Vadná CD

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PixelOrgy »

Ja zatim s verbatimem vychazim v miru. Vzdycky po vypaleni delam verifikaci, abych nebyl po mesici prekvapenej ze to nejde cist, a jestli z toho 50-packu 5-8 ks nejde, no cert to vem za ty prachy.
Ale rad bych varoval, koupil jsem v jeden den v Tescu 50x DVD TRAXDATA, pote (asi o 2 hodky pozdeji) myslim v kauflandu 25ks od stejne znacky (byli ve sleve tusim za 3,50 ks nebo tak nejak, tak sem to vzal).
Ty z tesca minimalne pulka na vyhozeni diky nejake vade v tom plastu (jakysi bily fleky, ne na povrchu), a kdyz prislo asi po 3 mesicich na druhej pakl z kauflandu, vetsina mela cerne ohlodany okraje te reflexni vrstvy (ze by koroze? :-) )
Proste kvalitka...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od zdenoeddie »

Traxdata BOLI dobre,bohuzial uz len boli..... Sam mam niekolko desiatok napalenych CD, uz asi 6-7 rokov a dodnes ziadne problemy. Zato prave Verbatim z toho obdobia=kaput. Tak si vyber :? (napalovane na CD napalovacke Teac prva zo serie 52x myslim, napalovane 24x+verifikacia - dodnes to tak robim,DVD napalujem 4x+verifikacia). DVD Verbatim zatial spokojnost, mam toho napaleneho kopu, vsetko dost raritne materialy, zatial som precital vsetko aj po 2-3. rokoch, tak snad im to vydrzi (su to DVD-R 16x).

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od PixelOrgy »

S verbatimem jak rikam sem problemy nemel snad nikdy az na par kousku, kazdopadne ta rychlost je dulezita. Jakmile palim rychleji (LG mechanika cca 2r. stara), stava se ze na DVD jsou chyby, ale to muze byt i tou mechanikou

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#19 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

V robote mam DVD-RW LG a na 16x sa mi nikdy nepodarilo nic napalit (skonci to s chybou zapisu). Na 8x to ide vzdy, nepokazilo to ani jeden kus.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od stepa »

16x DVD nepalim vubec, palim 8x...casovy rozdil mezi 16x a 8x je pro me zanedbatelny. A kupuju DVD a CD od verbatim. Kamarad kupuje Maxell, Benq, Traxdata, Kodak...proste to co je nejlevnejsi v krame. A vysvetluj mu neco.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#22 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od drabek06 »

Mno kámoš koupil nekolik set DVD Verbatim a pomalu ani na jedno mu nejde zapsat. Druhej kámoš koupil 20 kousků bo kolik jich je v tom balíku a taky nic tak je dal mě a já na ně vypálim vpohodě. Podle mě maj problém vypalovačky LG . . .

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#24 Příspěvek od gino »

kondik píše: Apropo ja som z napalovaním začal pred viac ako desiatimi rokmi, rozvádzať to tu nebudem, viem o tom svoje.
No vtedy stála CD-R mechanika dosť. Čo si vykradol banku? medzi nami dievčatami. :) Ja už tiež pálim asi 7 rokov a na Verbatim nedám dopustiť. Len ich nikdy nekupovať v Tescu. :twisted:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

Syn koupil asi před půl rokem LG napalovačku.Jak už jsem psal,CD-R VERBATIM mi šlo napálit bez problému.On zkoušel na DVD-R VERBATIM napalovat a vždy to skončilo zle.Možná,že měl právě zle nastavenou rychlost.Pak koupil DVD+R,neboť mu to někdo poradil,ale ještě jsme to nezkoušeli,neb nešel počítač.

No já právě ty CD-R Verbatim jsem koupil v TESKU.Napálit šly,hned jsem je také odskoušel a šly přečíst.
Může se stát,že časem ztratí schopnost je přečíst? :?:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od stepa »

otakarv píše:Může se stát,že časem ztratí schopnost je přečíst? :?:
No jiste ze ano...to ztrati vsechny media. Ovsem nektere brzy a jine podstatne dele.

A ty spatne lisovane/vyrabene smejdy zacnou drive ci pozdeji "korodovat" od kraju. Nemaly podil ma na tom take nevhodne skladovani.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od otakarv »

Jak teda napalovat,upravovat a skladovat CD-čka,DVD-čka,aby co možná nejdéle vydržela jejich čitatelnost?
Já byl do teďka přesvědčen,že tato média,když se napálí,jsou už napořád.No marná sláva,člověk se učí celý život a stejně z tohoto světa odejde hloupý.
Já se dal v tom svém seniorském věku na počítače.Tak mně chytnul internet a vše kolem toho,že se mnohdy musím nutit jít spát.A přitom synovec mně varoval na tuto závislost.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od stepa »

otakarv píše:Jak teda napalovat,upravovat a skladovat CD-čka,DVD-čka,aby co možná nejdéle vydržela jejich čitatelnost?
Vypalovat nizsimi rychlostmi, nez je maximalni. Upravovat...co to ma byt? Jak spravne skladovat mas napsano na kazde krabicce od DVD/CD(hlavne nenechavat na slunicku(UV je potvora, takze nejlepe ve tme ve skrini a nenechavat v blizkosti tekavin). Ale na internetu je spousta clanku, neco si najdi a precti si to, treba tady(necetl jsem to, tudiz nerucim za pravdu):http://technet.idnes.cz/jak-spravne-zac ... igital_dvr
otakarv píše:Já byl do teďka přesvědčen,že tato média,když se napálí,jsou už napořád.
A tohle ti nakukal kdo?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Jo Štěpo , také jsem se dostal k Verbatimkám po odzkoušení jiných . Ale to jsem zkoušel před skoro 4 lety , když jsem koupil DVD rekordér . naposledy jsem kupoval v datartu a pro mne , po vypálení té kupičky DVD , jsou dobré , když vyhodím každou 8-10 . Ale jak psal někdo výše , je tam země výroby . Asi začnu studovat a porovnám .

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od PixelOrgy »

Pro kondik: Tou vyssi rychlosti jsem myslel treba 16x. Ta 4x je sice jistota, ale opravdu to docela trva. Nekdy kdyz potrebuju palit neco narychlo ve spechu, tak davam proste plnou rychlost..

Edit: Mam porad v PC svuj prastary HP CD Writer 8200+, bylo me lito to vyhodit, kdyz to tenkrat stalo takovy sileny penize, ale porad bezchybne funguje i po tom co vsechno uz zazil. Ta mechanika v tom vypada dost robustne a taky je znatelne tezsi oproti te LG DVD-R :-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“