Zajímavost

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

Zajímavost

#1 Příspěvek od zajemce »

Možná si řeknete,že to sem nepatří - omyl,při naši profesi při nás musí Bůh být.Před lety se měla demolovat stará (prastará) ruina a my,jako děti šmejdili na poslední chvíli po půdě a našli toto.První snímek ukazuje křížek v nálezovém stavu, druhý po rozšroubování.Toto se stalo před 50lety.Jak asi musí být starý křížek,který uvnitř uchovává ostatky svatých?
Přílohy
2 (3).jpg
(100.04 KiB) Staženo 91 x
2.jpg
(100.43 KiB) Staženo 162 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Když pominu fakt, že jsem nevěřící pohan a že samospasitelná Církev římskokatolická mi je silně proti srsti, tak nelze pominout, že jako svěcené ostatky svatých byly v minulosti věřícím prodávány nejrůznějšími způsoby preparované ostatky mrtvých, vykopané při pohřbívání na běžných hřbitovech. Takže vyfocený relikviářový kříž může být zhruba 200 let starý a pokud jsou v něm nějaké ostatky, mohou být o 50-100 let starší. Můžu se samozřejmě mýlit, ten vnitřní samet ale příliš starý nevypadá. Přesnější čas by Ti dala radiokarbonová analýza.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Z té fotky není moc zřejmé ,co to v tom je.Pokud,ale myslíš,že ostatky svatých,tak by jsi měl hodně štěstí.Já jsem věřící,ale církev nemůžu ani cítit. Je pravda,že v dávných dobách byli tzv věřící schopni za peníze prodat kus kosti z kuřete a vydávat ji za malíček sv.Matouše. Takže opatrně s tou vírou.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Naštěstí pro rozumné lidi se víra nerovná církev - kdo věří, obejde se bez církve a jejího takzvaného zprostředkování slova "vyšší bytosti" - úmysleně nepíšu Boha, protože každá víra své vyšší bytosti říká jinak. Věřící lidi respektuju, i jejich uctívané bytosti - ale nerespektuju ty, kteří s vírou druhých kšeftují jako na trhu. Sice víra v cokoliv vyššího a jeho neomezenou moc nad lidstvem znamená popírání vlastní svébytnosti, ale kdo chce věřit, ať si věří. Dokud se takový věřící nesnaží přesvědčit o své pravdě mne nebo mou rodinu, nevadí mi. Ale už jsem několikrát rázně zatočil s příslušníky jisté vlezlé sekty, kteří se pokoušeli vetřít k mému rodinnému krbu se svou literaturou a svou filozofií - která je v mém pohledu natolik nelidská, že bych se všemi jejími šiřiteli nejraději naložil podle středověkých zvyklostí, aby viděli, co vlastně jejich učení přináší. Nechci je tady jmenovat, abych jim nepřinášel popularitu, kterou si nezaslouží - ale všichni je známe. O nejrůznějších náboženských výchovách ve škole si myslím, že je to násilné křivení osobnosti a že svou víru si má každý vybrat sám až v dospělosti, kdy ví, do čeho jde - dítě si důsledky představit ještě nedovede.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Když u mne občas (teď už nějak nechodí) zazvonili věrozvěstové, vyšel jsem jim vstříc a vlídně jsem s nimi rozmlouval. Ten trénink se mi hodí při rozhovoru s některými zákazníky. Jednou mi dokonce jeden věrozvěst vyrval z rukou svaté knihy, že nemá čas se se mnou vybavovat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

To je škoda času - na tyhle věrozvěsty je vhodnější jim předvést štěkot rychlopalné zbraně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#7 Příspěvek od jave »

Kazdy at si veri cemu chce. My mame vysveceny ruzenec na zrcatkach v obou autech a verte nebo ne, tolikrat nam pomohl!!!! Jinak do kostela ani na jine akce nechodime. Cili verim-li v neco, treba ze opravim TV tak ....ver a vira tva te uzdravi nebo ti pomuze. Nekdo veri ze mu pomohou drahe specialni deky a ja verim ze mohou pokud tomu veri. Mam znameho co si dava do gulase THC a brutalne se mu zlepsila rakovina. ?!?!?!?Vice to rozvadet nechci a nebudu.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od zajemce »

Jsem na tom obdobně jako Pajosek,spíš jsem to uvedl jako zajímavost.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak - stejně jako s každou závislostí je potřeba i s vírou zacházet tak, jako by byla nabitá a odjištěná - tedy NIKDY a NA NIKOHO NEMÍŘIT... (pokud ho tedy nehodláte skutečně odstřelit...)!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“