Sony KV29-LS60K

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

Sony KV29-LS60K

#1 Příspěvek od Onkyo »

Zdravím má na stole túto telku po zapnutí nabehne normálne no po čase začne pridávať hlasitoť prepínať predvolby a nereaguje na DO .Nemal niekto takúto závadu? V čom môže bzť chyba?

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Skúšal si odpojiť lokálnu klávesnicu, či nemá zvod niektoré tlačítko?
Robo...

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#3 Příspěvek od lubmat »

Zdravím.
Na 99 % je to modul "M".Ak máš na ňom číslo 1-681-589-11 až 13, tak tam boli problémy s IC0002 (mikroprocesor).Závada sa prejavovala aj tak,že sa TV vypínal s kódom chyby OCP, alebo OVP.Pomôže len výmena za nový modul s novým software procesora.Sám mám tiež teraz na opravu model KV-32LS60K s rovnakou závadou, akú popisuješ.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#4 Příspěvek od Onkyo »

Klávesnicou to nie je určite.Pravdepodobne bude chyba v tom module ako píše kolega.Dása niekde zohnať taký modul? aj so softikom do procesora?Je to ešte rantabilné a čo to stojí.? :cry:

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#5 Příspěvek od lubmat »

Ja ich objednávam odtiaľto:
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=846

Cena 86 až 96 Eur-podľa modulu.

Možno sa dajú zohnať aj inde, neviem.
Kedysi som ich objednával aj cez autoriz.servisy SONY.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#6 Příspěvek od Onkyo »

Takže dík.skúsim objednať ak zákazník bude súhlasiť.Inak sa ozvy ako si dopadol teraz s tým Sony či aj tu bol na 100% vadný modul M.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#7 Příspěvek od Onkyo »

nemáte niekto k tomuto TV SM porpípade aspoň schému? :?:

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#8 Příspěvek od lubmat »

Schéma je aj na http://www.eserviceinfo.com.Hľadaj chassis AE-6B, alebo 29fx66.
Alebo môžem poslať mailom.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#9 Příspěvek od Onkyo »

Schému už mám zatial dík.Ešte si sa nepozrel na ten SONKO či bol vadný M moduL?Keďže je dosť drahý nechcel by som ho zbytočne objednávať.Ak ho pošlú z AVELMAKU stači ho len vymeniť? Už má v sebe aj soft?

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#10 Příspěvek od lubmat »

Modul na ten Sony čakám tak zajtra-včera som ho objednával.
Malo by to byť so softom,akurát tie moduly,čo som objednával ešte odinakade som musel v serv.móde zapnúť TT59 (3xScart+PIP alebo 2 Scart)-už ani neviem prečo,len to mám tak poznačené.
Pred výmenou nového modulu doporučujem opísať všetky nastavenia v serv.móde a porovnať s novým. Mne to doteraz sedelo všetko, samozrejme až na nastavenie geometrie.

Uživatelský avatar
nejca
Příspěvky: 61
Registrován: 17 zář 2006, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Radh.

#11 Příspěvek od nejca »

Já jsem mu snížil napětí vkládáním diod do série a zatím jede.Nejca

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#12 Příspěvek od lubmat »

Tak dnes došiel ten modul.Je naprogramovaný, treba len nastaviť geometriu obrazu a úrovne RGB. Viac som nemenil,hoci boli mierne odchýlky v nastavení ostatných parametrov, ale to môže byť aj tým, že procesor má novší firmware a vyžaduje iné nastavenie.
TV skúšam,ale vyzerá, že pôjde. S predchádzajúcim modulom TV "blbol" už za pár minút.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#13 Příspěvek od Onkyo »

To lubmat.Takže dík za info.Dohodnem sa so zákazníkom a objednám aj ja.Len z AVELMAKU čo som pozeral tak tam nie je ten 1-681-589-11 tak ktorý potom objednať?Aspoň ja som ho tam nevidel.A tie nastavenia so servisného menu neviem opýsať pretože TV vkuse prepína prevolby a OSD takže sa nedá opýsať nič nemáš ich dakde napísané?

Uživatelský avatar
lubmat
Příspěvky: 13
Registrován: 02 bře 2009, 01:00

#14 Příspěvek od lubmat »

Keď budeš objednávať, tak si radšej zavolaj do Avelmaku presne na aký model Sony chceš ten modul.
Podľa mňa by to mal byť modul 994801956 = A1300287A,mal by byť na všetky modely KV-29FX a LS.Aspoň podľa infa na ich stránke ( http://www.avelmak.sk/dsc_items/31290/7762216.pdf ).
Ja som to mal jednoznačné, lebo som objednával na KV32LS60K.
Nastavenia mám opísané v práci, ale neviem, či by Ti pomohli, lebo nastavenie geometrie obrazu a úrovní RGB nebudú sedieť s mojim nastavením.
Nastavenie balancie bielej som ani nemusel meniť,hoci som ich potom zmenil podľa opísaných hodnôt.
Niet sa čoho báť, modul má nastavené defaultné hodnoty, takže TV sa rozbehne normálne.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#15 Příspěvek od Onkyo »

Podľa toho čo tam majú priložené ako info od sony to je roziel a záleží to od toho aké šasi A board je použitý v TV.Pozriem sa na to ešte doma raz a potom sa uvidí.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“