpadla, dá se počítadlo provozních hodin koupit občas na aukru, ale nakonec jsem koupil nový termostat PT 21 a ten počítadlo má. Dá se tamtéž sehnat za rozumný peníz. Nemusím v kotli nic bastlit a účel to splní.

Uživatelský avatar
pretender585
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2009, 01:00

#17 Příspěvek od pretender585 »

No ja to chci proto abych mohl spätne sledovat kedy kotol ide a kedy nie a ako dlho, a druhy dôvod je bastlit. A ten termostat PT 21 ukazuje iba celkový čas prevadzky kotla. tak čo je tu niekto kto skúsal nejaky datalloger?
A s tým obehovým čerpadlom je to tiez zaujimave.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Je to dvakrát nesmysl . Oběhové čerpadlo běží i když nehoří hořák a opačně , to že sepne termostat nezaručuje funkci hořáku .

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od badoch »

BOBOBO píše:Je to dvakrát nesmysl . Oběhové čerpadlo běží i když nehoří hořák a opačně , to že sepne termostat nezaručuje funkci hořáku .
No ono dost záleží na konkrétní otopné soustavě, pominuli, že mám doběh čerpadla 5 minut tak běží pouze když kotel topí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Zapomínáš , že když natopí vodu , tak do jejího ochlazení opět běží čerpadlo , to za prvé a za druhé , čerpadlo běží i když je kotli zima .

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od badoch »

No ono podle mne záleží co -kdy a jak přesně chce dotyčný měřit. Já mám obyčejný Dakon s modulácí Kotel se zapne termostatem,zapne čerpadlo hořák a topí a moduluje, při provozu mi nedochází k cyklovaní kotle, mám dost velký rozdíl teplot při minimální velikosti plamene, takže do doby vypnutí prostorového termostatu vlastně "žere" plyn. Po vypnutí mám nastavený ještě doběh čerpadla cca 5min. Takže v mojem případě by toto měření bylo dostatečně přesné. Jinak v domě bydlíme, takže nepoužívám zámrazovou ochranu. navíc pokud by chtěl někdo nějak měřit spotřebu plynu, tak nevím jak by se popral s modulací výkonu.
Ale jinak souhlasím.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“