jak co nejvyhodneji prevest Amara do PDF?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

jak co nejvyhodneji prevest Amara do PDF?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Jakym zpusobem se da vytisk treba Amaterskyho radia prevest na PDF, aby zabiral na vyslednym CD co nejmene mista? Me to zatim vychazi na 170MB (pres Photoshop a PDF creator)

auja
Příspěvky: 36
Registrován: 28 led 2006, 01:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od auja »

Vše se odvíjí od zdrojových souborů (obrázků). Při skenování, ale i při ofocení je třeba nastavit patřičné rozlišení, tak aby výsledný soubor nebyl příliš velký. Ve photoshopu ořezat, narovnat svislice, případně upravit barevné podání, zaostření. Přijde na řadu nejožehavější část celého procesu, tou je komprese. Kompresí můžeme celý projekt pokazit, je přímo úměrný kvalitě. Čím menší soubory, tím horší kvalita (rozkostečkování, rozmazání, nečitelnost textů apod.). Viz můj pokus o pdf soubor ”kyslíkovodíková svářečka“, tady v uploadu. Snažil jsem se o co nejmenší soubor a výsledek není nic moc. Myslím si, že na cd není potřeba klást důraz na co nejmenší soubory, ale spíše na kvalitu. Já používám na tvorbu pdf souborů malý prográmek Image To PDF, který najdeš zde http://www.adultpdf.com/products/image2pdf/index.html

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od Raptor181 »

Asi PDF Fine Factory, alebo si ich stiahnut z origo CD.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“