Dvě trafa

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od Nebster »

jandu píše:To mám postavené ja - jedna LM3127 a jeden výkonový tranzistor. + 2 malé tranz. pre prúdové obmedzenie.

Ostatne tá LM 350 je funkčne rovnaká, včítane regulácie, ako LM 317. Dá sa použiť rovnako, ako 317-ka v priloženej schéme.

a to máš jenom to schéma? nebo nebo ještě nějaký popis ktomu?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#62 Příspěvek od jandu »

Čo myslýš pod popisom - popis ako to funguje, alebo dps?

Dps som robil ako "bastl", čo šuflík dal, ale nie je problém pre to vykresliť predlohu dosky. Tiež zapojenie prepínača na 12/24V nie je zložité. Napíš čo potrebuješ. niečo dám dokopy. Nebude to síce zo dňa na deň - robím na inej veci, ale nejaký čas na to vyhradím.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od Nebster »

No myslím popis funkce, jelikož se celekm nudím, a chtěl bych si to i určitě trochu upravit, abych se zase něco naučil a tak.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od Nebster »

Už není třeba už jsem pochopil princip funkce.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#65 Příspěvek od kokun »

jandu píše:
breta1 píše:To by fakt musela byt uplne stejna. Ani o zavit vic na primaru, nedej boze na sekundaru, nevim, jestli to nekdo zaruci.
Mustek stoji kolik?
Prevádzkujem reg.zdroj kde mám na trafe dve vinutia 12V/1,8A -jedno originál, druhé som si navinul na miesto odstráneného vinutia 237V/0,017A. Pravdaže som sa presne nestrafil, moje je o 0,25V vyššie. Vinutia sú prepínané:
-paralelne pre 12V/3,6A
-do série pre 24/1,8A
Vinutia pracujú do jedného mostíka a ani pri paralelnom zapojení sa naprázdno nezahrievajú. Viem, učí sa, že vinutia musia byť rovnaké, ale ... zapojil som to vedome a funguje mi to už dlhšiu dobu bez problému. Samozrejme všetko závisí na ďalších parametroch a nie vždy to pracuje bez následkov.
Pro minimalizaci "vyrovnávacích proudů" je nejlepší, když budou obě vinutí navinuta bifilárně (tj. jsou vinuta dvěma-stejnýma drátama současně!). Pak bude i jejich ohmický odpor téměř stejný, poněvadž délka drátu (obou vinutí) bude stejná => kvůli tomu "proudu nakrátko" (bude stejný vnitřní odpor obou vinutí).
Toto se ovšem vymyká jeho požadavku - použít dvě trafa. A kdyby ho měl extra vyrábět (vinout), tak ho rovnou může navinout jako jedno vinutí, s dostatečným průřezem vodiče :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“