moto nabíjeèka z lídlu

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
salamon

moto nabíjeèka z lídlu

#1 Příspěvek od salamon »

Zdravím, už má nìkdo z Vás moto nabíjeèku z lídlu? Vypadá jak velká nabíjeèka na telefon, má pøepínání 2, 6 a 12 Voltù. Max. proud 600mA. uvnitø není klasické trafo, ale impulsní zdroj (funguje od 100 do 240 V).... stojí do dvou stovek. Doporuèují ji i pro gelové a modeláøské aku

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od petus »

Já ji nemám ale zkus si ji koupit a za půl roku nám řekni jak dopadla (jestli ještě bude fungovat). Ale kdyby jsi z ní mačkal třeba jen 100mA a moc nepřepínal přepínač (aby se nezničil) tak by snad vydržela i víc měsíců.:-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

salamon

#3 Příspěvek od salamon »

no já ji kupovat nechci, mám nabíjeèku tronic z lídlu a jsem velmi spokojený. Je za 500kè srovnalelná s optimou za 2000kè. On se lídl nezdá, ale dost vìcí je tam kupodivu kvalitních. Napø el. náøadí PRRKSIDE se kvalitou nedá srovnat s ostatníma supermarketovejma šmejdama (asist, cmi, nell...)

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od petus »

Tak to se divím co mi kdo říkal že si něco kupoval v Lídlu tak na to jen nadával.Buď jsi chytnul dobrý kusy nebo ti mí známí ty špatný.:-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jancis1 »

Ja sa musím tiež zastať troška lidlu :lol: aspoň čo som kupoval náradie, tak vcelku dobrá kvalita, samozrejme nie na profi veci, ale na domáce použitie. Napríklad som tam kupoval vrtáky s ktorými sa dá vŕtať aj do železa :) , na rozdiel takej značky ako je asist. S elektro náradím nemám skúsenosť, ale tam dávajú záruku 3 roky, tak to hádam niečo vydrží :) .

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petus »

Že bych začal kupovat nářadí v Lídlu?:-) Takže bůh ví co s tím ti moji známí dělali :-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Musím se přidat k salamonovi. V Lídlu se bojím potravin, ale elektroniku a nářadí tam klidně koupím. Mám od nich různé věci a s ničím nebyl problém... zatím :D

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

To nářadí z Lídlu je dobré jen když se nepoužívá. Ten žu-žu materiál se taky na nic jiného než na atrapy nehodí.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Yarda1 »

Nevíte někdo jak je řešené to přepínání výstupního napětí a jak to napětí drží? Jestli by nešlo místo toho přepínače dát potenciometr že by z toho mohl vzniknout regulovaný zdroj na menší bastlení.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Yarda1 píše:Nevíte někdo jak je řešené to přepínání výstupního napětí a jak to napětí drží? Jestli by nešlo místo toho přepínače dát potenciometr že by z toho mohl vzniknout regulovaný zdroj na menší bastlení.
Neviděl jsem ji zevnitř,ale asi podle všeho by tam mohly být vyvedené 3 napětí z toho impulsního trafa a usměrněné,nebo také jen jedno a z něho nějakým způsobem rozvětvena ty 3 napětí.Bez úpravy by se tam asi jen tak ten potenciometr vřadit nedal.

Uživatelský avatar
kkk
Příspěvky: 39
Registrován: 09 úno 2007, 01:00

#11 Příspěvek od kkk »

Já se musím také přidat. Mám velký stativ k foto, ale trochu jsem váhnul o zakoupení ještě malého - kapesního stativu. Ve foto kinu stál kolem 300,-Kč a náhodou jsem se dostal do Lidla. Tam měli úplně stejný stativ jako ve foto s tím rozdílem, že u něho byla ještě lejzrová vodováha a celé to stálo 150,-Kč, tak nekupte to.

D.i.n.g.o

#12 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Ta loòská a starší co má ještì klasický transformátor, tak ta je schopná fungovat i nìkolik let. Kdyby mìl nìkdo zájem, tak mùžu dát foto a vykreslil jsem i schema. K tomu schematu si pak spousta lidí øekne, že to je jednoduchý jak facka :lol: Schema se dá najít i na internetu.

D.i.n.g.o

#13 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Jo jinak mám taky adaptér k externímu disku 12V 1,5A je v tom spínaný zdroj a je to velké jako malinko vìtší nabíjeèka na mobil. Takže bych se té nabíjeèky nebál. Ale rozhodnì bych to nenechával bez dozoru, pøeci jen za tu cenu to nemùže být osazené kvalitníma souèástkama, takže to prostì jednou pøestane fungovat a nebo to tøeba shoøí 8O

Uživatelský avatar
tomtt
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2005, 02:00

#14 Příspěvek od tomtt »

Mám aku vrtačku z lídlu 3. rok a funguje skvěle.Má sdostatečně silný motor i s brzdou.
Brácha si loni koupi nabíječku na gelové aku a je taky spokojen. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“