Prosím schema Sony kv-x2551k

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Prosím schema Sony kv-x2551k

#1 Příspěvek od daton »

Ocitla se mi na stole tato sonka kterou majitelé používají ve venkovním prostředí a jak už to bývá natekla do ní voda za provozu prý ze střechy.
V impulsním zdroji již jsem závadu vychytal i bez schematu ale ted se mi nechce rozběhnout řádek červená dioda bliká ve velmi pomalém rytmu . Při spuštění to má snahuale hned to přejde do tohoto udržovacího režimu s poruchou. Potřeboval bych vidět schema myslím že je tady kontrola vertikálu procesorem a možná že bude něco v něm nenaměřil jsem tam žádné rozumné napětí a přitom nenínapájen z horizontálu. Tedy alespon z tištáku tak usuzuji. Polovodiče okolo horizontálu jsou ok tak že bych to viděl na zablokování celé tv procesorem ale bez schematu se dál asi nehnu.
Dík za jakoukoliv pomoc.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#2 Příspěvek od evzena »

Napiš co je to za chassis :pako:

Uživatelský avatar
vw181
Příspěvky: 70
Registrován: 01 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od vw181 »

kolikrát blikne ledka?
Značí to typ vady.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Může to být ve vertikálu ale i jinde, je potřeba spočítat kolikrát ta ledka bliká.
ochranu má jak horizontál tak vertikál.
Skus jen tak vyndat trafo a koukni pod něj když se to koupalo mohla tam ta voda klidně ještě zůstat.
Jinak tušim že to je chassis AE-1

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

Blikne to tak jednou za deset vteřin. Typ šasi ještě zkusim zjistit ale nikde jsem tam označení neviděl, možná je ještě pod nějakým "humusem" co se mi nepodařilo napoprvé očistit. Jdu se na to ještě podívat.
Vysooušel jsem to horkovzdušnou pistolí. Měl jsi pravdu bylo to zateklé všude ale tímto způsebem jsem to vyfoukal. Největší zkrat nastal ve zdroji mezi kolektorem vykonňáku a chladičem tišťák v tom místě zuhelnatěl.
Odnesl to tranzistor, IO a ochranná dioda T. Myslím že to jako špička do sekundárních obvodů nevlezla vše se zdá být ok. Problém je že nemám ovladač a tudíž nemohu vyloučít naprogramovanou nějakou funkci která zůstala v paměti. Majitel ho taky nemá koupi TV z bazaru.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#6 Příspěvek od evzena »

Pokud ti to bliká takhle tak to není chybové hlášení.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

řek bych že se ten zdroj snaží nastartovat, a nebo magoří řídící procesor,.. napájení 5V mohlo dostat bombu,..

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od daton »

Bohužel jsem na celém tišťáku nenašl typ šasi ani nikdejinde možná je to na chybějícíh kouscích kraje tišťáku jsou z mně neznámých příčin ulámané. Procesor je tam SDA20560 - A012 jediné co jsem na tištáku vyčet je e101e a DWS 81x.
Pokud by měl někdo schema budu rád. Ten vertikál jde z VN už jsem dohledal na tišťáku spoje. Myslím že ten procesor může bláznit ale "hlavně aby se srovnal""! Zkusím to celé šasi hodit ještě dnes přes noc na topení a uvidím.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

sony

#9 Příspěvek od Dikobraz »

KV-X2521 chassis AE-1C ma TDA8170 IC502 to schéma bych měl ,má to 3Mb nevejde se na upload . Napiš e-mail a pošlu to tam.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od daton »

Ahoj no to je super hele pošli mi ho prosím na tuto adresu jarmilj@seznam.cz . Tudy by to mělo projít bez problémů.
Pozdě večer se mi to při pokusech s měřením různých napětí najednou najelo a šlapalo to asi tři hodiny pak jsem šel spát no a ráno když to bylo vystydlé už to zase nenaběhlo led blikne 1 za asi 10-12sekund.
Opět asi po 2 hodinách laborování když už jsem to chtěl vzdát se opět začal snažit najíždět konec VN způsobem jako kdyby nevěděl jestli se má spustit nebo ne zkratka to chvíli cvrlikalo no a potom to naběhlo. Tím to je ale horší protože už mne vubec nenapadá kde to vlastně hledat snad pomůže schema nebo kdybyste někdo měl podobné zkušenosti napište dík.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#11 Příspěvek od evzena »

Doufám, že jsi to prohlédl, jestli tam nemáš studenty,když to bylo zalité vodou.Ještě bych vyměnil elyty ve zdroji. :D

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#12 Příspěvek od daton »

jo jo ve zdroji jsou změřené a i v okolí toho švábu co řídí horizontál. celkově je tam dost spojů co mají náběh na studeňák ale skutečný tam žádný není ani to nereaguje na poklep.
Mate mne ten zvláštní pomalý náběh Horizontálu kyž se mu uráčí. Napětí ze zdroje je 140V a drží jen při náběhu klesá na 120 a potom když se to rozjede zase stoupne obraz je trochu roztažený do šířky a postupně se trochu dorovná.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

když to zapneš a vypneš ohřátý tak to najíždí dobře ?
pokud jo tak si sežeň chladící spray a skus chladit nápadně vypadající kondy a integráče,.. Jinak bych na to asi už nešel.

Uživatelský avatar
ikar
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: S-W SK

Sony

#14 Příspěvek od ikar »

Ahoj, ja som nedavno mal podobny problem, nakoniec to bol kvalitny studenak na nohe VN trafa, ktora ide na zem. :twisted:

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#15 Příspěvek od evzena »

daton píše:jo jo ve zdroji jsou změřené a i v okolí toho švábu co řídí horizontál. celkově je tam dost spojů co mají náběh na studeňák ale skutečný tam žádný není ani to nereaguje na poklep.
Mate mne ten zvláštní pomalý náběh Horizontálu kyž se mu uráčí. Napětí ze zdroje je 140V a drží jen při náběhu klesá na 120 a potom když se to rozjede zase stoupne obraz je trochu roztažený do šířky a postupně se trochu dorovná.
Vyměň elyty ve zdroji (čím si je měřil),to napětí ti musí sedět!! :pako:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“