MASCOM MC7471S TF/100

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Miradim »

[HiGhLaNdEr-plně stebou souhlasím.Přesně takové poznatky mám i já.Sice se mě zdá trošku přitažené za vlasy to ,že by byl procesor nastaven tak,aby po čase zničil EEPROM,ale možné je všechno.Na druhé straně je fakt,že se tato závada objevuje dost často.

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

Borec, tak jakou 8O

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Miradim: to byl dokonce jakýsi špek když šéf přijel ze školení tak blekotal něco o tom že by se tam mněly měnit i ty procesory.

jinak mají isnpiry pár roztomilých závad, např shoří konektor pro přívod k žhavení obrazovky. Časem se vyhřeje, proč asi, prostě aby to vydrželo záruku.
Stejně tak odpor před budícím trafem horizontálu...

To anonym co takle třeba samsunga ? Byl bych rád kdyby se zde přítomní vyjádřili k samsungum.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Miradim »

Můj názor na Samsungy je celkem pozitivní.Je to držák.Sám jsem Samsunga léta měl a až na vyschlé elyty v impulsáku což je jinak běžná závada dá se říct u všech TV jsem neměl problémy.Dokonce bych řekl,že se tato značka objevovala co se týče oprav nejméně a s opravou nebyly nikdy žádné velké problémy. Většinou chassis přežilo obrazovku což je ovšem kapitola sama o sobě.Tam určité výhrady mám.Některé obrazovky po třech čtyřech letech odešly.
Naposledy upravil(a) Miradim dne 19 úno 2006, 18:44, celkem upraveno 1 x.

have

#20 Příspěvek od have »

Jestli to nebude tím, že Samsungù je prostì málo. Proto tak málo oprav.

Já napø. mám Sony KV-29X1K deset let a až na studeòák na trafu jede poøád stejnì. Uvažoval jsem o výmìnì, ale zkusmo jsem to porovnal u kamoše v obchodì vedle TV se stejnou úhl. kolem 10 000kè a on ten obraz mám ještì velice dobrej, nové TV mìly vìtší kontrast, ale zase pøi tom víc pumpovaly, ostøejší byly až 100Hz, ale ty se zase v pohybu mazaly. Hold v té dobì Super Trinitron pøedbìhl dobu. Takže se výmìna nekonala.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Miradim »

have tak to máš kliku.Sonky to je kapitola sama o sobě.Velice nerad je opravuji.Jsou příšerně zadrátovaný,moduly nalepeny na sebe a o studeňákách radši nemluvit.Ke všemu je špatný přístup.Náhradní díly se blbě schání ,většinou jsou na objednávku a jsou drahé.O obrazovce Super Trinitron by se dalo taky polemizovat.Měl jsem tady Sonku ,kde obrazovka odešla těsně po skončení záruky.Zkrat žhavení s katodou.V dnešní době je celkem jedno jaký typ TV koupit.Je to spotřební zboží a tak přijde doba,kdy se opravdu nevyplatí TV opravovat.Co by se pak vyrábělo a prodávalo kdyby TV vydržela 20 roků.Vývoj nejde zatavit a tak budeme mít stále nové lepší TV,které každé dva roky vyměníme za nové a servismani budou bez práce.Opravuji TV více jak 30 roků a jsou dni,že nemám na stole ani jednu na opravu.Většinou zákazník od opravy upustí pokud cena přesáhne 1000,-Kč.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#22 Příspěvek od Frenky »

Samsung byla dobrá značka.Spokojený zákazník se starým Samsungem si koupil nového 70 Samsunga,za roky tří tam vidí hodně věcí,jen obraz ne,a je rád,že má ještě toho "dědečka" starého,který stále máká.Dnes jsou TV výrobkem spotřebním,tady se asi již nepočítá,že by to hrálo "příliš" dlouho.Obrazovky jsou asi dnes největší problém.

Radovan Hlaváèek

#23 Příspěvek od Radovan Hlaváèek »

Chlapi dìkuji za podmìtné rady. Èili vyluèuji MASCOM, OVP - nekvalita, SONY, PANASONIC - drahá oprava a zbývá mi tu PHILIPS 29PT8650, 29PT8640 (tady nevím jakej je mezi nimi rozdíl a drahej PHILIPS 29PT9020 (jeho obraz byl v krámì asi nej) a zase SAMSUNG mìl spotøebu 160W Philips má 100W.

194.212.15.180

#24 Příspěvek od 194.212.15.180 »

Miradim píše:have tak to máš kliku.Sonky to je kapitola sama o sobì.Velice nerad je opravuji.Jsou pøíšernì zadrátovaný,moduly nalepeny na sebe a o studeòákách radši nemluvit.Ke všemu je špatný pøístup.Náhradní díly se blbì schání ,vìtšinou jsou na objednávku a jsou drahé.O obrazovce Super Trinitron by se dalo taky polemizovat.Mìl jsem tady Sonku ,kde obrazovka odešla tìsnì po skonèení záruky.Zkrat žhavení s katodou.V dnešní dobì je celkem jedno jaký typ TV koupit.Je to spotøební zboží a tak pøijde doba,kdy se opravdu nevyplatí TV opravovat.Co by se pak vyrábìlo a prodávalo kdyby TV vydržela 20 rokù.Vývoj nejde zatavit a tak budeme mít stále nové lepší TV,které každé dva roky vymìníme za nové a servismani budou bez práce.Opravuji TV více jak 30 rokù a jsou dni,že nemám na stole ani jednu na opravu.Vìtšinou zákazník od opravy upustí pokud cena pøesáhne 1000,-Kè.
No nevím jak jiné modely Sony, ale mìl jsem ji pouze dvakrát rozdìlanou, kvùli lehkému dostavení korvergence, ale že by byla nìjak zadrátovaná se mi nezdálo, až jsem se divil, že tam vcelku nic není a funguje to. Pøed tím jsem mìl Teslu ST110 a to byla štrykovaèka :lol:

have

#25 Příspěvek od have »

No tak oprava TV dnes snad už za 1000kè ani neexistuje, takový servisman by zanedlouho dosrvisoval :lol:

have

#26 Příspěvek od have »

Jak jsem nahoøe psal ... jedna závada a to .. studák na trafu a pøed 5lety si u autorz. servisu za to vzali ve Videokliniku v Brnì litr.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Miradim »

have bohužel je to tak.Hodně zákazníků do opravy nechce investovat.Nejvíc mě ještě dodělají ,když mě to tady chtějí nechat na součástky a ještě by chtěli za to nějakou korunu.Ze začátku jsem to bral,ale to nejde do nekonečna.Teď jich tady mám tady kolem osmdesáti a nevím,až budu likvidovat dílnu co si snima počnu.Jinak uživit se je opravdu dost těžké.Naštěstí nemusím platit žádný pronájem a nemám tady velkou konkurenci.Bohužel si nemohu moc vybírat a tak prakticky musím dělat všechno co se týká elektro.

have

#28 Příspěvek od have »

plnì chápu, jsem taky elektronik, živím se ale special. pùmyslovou elektronikou.. výroba -servis. Obèas jsem zafušoval do spotøebky, ale živit bych se s tím asi nechtìl, hlavnì kvùli rozmanitosti výrobkù, ono to totiž pøi dnešním konzumu je nad lidské síly udržovat servis, ta doba kdy byly na trhu tøi výrobci TV a jeden typ VCR- Avex je už pryè. Proto pøed takovými nadšenci smekám.

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

OVP NIKDY - HIGHLANDER

#29 Příspěvek od ZELKA »

Tak Ty jsi mu stejně nic neporadil,akorát jsi ty jmenované značky poplival.Proč teda prodáváte OVP když je nedoporučuješ?Je to alibismus.Prodávají se dobře a poruchovost je v normálu.Dneska najdeš na každé značce nějakou chybu,ale je potřeba si vybrat to s čím budeš mít menší problémy.Většina televizorů je chassis stejně turek nebo číňan a vydrží tak 4 roky,takže ještě "zlaté" OVP ! A když je nějaký problém u OVP tak je aspoň kam zavolat a je jim rozumět.Dneska žádný výrobce nedělá telku na 10 let jako bylo dřív a týká se to i OVP.Spolehlivost se snížila ale většina závad u OVP se tady běžně řeší přes bastlírnu a úspěšně takže já bych to tak černě neviděl jako TY!!!

Návštěvník

#30 Příspěvek od Návštěvník »

Ano , jednu výhodu OVP mají, spraví Ti ji kdejaký opraváø z Kotìhùlek :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“