MGE UPS Elipse600

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janosmd
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2009, 01:00

MGE UPS Elipse600

#1 Příspěvek od janosmd »

Ahojte. Mam problem a mozno neriesitelny, trocha nestandartny s beznymi problemami ktore sa riesia tu na fore.Mam UPS od fy. MGE Ellipse 600 prevazkovanu standartne s PC a LCD monitorom s programom pre spravu ktory bezi pod Linuxom UBUNTU , bezny cas zalohy pri aktualnej zatazi je cca 25min Obrázek

Tento cas som chcel zvacsit pripojenim paralelnej baterie, alebo len pripojenim baterie s vacsou kapacitou. Problem je v tom ,ze cas zalohovania s vacssou kapacitou baterie sa nijako nepredlzi, ostava stale rovnaky. Vyrobca pravdepodobne naprogramoval UPS na standartnu kapacitu, teda UPS si neoveruje vzorkovanim aka je realna kapacita baterie.

Snazil som sa problem to poslanim meilu s opisanim problemu zstupcom fy. technickeho odelenia na Slovensku s ocakavnim ,ze dostanem rozumne i ked negativne vyrozumenie o rieseni problemu alebo aspon o aku sumu pojde pri jeho rieseni, ale nedostal som ziadnu odpoved, :!: Starostlivost o zakaznika je asi niekde ... :roll:

Tak skusam sem ci niekto nevie poradit. Vdaaka

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Ma ten ovladaci soft nejakou kalibraci?
SW od APC co mam ma funkci kalibrace doby chodu a od toho se to pak ridi. Druha vec je, ze UPSka neni delana na nejakou delsi dobu zalohovani pri odberu blizicimu se nominalnimu, muze se prehrivat. Je to navrzeny tak akorat.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Ked rozsirujem UPS o dalsie sady baterii, musim to okrem ineho zapisat cez PC aj do pamati riadiacej dosky UPS. Bez tohto by UPS sice zalohovala dlhsie, ale nesedela by indikacia stavu akumulatorov a tym padom aj zostavajuci cas zalohovania UPS. V tvojom pripade to bude asi nieco podobne.

Uživatelský avatar
janosmd
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od janosmd »

Ved prave o to ide ,ze mam snahu zapisat vacssiu kapacitu do pamati UPS cez PC. Jednducho ale program ku UPSke takuto funkciu nema. Obsahuje nanajvys obsluhu vyst. U, kapacitu baterie pri ktorej ma vypnut PC vyjadrenu v %, a pod.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

To znamená že pri väčšej baterke UPS vypne po uplynutí tej istej doby? Aj ked baterka ešte nie je zdaleka taká vybitá ako by bola pôvodná? 8O

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

PeteBurns píše:To znamená že pri väčšej baterke UPS vypne po uplynutí tej istej doby? Aj ked baterka ešte nie je zdaleka taká vybitá ako by bola pôvodná? 8O
NIE. Zalohuje dlhsie, nesedi ta spominana indikacia, alarm LOW BAT trva dlhsie.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od cabernet »

janosmd píše:Ved prave o to ide ,ze mam snahu zapisat vacssiu kapacitu do pamati UPS cez PC. Jednducho ale program ku UPSke takuto funkciu nema. Obsahuje nanajvys obsluhu vyst. U, kapacitu baterie pri ktorej ma vypnut PC vyjadrenu v %, a pod.
Moze v tvojom pripade existovat uzivatelska verzia, a potom servisna, kde sa toho da nastavit podstatne viac.

Uživatelský avatar
janosmd
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od janosmd »

No ved hej ;) ale kde taketo nieco najdem?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

janosmd píše:No ved hej ;) ale kde taketo nieco najdem?
Viacmenej to nenajdes, pretoze sa tieto veci vseobecne velmi chrania.

Uživatelský avatar
janosmd
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od janosmd »

To mi bolo jasne hned od zaciatku ,ze sa mi nieco taketo nepodari najst. Udivil som sa ale nad sposobom akym sa ku tomu postavilo zastupenie fy. :arrow: NEZAUJEM :arrow: Kedze som bol ochotny za prekonfigurovanie aj zaplatit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

To je bohuzel smutna pravda, ze nekteri vyrobci/zastoupeni na zakazniky kaslou. Priste bych si uz od teto znacky nic neporidil.
Technicka podpora je pro me dost dulezita, zatim jsem mel moznost komunikovat s Asusem, ZyXELem, US Robotics, APC a par dalsima. Vetsinou ale primo s materskou firmou s vyjimkou ZyXELu, ten ma velmi dobrou podporu i v CR. Nikdy se mi nestalo, ze bych jim nestal ani za odpoved a vetsinou se problemy podarilo vyresit.
Zkus dotaz adresovat taky primo na tech. podporu vyrobce. Maximalne te odbydou necim ve stylu, ze pro toto nebyl jejich vyrobek navrzen a tudis ti nepomuzou :)

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od cabernet »

janosmd píše:To mi bolo jasne hned od zaciatku ,ze sa mi nieco taketo nepodari najst. Udivil som sa ale nad sposobom akym sa ku tomu postavilo zastupenie fy. :arrow: NEZAUJEM :arrow: Kedze som bol ochotny za prekonfigurovanie aj zaplatit.
To chces povedat, ze Ti to nechceli opravit za peniaze? Potom to urcite opravit ani nevedia.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Kedze neslo o opravu, ale o nejaku divnu upravu, tak sa nedivim. Ak chces dlhsiu vydrz, tak si kup patricne dimenzovanu UPS.

Tieto UPS opravuje firma DTW v Bratislave (http://www.dtw.sk). Kupoval som tam bateriu do Ellipse 500, nikde inde ju nemali.

BTW. S Asusom mam jednu velmi dobru skusenost. Pisal som im ohladne Eee Boxu B202, ze potrebujeme funkciu zapinanie po vypadku napajania (predtym som si vyskusal, ze to HW vie, stacilo nastavit registre super I/O). Sice neodpovedali, ale v dalsom BIOSe ta funkcia pribudla 8O

Uživatelský avatar
janosmd
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od janosmd »

Presnejsie by som povedal ,ze ani za penaze mi to nevedeli upravit. Suhlasim s tym ,ze to asi nevedia. Takze jedine co mi ostava pohladat alebo relativne cakat kym sa nieco taketo neobjavi na ruskych strankach.

Uživatelský avatar
Zdenci
Příspěvky: 68
Registrován: 17 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Zdenci »

ako sa volal pan s ktorym si ohladne tych MGE komunikoval?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“