[i]Firstline[/i] FCR878 - schéma

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
mzama

[i]Firstline[/i] FCR878 - schéma

#1 Příspěvek od mzama »

Jedná se o autorádio s pøehrávaèem CD/..., pøehrávání a nahrávání na USB a karty MMC/SD. MADE IN CHINA s TDA7384.
Sháním schéma zapojení, ev. schéma podobné, pøípadnì radu.
Podaøilo se mi opravit chybu v napájení: rezistor 1R/?1W? + BD434 (St-By). Takže autorádio hraje vè. CD, ale velmi høeje jeden z tranzistorù (malé pouzdro) zapojený za výše uvedeným BD434. Odbìr bez vybuzení pøi 12V je dost vysoký: cca 500mA.

Uživatelský avatar
tomas2
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2006, 01:00
Bydliště: praha

#2 Příspěvek od tomas2 »

Mám obavy že na toto rádio už nemají schéma ani číňani. Mám kámoše který s nima nějakou dobu komunikoval a nějak jim nejde udržet výrobu nějakého typu delší dobu. Na zakázku více jak 30Ks nalepí klidně jakýkoliv polep třeba i Panasonic. A to že se něco uvnitř hřeje je zase tolik netrápí. Už jsem těchto cizineckejch věcí udělal několik a každá hřeje nějak jinak a někde jinde. Myslím si že s tím asi nic neuděláš. V rámci zlecnění výroby jim nic neříká pulsní zdroj.
Odběr 500mA je naprosto normální. Některé rádia mají odběr bez buzení i 700mA a nic se neděje.
Přeji úspěšnou opravu

tomsk

mzama

#3 Příspěvek od mzama »

Díky za odpovìï!
Zatím opravu uzavírám s tím jak to je. Z hlediska funkènosti se rádio chová normálnì, až na ten Tr. Uvidíme co ukáže provoz v autì.
PS: Ten Tr. co tak høeje je zapojen jako jednoduchý stabilizátor napìtí se zenerkou 10V - na výstupu tedy cca 10,6V.

Uživatelský avatar
tomas2
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2006, 01:00
Bydliště: praha

#4 Příspěvek od tomas2 »

Jak říkám oni se nikdy nezajímají o nějakou spolehlivost.
Abych měl čisté svědomí dal bych tento tr. na nějaký chladič a dal bych tam s o něco silnějšími parametry. a bude to držet. Nic jinýho s tím asi neuděláš.

Tomáš

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“