zprovoznění TV-outu na GE force 2MX/400

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

zprovoznění TV-outu na GE force 2MX/400

#1 Příspěvek od pauly55 »

zdravím vás všechny,kamarád potřebuje pomoc s TV-outem na této grafice.Má nainstalovány origo ovladače pro WIN XP,dozvěděl jsem s že je potřeba pro zprovoznění TV-outu program TV-tool,tak jsem ho nainstaloval.Má propojení s TV přes Cinch,Když dám ve Windows naklonování
plochy,tak na monitoru je obraz OK,ale na TV je bud cerveny,nebo chybí nabídka start,anebo je obraz zvětšený a škaredý,nastavená frekvence pro TV tam je 60Hz a nejde snížit.tech 60Hz je tam minimum co tam jde nastavit,ale TV prece bezi na 50Hz ne? (myslím jako obraz).Můžete mi prosím někdo poradit jak přesně postupovat abych to sladil.Předem moc děkuju

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

V prvom rade by som nastavil na karte TV - normu, na nase uzemia PAL.

Co sa týka toho rozhodeného obrazu, tak okrem normy ho môže spôsobovat veľké rozlíšenie nastavene na karte. V režime clone totiž nahadzauje na TV výstup karta rovnaké rozlíšenie ako na monitor. Bežné maximum na TV je 1024x768. Predpokladám, že TV sa bude používať na filmy, takže by som odporučil použiť režim DualView, v ktorom sa vytvoria dve prac plochy, pričom na TV by mala ostať sekundárna plocha a na tú sa dá potiahnuť napr. media player.

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od pauly55 »

omlouvám se že zase obtěžuji s tímto problémem.Jž nepoužívám Windows XP,ale Windows 2000 PRO s licenci.Chtěl jsem zde zprovoznit na me pořád stejne grafice GEFORCE2 MX400.Mám stažené poslední ovladače ze stránek NVIDIA,ale tv out uz nemuzu rozjet.ve Win XP jsem mel primo v NVIDIA CONTROL PANEL moznost spustit instalaci TV-out (zjisteni zarizeni,nastavit jeslti clonovat a tak)ale tady to už vůbec nemám,ani nikde v nastaveni NVIDIA ta možnost neni a v samotném porgramu TVtool se mi na tv obraz nespusti.Porsim poradte.Uz jsem nastavoval u znameho TV-out na grafice ATI pomoci ATI CATALYST a tam to je bezproblemu,ale u me to nejak uz nechce jet.

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od pauly55 »

Moc dekuji vsem za pomoc.Uz to funguje jak ma bez problemu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“