Sharp VCM430-MB - vypínání

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

Sharp VCM430-MB - vypínání

#1 Příspěvek od Lesnik »

Pěkný den, jen se chci zeptat, zda nemá někdo zkušenost s tímto VCR, vypíná se po spuštění režimu Play, nebo i při přetáčení vpřed. Kazetu to nevyhodí, jen se prostě vypne. Zajímavé je, že při přetáčení vzad to neudělalo. Možná to je náhoda. Což o to, ale problém je, že to dělá jen občas. Mám napíchnou zpětnou vazbu (tacho) z capstanu, jelikož mám na tento signál podezření, ale zrovna to funguje. Jako naschvál ... Předem díky za poznámky k tomuto tématu. Kdyby někdo věděl o schématu, pomohlo by. Na netu jsem na něj nenarazil. Dík.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Re: Sharp VCM430-MB - vypínání

#2 Příspěvek od LOYZA »

[quote="Lesnik"]Pěkný den, jen se chci zeptat, zda nemá někdo zkušenost s tímto VCR, vypíná se po spuštění režimu Play, nebo i při přetáčení vpřed. Kazetu to nevyhodí, jen se prostě vypne. Zajímavé je, že při přetáčení vzad to neudělalo. Možná to je náhoda. Což o to, ale problém je, že to dělá jen občas. Mám napíchnou zpětnou vazbu (tacho) z capstanu, jelikož mám na tento signál podezření, ale zrovna to funguje. Jako naschvál ... Předem díky za poznámky k tomuto tématu. Kdyby někdo věděl o schématu, pomohlo by. Na netu jsem na něj nenarazil. Dík.

Pokud je mode opravdu v pořádku, pak bych asi taky tápal. Dokumentaci mám jen k některým zdrojům. Loyza

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

Re: Sharp VCM430-MB - vypínání

#3 Příspěvek od nadzgo »

skuz vycistit mode switch a optiku :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

spojka

#4 Příspěvek od Hill »

Tohle obvykle, mimo mode switch a optiku snímající otáčky navíjecího unašeče, dělá prostě to, že se navíjecí unašeč neotáčí. Procesor nedostává z optiky signál a posuv vypne. Tedy: může to být navíc vadná přivíjecí spojka nebo její náhon.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Lesnik »

Dík za rady. Spojka se mi zdála divná. Možná to opravdu dělá ona. :wink:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “