pomoc s TV PANASONIC

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
opravar15
Příspěvky: 4
Registrován: 14 úno 2009, 01:00

pomoc s TV PANASONIC

#1 Příspěvek od opravar15 »

Našel jsem ve sběrném dvoře tu TV PANASONIC TX-24W1U.Líbí se mi proto,že má 2*SCART,S-video a vývod na repro.A dobrý zesilovač zvuku.Proto bych ji moc rad pouzival.Po odkrytování sem zjistil,že FU je KO,dal jsem novo a změřil usměrňovač a pozistor.Pozistor byl zkratly.Tak jsem ho vyměnil za správný a po zapnutí TV jede,obraz super.byla tam poduška ale to jsem již vyřešil výměnou odporu v části konektoru vychylovaček.Někdo tam dal jiný než tam podle patří.Mám právě doma ještě jednu desku stejnou a tak jsem to podle toho zjistil.

Ale hlavni zavada je že když TV běží a chci ji vypnout do režimu ST.by pomocí D.O.tak číslice na displeji zmizí,svítí červená led,ale obraz běží dál.žádné divné zvuky nebo tak.A právě s tímto bych se potřeboval poradit s vámi.A na 3zapnuti normalne nabehne jak ma a po 4 tém zapnutí svítí jen st.by červeně jde zvuk,ale obraz ne.Ale to nedělá v přesných intervalech.jinak TV běží super.

nepiště mi prosím,abych šel do opravny,s oprávařem jsem se bavil,ale ten říkal že TV panasonic nedělá.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

opravar15 píše:Našel jsem ve sběrném dvoře tu TV PANASONIC TX-24W1U.Líbí se mi proto,že má 2*SCART,S-video a vývod na repro.A dobrý zesilovač zvuku.Proto bych ji moc rad pouzival.Po odkrytování sem zjistil,že FU je KO,dal jsem novo a změřil usměrňovač a pozistor.Pozistor byl zkratly.Tak jsem ho vyměnil za správný a po zapnutí TV jede,obraz super. byla tam poduška ale to jsem již vyřešil výměnou odporu v části konektoru vychylovaček. Někdo tam dal jiný než tam podle patří.Mám právě doma ještě jednu desku stejnou a tak jsem to podle toho zjistil.

Ale hlavni zavada je že když TV běží a chci ji vypnout do režimu ST.by pomocí D.O.tak číslice na displeji zmizí,svítí červená led,ale obraz běží dál.žádné divné zvuky nebo tak.A právě s tímto bych se potřeboval poradit s vámi.A na 3zapnuti normalne nabehne jak ma a po 4 tém zapnutí svítí jen st.by červeně jde zvuk,ale obraz ne.Ale to nedělá v přesných intervalech.jinak TV běží super.

nepiště mi prosím,abych šel do opravny,s oprávařem jsem se bavil,ale ten říkal že TV panasonic nedělá.
Tak za opravářem tě posílat nemáme a kam tedy - s tou telkou, jedině zpátky na ten SD :flipa:

Když si na ni netroufá ani ten opravář (a to mu snad přes ruce nějaká telka prošla - pokud je to "skutečný opravář" :roll: ), tak ty si na ni troufáš - jóóóó :lol:
Zamysli se nad tím, co za nesmysly tady píšeš - viz výše - a na tu telku se můžeš akorát tak "dívat", když se ti tak líbí :wink:

Hm - opravar15 - pokud nemáte v obci nějakého třeba ševce, tak běž spravovat bagančata - ale na "telky nemáš".
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#3 Příspěvek od Carel »

Hlavní poruchy jsi opravil a s Stby si nevíš rady? :roll: Jestli se vyznáš ve schématech,neměl by to být problém a to schéma snad také najdeš.

Uživatelský avatar
opravar15
Příspěvky: 4
Registrován: 14 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od opravar15 »

schéma jsem si už stáhnul.podle mě je problém v části zdroje st.by 5V.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#5 Příspěvek od Carel »

opravar15 píše:schéma jsem si už stáhnul.podle mě je problém v části zdroje st.by 5V.
Trochu přemýšlej!Psal jsi,že ti display vypíná. :idea:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“