Smazat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Je to pro mne zajímavé tvrzení, že ASUS = AUŠUS, protože konkrétně ASUSky jsou mi mým dodavatelem PC techniky (soukromý sestavovatel/servis PC, nevím ve kterém velkoobchodě nakupuje) doporučovány jako DRŽÁKY, vhodné pro trvalý provoz bez nějakého velkého laborování a taktování - prostě dokud se je nikdo nepokouší "tahat za fusekli", chodí do roztrhání těla. Mám ASUSku M2N-E, šlape mi už více než 2 roky s Athlonem 64 3800+ na 2,41GHz - a kromě momentu, kdy jsem si na ni v zápalu chvatné montáže ukápl pot z čela rovnou na patici s EPROMkou s BIOSem mě ještě nevypekla. Mám víc známých, co používají mámoprkna od ASUSu, a kromě jednoho s P2K (vada chipsetu) jim jdou bez problémů. Takže bych se taky přikláněl k závadě mezi židlí a klávesnicí - myslete si o mně co chcete...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

No zrovna ty M2N-E meli dost velky problemy v jedny serii se zvukovkama :D, ale nejaky PC jsem s ni stavel a slape v pohode. ASUS mi odchazeli na s478...jedny z poslednich desek pro ten socket s PCI-E od ASUS.

Osobne nejradsi GB.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Spíš bych to vyjádřil následovně: pokud má ASUSku někdo v PC, od kterého očekává běžnou práci a je to PC stavěné člověkem, který tomu rozumí a v osvědčené kombinaci komponent, drží. Pokud ale někdo zkouší "co to vydrží", může narazit. Proto bych opravdu spíš byl pro názor, že "někdo" prostě s ASUSkami neumí a to je "jeho smůla" na desky ASUS - je to jako s autem, některé značky jsou blbuvzdorné a jednoduše nastavitelné - a dají si ledacos líbit. Naproti tomu jsou jiné, které si mechanika rády "vychutnají" a na jejich naladění je potřeba ledasjaký "fígl", aby vše šlapalo jak má.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#19 Příspěvek od TechniXHACKer »

stepa píše:
Crifodo píše:
stepa píše:popros je, at to pred tebou otestuji, ze to je funkcni, nebo at ti daji jiny funkcni board.
Ehm, kolik znáš takových obchodů?
CZC, jinde moc nenakupuju.

Já také nejvíc na Czech Computer :wink: a nebo po tom u nás ve městě WCOMP 8-)

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#20 Příspěvek od TechniXHACKer »

p32 píše:
rnbw píše:Tak v tomto pripade by som si hubu na Asus neotvaral.

Dalej - vies, ake procesory ta doska podporuje? Vyskytuje sa napr. v HP Pavilion A1740N - a ten ma Core 2 Duo! Takze je dost mozne, ze procesor s jadrom P4 tam vobec nepojde...
Tyto desky neznám, protože mám odzkoušené, že jakákoliv MSI nebo lépe Gigabyte deska je prostě lepší.
Tato diskuse je dost divná, protože pokud se nepletu, tak psal, že tam dával Celeron D a proč tam dávat C2D, když nejede na funkční Celeron ?

A proč by měl někam chodit na odzkoušení desky ? Prostě ať ji tam rovnou reklamuje, ale napřed ať se mrkne do papírů k desce, jaké procesory opravdu podporuje, jak jsi psal. :lol:


Na http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... c=en&cc=ca je vše o této desce popsáno.

Např.: Supports Pentium D (Smithfield) up to 3.2 GHz and Pentium4 (Prescott) up to 580 and 670

Zvláště bych mrkl až na konec té stránky o mazání CMOS.

Tady jsou i ovládače: http://downloadcenter.intel.com/filter_ ... &submit=Go





Vím jaké CPU to podporuje, proto jsem tu dal i manuál pro ty co mají tuto desku a nebo budoucí lidé co si tenhle křáp seženou a budou si chtít o tom něco dozvědět.

MSI nevím nemám tu doma ani jednu od nich, ale docela rád je jednou někdy vyzkoušel :) Gigabyte jo to jsou dobré desky :!:

Já tam dával 2 CPU oboje byly Intel Celeron D každej měl jinačí frekvenci, ale měly stejný FSB a za ty 100% ručím že jsou funkční! Asi sis to blbě přečetl, protože někdo mi tu psal že Celerony D to podporovat "nemusí" (ale přitom podporuje!) a že to může být na C2D což na C2D to také je i na Celerony D. A je jasné že když to nejde stěmhla 2 cpu tak to nepůjde ani s C2D a jak jsme psal že ho nechci a ani nechci mýt, ani bych ho nevyužil! :wink:

Špatný je že to je internetový obcod takže budu platit poštovný :( Takže zbytečný výdaje za křáp který zas přijde a bude problémovej :(

Mazání CMOs jsem si už pročítal v Manuálu a je tam i Password Clear, ale to nepotřebuji.


Ovladače jsem zatím nehledal, ale jinak díky možná se někomu budou hodit. :idea:

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#21 Příspěvek od TechniXHACKer »

EKKAR píše:Je to pro mne zajímavé tvrzení, že ASUS = AUŠUS, protože konkrétně ASUSky jsou mi mým dodavatelem PC techniky (soukromý sestavovatel/servis PC, nevím ve kterém velkoobchodě nakupuje) doporučovány jako DRŽÁKY, vhodné pro trvalý provoz bez nějakého velkého laborování a taktování - prostě dokud se je nikdo nepokouší "tahat za fusekli", chodí do roztrhání těla. Mám ASUSku M2N-E, šlape mi už více než 2 roky s Athlonem 64 3800+ na 2,41GHz - a kromě momentu, kdy jsem si na ni v zápalu chvatné montáže ukápl pot z čela rovnou na patici s EPROMkou s BIOSem mě ještě nevypekla. Mám víc známých, co používají mámoprkna od ASUSu, a kromě jednoho s P2K (vada chipsetu) jim jdou bez problémů. Takže bych se taky přikláněl k závadě mezi židlí a klávesnicí - myslete si o mně co chcete...

Mezi židlý a klávesnicí :lol: Jak jsme psal "Asi jsem vrchní níčitel na Asus desky" sestavi ljsem spousta kompíků a nikdy jsme žádnej závažnej kyx neudělal. Jen mě prostě sere že asusku normálně zapojím jede pár hodin vypnu a pak druhý den zapnu a jsou mrtvé, tímto si u mě udělaly špatné jméno :!: Je jasný že někdo začne stím že to bude vada ve zrdoji a kdo ví za jaký kraviny, ale já vám řeknu něco jiného! Dávám osvědčené desky a ty kompy jdou bez problému...

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#22 Příspěvek od TechniXHACKer »

EKKAR píše:Spíš bych to vyjádřil následovně: pokud má ASUSku někdo v PC, od kterého očekává běžnou práci a je to PC stavěné člověkem, který tomu rozumí a v osvědčené kombinaci komponent, drží. Pokud ale někdo zkouší "co to vydrží", může narazit. Proto bych opravdu spíš byl pro názor, že "někdo" prostě s ASUSkami neumí a to je "jeho smůla" na desky ASUS - je to jako s autem, některé značky jsou blbuvzdorné a jednoduše nastavitelné - a dají si ledacos líbit. Naproti tomu jsou jiné, které si mechanika rády "vychutnají" a na jejich naladění je potřeba ledasjaký "fígl", aby vše šlapalo jak má.

Já používám PC na normální práci, žádnej tuner nejsem abych to extrémně taktoval. Jen očekávám od pc stabilitu a výdržnost a né krám co po pár hodinách odejde :( Jak tvrdíš že asi Asuskám nerozumím tak to opravdu nerozumím její životnosti a jestli dělám chybu vtom že pro ní seženu jak je psáno v manuálu potřebný ram, cpu a vše zapojím tak jak má a deska jde na h*ovno tak je chyba někde jinde! A jestli myslíš nějaké ladění tak co já vím tak v těhle Asuskách je většinou AMI Bios tak vtom nastavíš leda Datum a Floppy a HD a pak jedině budeš se koukat na System Monitor tak to tam toho teda nastavíš mraky :lol: Já se držím Phoenixe (Award) a tam si aspoň nastavíš toho více než v AMI :wink:

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#23 Příspěvek od Premekapac »

Zkusil jsi jinou RAM? Měl jsem podobný problém s desku MSI, kde nefungovaly RAM od Kingstonu, které tam podle tabulek (Kingstonu) měly zaručeněně jet. Po výměně za jiné (taky Kingston), které nebyly ani ofiko podporované se deska rozjela a fungovala řadu let.... Co se týče mých zkušeností s MB bych řadil výrobce takto (od nejlepšího po nejhorší): MSI, Gigabyte, Asus.

Přemek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

TechniXHACKer píše:...Mezi židlý ... Jak jsme psal ... sestavi ljsem ... a nikdy jsme žádnej závažnej kyx neudělal. Jen mě prostě sere že asusku normálně zapojím ... druhý den zapnu a jsou mrtvé, ...že to bude vada ve zrdoji a kdo ví za jaký kraviny, ale já vám řeknu něco jiného! Dávám osvědčené desky a ty kompy jdou bez problému...
Koukám že i češtinu hackuješ docela fest hákem... Ono to bude asi souviset... Když máš tedy své osvědčené značky, proč ses pustil do ASUSu?
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 14 bře 2009, 19:59, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

To je teda fakt s tou češtinou. Prznit ji tady fakt nemusíš :wink:

ASUS fakt není to nejlepší aspoň podle toho jak si na to hraje, ALE ono fakt záleží na tom, z čeho si člověk může vybírat a co je místně nejváženější. Pokud musí volit z ASUS, tak si samozřejmě vybírá z těch nejméně problémových a podle cenové relace a chtěného výsledku a ono to pak bez problémů funguje. To samé ale platí i pro MSI a GIGABYTE ! I tam si člověk musí vybírat a i tam jsou reklamace. Tento týden mi došla oblíbená značka desky od Gigabytu a musel jsem vybírat mezi Asus a MSI. Asus byl tedy hroznej hnus a vzal jsem MSI. Byly tam komponenty od Foxconnu, to bylo fakt na zvracení, ale fungovala bez problémů.

Je to určitě taky jen na zvyku, ale pokud musím dodávat např. 12 PC měsíčně a nesmí tam být reklamace po dobu tří let, tak mi zbývají jen desky od GA. :wink:

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#26 Příspěvek od TechniXHACKer »

Premekapac píše:Zkusil jsi jinou RAM? Měl jsem podobný problém s desku MSI, kde nefungovaly RAM od Kingstonu, které tam podle tabulek (Kingstonu) měly zaručeněně jet. Po výměně za jiné (taky Kingston), které nebyly ani ofiko podporované se deska rozjela a fungovala řadu let.... Co se týče mých zkušeností s MB bych řadil výrobce takto (od nejlepšího po nejhorší): MSI, Gigabyte, Asus.

Přemek

To je dobrej nápad to jsem ještě nezkusil, určitě to vyzkouším. Díky. :idea:

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#27 Příspěvek od TechniXHACKer »

EKKAR píše:
TechniXHACKer píše:...Mezi židlý ... Jak jsme psal ... sestavi ljsem ... a nikdy jsme žádnej závažnej kyx neudělal. Jen mě prostě sere že asusku normálně zapojím ... druhý den zapnu a jsou mrtvé, ...že to bude vada ve zrdoji a kdo ví za jaký kraviny, ale já vám řeknu něco jiného! Dávám osvědčené desky a ty kompy jdou bez problému...
Koukám že i češtinu hackuješ docela fest hákem... Ono to bude asi souviset... Když máš tedy své osvědčené značky, proč ses pustil do ASUSu?

Když píšu rychle a hlavně každýmu chci odpovědět tak je jasný že chyby udělám. Nejsem přeci fantomas všeuměl :lol: Pustil jsem se do týhle Asusky z toho důvodu protože to bylo nejlevnější řešení pro procesory Intel Celeron D LGA775. Udělal jsem chybu, teďka zbytečně zaplatím 200,- za poštovné kvůly reklamaci tam a zpět... Kdybych to věděl tak tak bych se na ní vykašlal a přidal jen pár korun a koupil si desku od Biostáru. Odteďka jsem přesvedčenej že Asuska patří jen do popelnice. :x

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#28 Příspěvek od TechniXHACKer »

p32 píše:To je teda fakt s tou češtinou. Prznit ji tady fakt nemusíš :wink:

ASUS fakt není to nejlepší aspoň podle toho jak si na to hraje, ALE ono fakt záleží na tom, z čeho si člověk může vybírat a co je místně nejváženější. Pokud musí volit z ASUS, tak si samozřejmě vybírá z těch nejméně problémových a podle cenové relace a chtěného výsledku a ono to pak bez problémů funguje. To samé ale platí i pro MSI a GIGABYTE ! I tam si člověk musí vybírat a i tam jsou reklamace. Tento týden mi došla oblíbená značka desky od Gigabytu a musel jsem vybírat mezi Asus a MSI. Asus byl tedy hroznej hnus a vzal jsem MSI. Byly tam komponenty od Foxconnu, to bylo fakt na zvracení, ale fungovala bez problémů.

Je to určitě taky jen na zvyku, ale pokud musím dodávat např. 12 PC měsíčně a nesmí tam být reklamace po dobu tří let, tak mi zbývají jen desky od GA. :wink:

Přesně tak, když člověk sestavuje PC pro lidi kteří se na to pc spoléhaj a chtějí ho využívat a né do toho dávat prachy za opravy tak je třeba vybírat dobré "železo" :lol: Tak samozřejmě všechny kusy co vyjdou z fabriky nejsou 100% to je jasný, ale zkoušel jsem i nejlevnější varianty základních desek od Biostar za 781kč a běhaj dodnes a bezproblému a přitom by si člověk řekl že to bude nějaký krám, sice nějaký extrémní výkon to nejní, ale pro kancelář, internet, hudba, video a starší hry to bohatě stačí 8-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

BIOSTAR znám a už je neberu. Spíše kvůlivá parametrům pro C2D a podobné než kvůli horšímu jménu (ne na kavlitě, ale méně známému) a také kvůli rozmístění součástek, kvalitě kondíků atd. Dnes bych je klidně dával až za ASUSy, ale jen v té cenové relaci 1000-2500 Kč.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#30 Příspěvek od dj_Paul »

Osobně mám s dekami ASUS jen dobré zkušenosti.Použil jsem je již v cca stovce počítačů a jen jedna se dávala na reklamaci.To bylo ale díky zdroji EC,to bylo nedávno.

Teď se mi vrátil jeden PC,který začal padat.Po otevření bylo jasné proč.Chladič procesoru byl jedna velká koule mastného prachu.Po vyčištění vše jede jak má.Počítač je z roku 2000,deska ASUS CUSL2,nějakej celeron.Počítač jede na W2K na strojní dílně jako DNC server.Doba provozu je 9let 365/24,bez HW a SW závad.

Je ale pravda že asusky pod cca 2000kč nemají smysl kupovat,do levných sestav dávám GIGABYTE a do etrémně levných FOXCON

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“