MASCOM MC7471S TF/100

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

Re: OVP NIKDY - HIGHLANDER

#31 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

ZELKA píše:Tak Ty jsi mu stejně nic neporadil,akorát jsi ty jmenované značky poplival.Proč teda prodáváte OVP když je nedoporučuješ?Je to alibismus.Prodávají se dobře a poruchovost je v normálu.Dneska najdeš na každé značce nějakou chybu,ale je potřeba si vybrat to s čím budeš mít menší problémy.Většina televizorů je chassis stejně turek nebo číňan a vydrží tak 4 roky,takže ještě "zlaté" OVP ! A když je nějaký problém u OVP tak je aspoň kam zavolat a je jim rozumět.Dneska žádný výrobce nedělá telku na 10 let jako bylo dřív a týká se to i OVP.Spolehlivost se snížila ale většina závad u OVP se tady běžně řeší přes bastlírnu a úspěšně takže já bych to tak černě neviděl jako TY!!!
Já nerozhoduju o tom co se prodává a co ne já to pak musim spravovat.
A když to opravuju víc než ostatní tak je to u mně krám.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#32 Příspěvek od daton »

Vznikla zde velmi rušná debata o typech TV a jejich poruchovostech. Faktem je že nejdůležitější je dobrý návrh šasi a to už je asi dnes vyjímka. Souhlasím s názorem který tu padl že dnes to vyvojář vezme napráská tam součástky podle doporučených hodnot výrobce a testováním se moc nezatěžuje. Dobří v tomhle dřív bývali japonci takové JVC, Sony Nec ty televize prostě chodily ( nehledě na obrazovky) ale dnes už to taky není ono. Souhlasím i s tím že trinitrony nebyly špatné ale taky žádný zázrak viděl jsem totálně vydojenou trinitronku po 4,5 letech domácího provozu to jsem neviděl ani u 110. Samsungy ty nové to nevím podle mne jich tu mnoho není ale ty staré kromě vertikálu celkem držely. Ovp je OVP - zkrátka slováci se vším dobrým i špatným dohromady (nic ve zlém jsouli zde slovenští kolegové), ale dřív jim to šlo líp. Philips Thomson to je tak srovnatelné něco se jim povede a víc zase ne.
Tak že výsledek = koupit si to co se líbí a doufat že se stěstí příklonilo a osvítilo návrháře výrobce obrazovky i čipsetu, a potom to vydrží. Doba lov endu který byl držákem jko třeba funai už je pryč.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Miradim »

daton -plně stebou souhlasím.Myslím si,že je to dobrá tečka této debaty.

Radovan Hlaváèek

#34 Příspěvek od Radovan Hlaváèek »

Dìkuji Tedy za rady a už nebudu prudit... :) Tak hodnì záklazníkù chlapi :)

elyt

Re: MASCOM MC7471S TF/100

#35 Příspěvek od elyt »

Radovan Hlaváèek píše:Ahoj lidi, prosím o radu.Rád bych si koupil televizor MASCOM MC7471S TF/100. Máte s ním nìkdo zkušenosti? Vypadá namakanì a je za dobrou cenu. Co Vy na nìj?
Díky
radovan.hlavacek@cmail.cz
Vidím, že se pùvodní otázka jak si vytratila. Tazatel se ptá na
konkrétní typ. TV, tak by se mìl vyjádøit nìkdo ho má, nebo ho opravuje. Také mì by to velice zajímalo.

Návštěvník

Re: MASCOM MC7471S TF/100

#36 Příspěvek od Návštěvník »

elyt píše:
Radovan Hlaváèek píše:Ahoj lidi, prosím o radu.Rád bych si koupil televizor MASCOM MC7471S TF/100. Máte s ním nìkdo zkušenosti? Vypadá namakanì a je za dobrou cenu. Co Vy na nìj?
Díky
radovan.hlavacek@cmail.cz
Vidím, že se pùvodní otázka jak si vytratila. Tazatel se ptá na
konkrétní typ. TV, tak by se mìl vyjádøit nìkdo ho má, nebo ho opravuje. Také mì by to velice zajímalo.
Normální telka,za ty peníze to ujde,ale zazraky se èekat nedají....



M.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#37 Příspěvek od Hifista »

Tato diskuse vlastně začala Mascomem a dojem mám takový, jak už jsem předeslal v předchozím, že pokud se koupí cokoliv, stejně nevíš do čeho lezeš.
Ale konkrétně k Mascomu pro dokreslení: dva moji kolegové si koupili asi před sedmi lety stejný model Mascomu s úhlopříčkou 74 cm (nevím už přesný typ), přičemž jeden z těchto strojů měl za celou dobu 1x studený spoj, druhý 2x studený spoj, 1x dioda v korekci, 1x vn trafo plus procesor.
Výsledkem pak je, že jeden si tento typ nemůže vynachválit, druhý mu nemůže přijít na jméno.
Koupil bych tedy nějaký jakž- takž značkový model který mě něčím oslovil, a dal na modlení aby to byla dobrá trefa.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“