Zakladni deska nenaběhne

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Zakladni deska nenaběhne

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vas mám prosbu jelikož jsem si koupil novou zakladní desku od asusu model P6T ws profesional a k ní čtyřjádrový procesor intel a paměti typu ddr3 1600Mhz a grafiku ati radeon 4870 a po zapojení se mi rozběhnou ventilátory na desce ale deska ani nepipne a nenaběhne bios zkrátka ani se nespustí grafická karta.V manualu jsem se ale dočetl,že při použití pamětí typu ddr3 s napajecím napětím 1,8V muže dojít k trvalemu poškození procesoru.Takže tedkom nevím jelikož jsem právě tyto paměti koupil na napajecí napětí 1,8V a tuhle informaci jsem se dočetl až v manualu k základní desce že když použiji tyhle paměti tak se muže zničit procesor,že k zakladní desce píši použít paměti typu ddr3 s napájecím napětím 1,5V.tak se chci poradit,zda se mi mohl opravdu zničit procesor těma pamětma nebo bude vada někde jinde že se mi počítač s těmihle komponenty nerozběhl.Vše jsem koupil včera uplně nové v Alfa computer.Nebo má někdo zkušenost že je třeba koupit paměti opravdu na napajecí napěti těch předepsaných 1,5V a mělo by se to rozběhnout?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Doska podporuje dany typ procesoru??

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Ze bys napsal, co tam mas za pameti(vyrobce)? Podle QVL na strankach asusu si zjisti, jestli ty pameti deska podporuje nebo ne. Kdyz ano, tak postupuj klasicky...vyzkouset grafiku jinde, pripadne zkusit grafiku do PCI. Kdyz to zapnes bez pameti, tak ti to zacne rvat, nebo PC porad nic nedela? A zbytek komponentu ozkouset jinde, pokud je moznost...pokud ne, musis s tim do kramu.


to keemo: kdyby ses podival, tak zjistis, ze podporuje
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od Ralph »

Ano zakladní deska je přímo pro procesor intel core quad který tahle deska podporuje,ale každopádně tedy zkusím zapnout desku bez pamětí a uvidím zda se ozve aspon reproduktor od zakladní desky.Paměti doporučené v manualu od desky jsou předepsané jen tam píšou že nedoporučuji dávat pamětí ddr3 s napajecím napětím nad 1,65V a ty corsiry které jsem objednal v alfě v ostrave splnovaly veškeré parametry předepsané pro tuto desku,jen byly na napětí1,80V a až při sestavovani jsem to dočetl v manualu k desce že doporučuji paměti s napětím do 1,65V,takže jsem jej dnes odeslal do ostravy na výměnu za typ který je určen na napětí 1,5? takže snad to bude dobré.Jen přemyšlim tedkom nad tím,zda je možné,že když paměti byly na 1,8V tak zda se mohlo stat to,že je deska vubec nenačetla nebo nějak mylně,že se mi z desky neozvalo ani pípnutí?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Paměti jsou naprosto bez problémů. Jediný problém byl asi v tom, že jsi neupozornil prodejce, do které desky chceš ty paměti. Většinou vědí, co tam nepasuje a doporučili by jiné, např. Geily.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Tak právě jsem vyzkoušel zapnout onu desku bez paměti ram a deska se ozvala zapipal konečně reproduktor a dal vědět,že se nedetekuji paměti Ram takže jsem tomu rád,jelikož včera jsem ty paměti od značky corsair měl zapojené na oné desce a deska má přímo samostatný modul pro diagnostiku závad a s displejem chyb a vypisovalo mi to tři ruzné závady,které nebyly ani uvedene v tabulce od příručky od desky takže mě to vyděsilo a dnes jak jsem zapl desku bez paměti tak zapipal reprak a na displeji se ukázala pouze jedna chyba že se nedetekovala pamět,a zítra mi přijdou z alfy již ty správé tak doufám,že to bude v pohodě.Dnes jsem je tam reklamoval a naštěstí musím říci,že alfa je super,že mi reklamaci bezproblému vyřídili,vzali si puvodní paměti a zitra mi dodaji,již ty správné na napětí 1,5V

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

No vidis...ani to nebolelo :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Jo a to nešlo hned ? :lol:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od Ralph »

Ano přesně tak,počítač nešel hned,znamý chtěl at mu postavím počítač ale chtěl to již na urovni at mu rychle nezestarne,takže zainvestoval pouze do komponentu okolo 54000kč,má tam zdroj corsair 1000W,grafiku Asus GTX295 od nvidie,procesor intel core quad 2,93Ghz,pevny disk 2Tb,mechaniku Bluray no celkem je to už dobrá sestava,samozřejmě jsem byl při skládání po celou dobu uzemněný abych něco nepoškodil statikou jen nastal problém s těmi zminovanými pamětovými moduly které byly na vyšší provozní napěti.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Ralph píše:ale chtěl to již na urovni at mu rychle nezestarne,takže zainvestoval pouze do komponentu okolo 54000kč
za ty peníze už by snad bylo lepší se vydat jablečnou cestou Obrázek :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ale tam nie je tolko hier, ktore by sa dali kradnut. Teda pre Mac OS X. Kupit Mac a pouzivat tam Windows je blbost.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:Ale tam nie je tolko hier, ktore by sa dali kradnut. Teda pre Mac OS X. Kupit Mac a pouzivat tam Windows je blbost.
Chceš říct že někdo dá 50++ kkč za mašinu, aby pak pro ni kradl hry a pařil na tom po nocích? :?: :twisted:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:
rnbw píše:Ale tam nie je tolko hier, ktore by sa dali kradnut. Teda pre Mac OS X. Kupit Mac a pouzivat tam Windows je blbost.
Chceš říct že někdo dá 50++ kkč za mašinu, aby pak pro ni kradl hry a pařil na tom po nocích? :?: :twisted:
Znam takove...cena okolo 50ti a hry nekupuje :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“